Pagina 1 van 1

Auto start niet meer

Geplaatst: 15 okt 2010 18:55
door darwusch
Zojuist wilde ik de auto starten maar hoorde alleen een zielig geluidje. Starten lukte niet.
Toevallig had ik de laatste tijd al het vermoeden dat de accu aan zijn einde is omdat de eco mode direct actief is na het uitzetten van de motor (terwijl deze op 30 minuten staat ingesteld). De accu is dan ook 7,5 jaar oud. Ik had daarom een afspraak met de garage gemaakt om de accu te vervangen.

Helaas lukt het me nu dus niet daar donderdag heen te rijden. Wat denken jullie, is dit inderdaad de accu of zou het ook iets anders kunnen zijn? En heeft iemand een goede tip om 'm nog 1 keer te starten om de garage te bereiken?
Heeft het zin startkabels te gebruiken?

Re: Auto start niet meer

Geplaatst: 15 okt 2010 18:57
door willy4
als de accu niet onderbroken is lukt dat

Re: Auto start niet meer

Geplaatst: 15 okt 2010 20:23
door Sjever
darwusch schreef:Wat denken jullie, is dit inderdaad de accu of zou het ook iets anders kunnen zijn? En heeft iemand een goede tip om 'm nog 1 keer te starten om de garage te bereiken?
Heeft het zin startkabels te gebruiken?
Als dat zielig geluidje van je bendix kwam, dan lukt het wel met kabels.

grtz Sjef :citrofiel

Re: Auto start niet meer

Geplaatst: 15 okt 2010 21:13
door darwusch
Het is het typische geluid dat je hoort wanneer iemand een auto probeert te starten zonder succes.
Alleen lijkt het ritme van het geluid dat ik hoor, wat langzamer te zijn.

Ik zal de pechhulp bellen op de ochtend voordat ik naar de garage ga zodat de auto start. Hopelijk kan ik die afstand overbruggen van Den Haag naar de garage in Alblasserdam.

Toch toevallig. Ik zat al een tijdje te denken aan een nieuwe accu en had pas net besloten om de accu nu te vervangen in plaats van na de winter. En dan een paar dagen voor de afspraak bij de garage is het raak :-)

Re: Auto start niet meer

Geplaatst: 19 okt 2010 13:48
door darwusch
Vanmorgen de pechhulp gebeld om de auto te starten zodat ik naar de garage kon rijden.
Met de hulpaccu van de pechdienst wilde de auto ook niet starten. Volgens de man klonk het alsof de motor op een dood punt stond want het geluid van de startmotor was wel normaal. Na 10 minuten proberen startte de motor langzaam. Eerst hoorde je wel dat de motor ging lopen maar pas na een halve minuut liep hij weer normaal.

Natuurlijk direct naar de garage gereden. Daar verteld wat mij was verteld. Men dacht bij de garage dat de kleppen misschien niet goed dicht waren na een paar dagen stil staan. Dan wordt er geen druk opgebouwd tijdens het starten en start de motor dus niet.
Dit konden ze echter niet testen omdat de auto dan eerst een nacht stil moest staan in de garage.
Ik heb zoals afgesproken wel de accu laten vervangen want die was toch al bijna 8 jaar oud. De motor startte daarna in ieder geval weer normaal.

Wat me verder opviel was dat nu ook met de nieuwe accu, de eco mode direct na het afzetten van de motor actief wordt. Dat is dus niet veranderd met de nieuwe accu en dat hoopte ik eigenlijk wel.
Nu heb ik geen verklaring meer waarom dit direct gebeurt, de instelling in de BSI is immers pas na 30 minuten.
Er staan geen externe apparaten aangesloten op de 12V.

Nu heb ik twee vragen aan jullie:
1) Denken jullie dat het verhaal over de kleppen die niet goed sluiten waarschijnlijk is?
2) Wat zou de oorzaak kunnen zijn van de eco mode die direct actief wordt?

Re: Auto start niet meer

Geplaatst: 19 okt 2010 16:27
door Herman
Kleppen die niet afsluiten? Ze staan open of dicht nagelang de zuigers staan, verhaal voor een leek klinkt leuk :smt190

Re: Auto start niet meer

Geplaatst: 19 okt 2010 17:10
door KlaasS
kan de dealert de eco modus dan niet instellen met hun computer??

Re: Auto start niet meer

Geplaatst: 19 okt 2010 20:41
door Hans47
nadat onlangs mijn accu werd vervangen (ook ruim acht jaar oud) en ik van de garage naar huis reed moest ik thuis wat spullen laden in de kofferbak voor de volgende dag. Na nog geen 10 minuten ging de kofferbakverlichting uit en stond de boel op de eco-mode. Ik heb de accu nu enkele weken en alles is weer normaal (eco-mode na ruim een half uur afhankelijk van wat er aanstaat). Ik weet dat nieuwe accu's gelijk gebruiksklaar zijn maar volgens mij toch nog niet op vol vermogen. Dus kijk het even aan.

Re: Auto start niet meer

Geplaatst: 19 okt 2010 21:13
door darwusch
Heb zojuist met de lexia de tijd veranderd van 30 minuten naar 45 minuten. Ik denk dat de instelling niet goed weergegeven werd want nu lijkt het wel goed te werken.

Wat die kleppen betreft, heb ik het misschien niet goed naverteld. In ieder geval werd gezegd dat er wellicht geen druk werd opgebouwd en dat de kleppen hier misschien schuldig aan waren.

De komende dagen zal blijken of het probleem nu weg blijft.