Pagina 1 van 4
heet loper
Geplaatst: 09 mei 2015 17:42
door arubaantje
Goedenmiddag.
Als ik langer dan 5 minuten rijd geeft de auto aan koelwater temperatuur te hoog, anwb gebelt en die had het over een lekker koppaking omdat er geen druk op de koelvloeistof staat ( auto stond een nacht stil) zelf had ik bij de warmloper de dop van de koelvloeistof er afgedraaid en daar werd ik letterlijk ondergesprayed met koelvloeistof.
De slang die van de motor naar de radiator gaat is wel kokend heet en de motor dan weer niet.
Hopelijk kan iemand mij helpen / advies geven.
Word het een beetje zat dat de auto steeds wat heeft
Re: heet loper
Geplaatst: 09 mei 2015 17:50
door BJG
Ik zou als eerste het systeem zeer goed ontluchten op de juiste manier.
En dan eens kijken hoe het gaat, en of er opnieuw lucht in het systeem komt.
Re: heet loper
Geplaatst: 09 mei 2015 18:18
door Herman
En de thermostaat dan? werkt die wel goed?
Re: heet loper
Geplaatst: 09 mei 2015 18:19
door akooiman
arubaantje schreef:Word het een beetje zat dat de auto steeds wat heeft
Een loslopend wiel kun je de auto niet aanrekenen, wel degene die de bouten niet goed vastzet
Draait de ventilator wel?
Re: heet loper
Geplaatst: 09 mei 2015 19:26
door arubaantje
De ventilator loopt wel gewoon.
Re: heet loper
Geplaatst: 09 mei 2015 21:06
door akooiman
Als de fan wel werkt
-lucht in het systeem, of
-waterpomp defect, of
-thermostaat defect, of
-koppakking defect
Re: heet loper
Geplaatst: 11 mei 2015 11:45
door arubaantje
Er zit nu 1 liter koelvloeistof in em ongv 3 tot 4 liter water, ik moet elke dag ong 3 km heen en terug rijden naar school, kan dit kwaad.
De dealer heeft pas zaterdag tijd.
Als dat niet goed is hoe laat ik alles der uitlopen zodat ik er alleen maar koelvloeistof in kan gooien
Re: heet loper
Geplaatst: 11 mei 2015 11:57
door Maarten
arubaantje schreef:ik moet elke dag ong 3 km heen en terug rijden naar school, kan dit kwaad
Waarom het risico lopen en niet gewoon fietsen?
3 km enkele reis met de auto

Re: heet loper
Geplaatst: 11 mei 2015 12:01
door akooiman
Allerlei vloeistoffen door elkaar in je koelsysteem is leuk als thuiskomer........
Diverse koelmiddelen met antievries en water mixen niet met elkaar, maar kunnen voor een chemische reactie zorgen waardoor het hele spul erg zuur word. dit is weer erg slecht voor de motor. Er zijn ook diverse koelmiddelen die reageren met aluminium. Verder wordt de smering van de waterpomp ook voor een deel verzorgd door het juiste koelmiddel. Dit wordt door het mixen teniet gedaan.
In een normale motor hoort 8,8 liter, met automaat 9,3. Dus als je er 3 a 4 liter in totaal in hebt, is dat veel te weinig.
Re: heet loper
Geplaatst: 11 mei 2015 12:03
door arubaantje
Kan ik dit zelf verversen of moet dit echt door de garage gedaan worden?
Re: heet loper
Geplaatst: 11 mei 2015 12:46
door willy4
als je het zelf doet,wel zien dat je de motor goed ontlucht
normaal zit er 1of2 ontluchters op
Re: heet loper
Geplaatst: 11 mei 2015 12:53
door arubaantje
Waar kan ik deze ontluchters vinden, en hoe laat ik het koelvloeistof, de man van de anwb deed het via een tuutje bij het tussenschot van de motor dus zeg maar aan het eind van de motor
Re: heet loper
Geplaatst: 11 mei 2015 13:27
door c5jan
Leuk maar niet alles wat je nodig hebt, halverwege de motor zeg maar, ter hoogte van de bobine rail zit een dopje wat je echt nodig hebt anders sta je voor niks te ontluchten.
Dat verklaart mogelijk jouw probleem, de mijne ging ook na 5 minuten in het rood. Pas na 4x ontluchten ging het goed...
Onvindbaar maar het zit er wel. Net zon ventieldopje...
Re: heet loper
Geplaatst: 11 mei 2015 13:30
door willy4
gewoonlijk zit tegen het schutbord er ook een
Re: heet loper
Geplaatst: 11 mei 2015 13:39
door arubaantje
de 2 reacties boven mij ik denk dat jullie het zelfde bedoelen ik heb nu 4 liter koelvloeistof om 4 liter water, heb het ventieldopje der afgedraaid eerst kwam er niks uit toen koelvloeistof, gelijk dicht gedraaid, eventjes gestart wat gas gegeven motor uit en weer ontlucht, bij de 3de keer kwam der gelijk koelvloeistof uit.