Pagina 1 van 1

Vering voor niet meer zo goed als voorheen => goede garage?

Geplaatst: 01 jun 2020 21:10
door kobuskerkhof
Ik heb tijd terug de onderkant van mijn C5 (2008) beschadigd. Deze is hersteld door een vakgarage, en is de hoogte opnieuw afgesteld, ik dacht alleen mechanisch (zie eventueel bericht van JW-C5: viewtopic.php?f=55&t=21345&start=15" onclick="window.open(this.href);return false; ). Ik twijfel of ze een Diagbox hebben, ze zeggen dat ze de auto uitlezen. Maar sindsdien is de vering niet prettig meer en laatste tijd ook aan de voortrein een kort bonkig geluid als ik over een drempel rijd, vooral bij een stuuruitslag (volgens mij meer bij stuuruitslag naar links, en minder bij stuuruitslag naar rechts). Achter geen probleem. Het lijkt niet aan de veerbollen te liggen (druktest per hoek met motor aan). Ik zou graag nog lang met mijn C5 rijden, maar dan weer zoals voorheen: zoevend over oneffenheden.
Ik ben zelf niet handig en heb ook niet het gereedschap. Wie weet een goede garage waar de vering van de C5 kan worden uitgelezen met een Diagbox. En wellicht ook direct de kwaliteit van fusee en draagarmen kan beoordelen? Ik woon in Dordrecht.

NB. Ik zag al diverse onderwerpen bij "Onderstel >> C5 II (PH3) type X7". Maar zoals gezegd, ik zoek iemand die de benodigde kennis en gereedschap heeft om een diagnose te stellen. En het probleem te verhelpen.

Re: Vering voor niet meer zo goed als voorheen => goede gara

Geplaatst: 01 jun 2020 21:20
door Biedzjee
als je hier op 't forum de twee woorden "goede garage" typt met een vraagteken, dan krijg je meteen het antwoord: Oldenhage!

Er zijn er wel meer hoor.... Zie ook bv. dit onderwerp op dit forum

Re: Vering voor niet meer zo goed als voorheen => goede gara

Geplaatst: 01 jun 2020 23:12
door JW-C5
Aan dat "garageadvies" heb ik weinig toe te voegen ;)

Inhoudelijk: ja, er kan sprake zijn van slecht inregelen van de vering. Bij de PH3 moet dat echt via de Diagbox.

Maar mbt die andere zaken die je noemt: jouw C5 heeft inmiddels heel wat kilometers gemaakt.
Nou weet ik niet wat er inmiddels gedaan is aan onderhoud van het onderstel, maar een van de zaken die bij de PH3 zeker aan de orde komt zijn versleten rubbers. Daar is al veel over geschreven, recentelijk nog in dit topic.
Oftewel: daar moet zeker ook naar gekeken worden.

Groet,
JW

Re: Vering voor niet meer zo goed als voorheen => goede gara

Geplaatst: 20 jun 2020 22:46
door kobuskerkhof
Mijn C5 vandaag afgeleverd bij Garage Johan Oldenhage. Wat een prachtige auto's heeft hij daar staan!
En ik hoop natuurlijk dat mijn C5 weer gaat zweven als hij al die jaren en al die kilometers heeft gedaan.

Re: Vering voor niet meer zo goed als voorheen => goede gara

Geplaatst: 28 jun 2020 19:12
door kobuskerkhof
Gisteren mijn C5 opgehaald bij Oldenhage. En de eerste 100 kilometer heerlijk zwevend over de weg. Lekker getest op hobbelige wegen, bij verkeersdrempels, en ging allemaal weer als vanouds! Zo hoop ik nog lang met mijn C5 te kunnen rijden.
Compliment voor de garage, en reuze bedankt voor dit garageadvies!

De oplossing was: hoogte afstellen (stond zo’n 3 cm te hoog), fuseelager vervangen, en wielen uitlijnen.

Re: Vering voor niet meer zo goed als voorheen => goede gara

Geplaatst: 28 jun 2020 19:44
door Biedzjee
Mooi zo!