JanwillemTak
C5club Rookie
Geregistreerd: 14 mei 2013 17:34 Berichten: 17 Woonplaats: Arendonk, België
Auto: C5 HDI 2.0 16V exclusive break
Opties: zo ongeveer alles
Brandstof: Diesel
Bouwjaar: 2006
Phase: 2
Organummer: 10783 CJ
Productienummer: 10256
Versnellingsbak: BVM6
kilometerstand: 215000
Kleur: Gal Aluminium
Naar boven
|
 Re: wegschrijven storing uitlaatgassen uit software C5
Een Diesel heeft gassen nodig en dat krijgt hij alleen als de turbo toeren maakt, een hoger toerental, een groter volume afgassen dus. Dat is ook de functie van de EGR, die verhoogt het volume aan gassen in de cilinder, waardoor de turbo meer lucht produceert! Een motor moet zoveel mogelijk, op maximaal koppel draaien, dan is hij het zuinigst.
Het belangrijkste doel van de EGR (Exhaust Gas Reciculation) is om bij lage belasting de cilindervulling te vergroten, zodat er minder zuurstof in de cilinder zit. NOx wordt voorkomen als er dan wel een stochiometrische verbranding (verhouding zuurstof- brandstof = 1:1) dan wel met een luchtovermaat van meer dan 1,4:1. De EGR-klep wordt geregeld op basis van de NOx uit de motor. Stochiometrische verbranding, ook wel "lean burn" genoemd, is bij motoren altijd een probleem, vanwege de snelheid, waarmee de verbranding moet plaatsvinden. Het afkoppelen van de EGR is dus bepaald niet aan te raden, beter is het om de oorzaak van de storing te verhelpen. Bij een emissietest zal je auto absoluut door de mand vallen, bij de test wordt de motor zeer laag belast met een hoog toerental, de EGR klep moet dan vol open staan!
De Fransen en Italianen zijn veel verder in de ontwikkeling van "lean burn" motoren dan de Duitsers, Daarom zitten we nu vast aan een driewegkatalysator en straks aan uitstel van de verscherpte emissie-eisen.
|