Auteur |
Bericht |
janpy
|
 adals vervangen
Hallo allemaal Binnenkort ga ik de adals vervangen. Is er nog interesse in een foto reportage hiervan. Of bestaat deze al?
Groet Jan
|
10 sep 2011 10:48 |
|
 |
willy4
C5club V.I.P.
Geregistreerd: 10 okt 2009 17:58 Berichten: 13972 Woonplaats: Westerlo Belgie
Auto: Hyundai Tucson MX4 48V Shine
Opties: trekkaak , volledig leder
Brandstof: Hybride
Bouwjaar: 2023
Versnellingsbak: BVM6
kilometerstand: 621
Kleur: zwart
Naar boven
|
 Re: adals vervangen
|
10 sep 2011 11:31 |
|
 |
janpy
|
 Re: adals vervangen
Hallo Willy Heb reeds doorgespit. Een pb gestuurd voor de pdf. En een vraagbaak besteld, of is een haynesboek beter? Groet Jan
|
10 sep 2011 11:54 |
|
 |
EvilTwin
C5club V.I.P.
Geregistreerd: 27 mei 2006 05:57 Berichten: 6523 Woonplaats: Het rijk van Nijmegen
Auto: C5 Tourer 2.2HDiF204 Exclusive
Opties: Xenon+LED, HA3+, Leer+massage, Navi3D+HiFi, Gelaagde zijruiten, PDC Av+Ar, Atlantiques 18" +bspann.sens. wegklaptrekhaak
Brandstof: Diesel
Bouwjaar: 2012
Phase: 3 ( C5 II X7 )
Organummer: 12887
Productienummer: 0552
Versnellingsbak: BVA6
kilometerstand: 70 000
Kleur: Noir Perla Nera
Naar boven
|
 Re: adals vervangen
Liever de RTA (Revue Technique Automobile) 
_________________ C5-3 Tourer 2.2HDiF204 Exclusive, BVA6 Noir Perla Nera, 2012
ex C5-3 Tourer 1.6THP155 Ligne Business, BVA6 Gris Haria, 2011 ex C5-1 Berline 2.2HDi136, BVM5, Gris Aluminium 2002
In de familie C6 3.0HDi Exclusive, Suroît, moonroof Xm V6 Exclusive, ES9J4 5-bak Bleu Mauritius CX 25GTi, 5-bak Gris Perlé Sm 3.0, 5-bak Blanc Meije
|
10 sep 2011 17:08 |
|
 |
janpy
|
 Re: adals vervangen
Oei Oei Mijn frans is denk ik (eigenlijk weet ik het zeker) niet zo goed. Heb du maar een haynes exemplaar besteld. Heeft mij bij de chevrolet transsport vaak geholpen. Nog even een koppakkinkje en dan gaat tie weg.
Groet Jan
|
11 sep 2011 14:56 |
|
 |
toku
C5club Fan
Geregistreerd: 24 jun 2007 16:13 Berichten: 96 Woonplaats: Spijkenisse
Auto: C5 2.0 16V Ligne Prestige
Brandstof: Benzine
Bouwjaar: 2003
Energielabel: D
Phase: 1
Versnellingsbak: BVA4
kilometerstand: 159300
Kleur: Grijs
KPH: Achter
Naar boven
|
 Re: adals vervangen
Een foto reportage is altijd duidelijk en ontzettend handig. Heb het zelf een keer bij mijn BX gedaan en vond het wel meevallen. Het resultaat is wel verbluffend. Geen gekraak meer achterin en het comfort neem weer toe. Succes met het vervangen van de lagers.
Groeten.
Ton
|
13 sep 2011 08:32 |
|
 |
Xanter
C5club Fan
Geregistreerd: 21 apr 2010 20:45 Berichten: 82 Woonplaats: Heiloo
Auto: Renault Espace 2.2 Privilege
Brandstof: Diesel
Bouwjaar: 2002
Energielabel: E
Versnellingsbak: BVM5
kilometerstand: 186000
Naar boven
|
 Re: adals vervangen
Mijn C5 heeft nu 130.000 KM op de klok. Op de vakantie viel het me op dat hij achter minder stabiel lijkt, hij lijkt wat te schommelen. Op de terugweg met de caravan dachten we ook dat we verkeerd beladen hadden, maar dat viel erg mee. Ook met harde wind heeft hij veel last met koersvastheid, ook in de sportstand. Buiten de auto rechtsachter hoor ik hem in de vering kraken zoals een Amerikaanse auto kraakt, dus ik verdenk de adal's. Zit ik op het juiste spoor of moet ik wat anders bedenken? En ja, de wielen zitten vast! 
_________________ Groeten, Theo
|
13 sep 2011 12:46 |
|
 |
willy4
C5club V.I.P.
Geregistreerd: 10 okt 2009 17:58 Berichten: 13972 Woonplaats: Westerlo Belgie
Auto: Hyundai Tucson MX4 48V Shine
Opties: trekkaak , volledig leder
Brandstof: Hybride
Bouwjaar: 2023
Versnellingsbak: BVM6
kilometerstand: 621
Kleur: zwart
Naar boven
|
 Re: adals vervangen
slijten de banden scheef af?
|
13 sep 2011 13:05 |
|
 |
GW-tje
C5club V.I.P.
Geregistreerd: 20 jul 2007 21:21 Berichten: 6199 Woonplaats: Apeldoorn
Auto: C5 2.0i 16V Berline Caractère
Brandstof: LPG-G3
Bouwjaar: 2007
Energielabel: C
Phase: 2
Organummer: 10957
Versnellingsbak: BVA4
kilometerstand: 205000
Kleur: Gris Fulminator
Naar boven
|
 Re: adals vervangen
Om de adals te controleren zul je even een pootje moeten lichten. Auto stabiel opbokken aan de achterzijde en het mooiste is om de boel even drukloos te hebben (met lexia, dan maar eens proberen die draagarmen te bewegen en te scharnieren. Je hoort en voelt dan vanzelf of een en ander soepel draait. Als ze al echt ver heen zijn kun je als de auto op de wielen staat de "BMW-stand" waarnemen waarbij je wielen er dan ongeveer zo onder staan:
/-----\
Succes......
_________________ CX-22TRS , XM-2.1 D12 Break , Xantia 1.9 TD Break , DSpécial Berline 1970 C5 2.0 i 16V AL4 Ligne Prestige Break la dame rouge, 343169km C5 2.0 i 16V BVM5 Exclusive Break la sorciere noir, 366000km
|
13 sep 2011 13:07 |
|
 |
janpy
|
 Re: adals vervangen
Hallo allemaal Morgen gaan de nieuwe lagers eronder Ik heb een revisie set van moog, Ik kan aan de buitenkant zien waar de draagarm tussen punten zit van het subframe dat dit scheef is. Aan de auto merk ik verder niks behalve een krak bij een kuil Das met een beetje kruipolie ook al een stuk beter geworden. Morgen ist dus zo ver Vandaag eerst de voorste cilinderkop weer geplaats van mijn chevrolet TS' Ook een leuk klussie
|
13 sep 2011 19:20 |
|
 |
toku
C5club Fan
Geregistreerd: 24 jun 2007 16:13 Berichten: 96 Woonplaats: Spijkenisse
Auto: C5 2.0 16V Ligne Prestige
Brandstof: Benzine
Bouwjaar: 2003
Energielabel: D
Phase: 1
Versnellingsbak: BVA4
kilometerstand: 159300
Kleur: Grijs
KPH: Achter
Naar boven
|
 Re: adals vervangen
Wil je mij het type lager doorgeven. Ik ben benieuwd welke ze gebruiken.
Groeten.
Ton.
|
14 sep 2011 11:50 |
|
 |
janpy
|
 Re: adals vervangen
Hallo Ton Ik lees het net te laat, lagers zitten er inmiddels in. Dat ging nog niet vanzelf. Hoe ik het gedaan heb Accu klem los (geinige klem trouwens, je moet maar weten hoe hij los gaat) Auto opgekrikt aan beide kanten. Er staat dan nog te veel spanning van de verenbollen op de draag armen. Accu weer aangesloten, omdat de draagarmen naar benenden hangen denkt de nivo regeling dat de auto hoog staat en zal terug regelen. Armen zijn nu te bewegen, accu weer los Achter schild los, en boutje los van abs sensor. Deze brak af, opnieuw opgeboord en boutje-moertje gebruikt, Nivo regelaar los gehaald van chassis, stekker los en regelaar aan de stab stang laten zitten. Remklauwen los, geen leidingen los gehaald. Stab stang los aan beide kanten, hier zit ook een verloop van de remleiding naar slang aan. Als je dit los hebt kan de de remklauw aan de kant leggen. Pin los gehaald waar de veerpoot mee aan de draagarm geborgd is. De veerpoot zit met een soort conisch gevalletje in de draagarm Dit zat bij mij erg vast, dus de lange pin maar uit de harmonica rubber gehaald. Hier loopt olie uit, schijnt zo te horen. Draagarm bout los gemaakt en eruit gehaald en arm verwijdert. De revisie set die ik had is van moog type ci-rk3569. Eigenlijk voor xm-xantia. Dat klopt ook want toen ik de draagarm met alle revisie onderdelen weer onder de auto had zat er nog speling van links naar rechts op Van de rechterkant de lengte van de stalen bus met einkappen vergeleken met de originele. Daar zit ongeveer 1,5 mm verschil in, ook de bout is te kort Lagers en keerringen en plastic binnenbus zijn wel het zelfde. Besloten om de oude stalen bus met eindkappen weer te gebruiken, en deze alsnog ook weer voor de linker kant te wisselen. Lagers uit de armen halen is goed te doen met een dikke stalen as en dikke hamer en beleid Monteren: even de lagers in de vriezer en de arm warmstoken. Pas wel op dat je de harmonica rubber van de veerpoot niet beschadigd bij het terugplaatsen van de arm. Bij mij kwam bij het monteren de arm weer naar beneden, met de haken waar de kabel van de abs sensor doorloopt zo door het rubber heen, dus hup naar de citroen dealer voor een nieuwe. Het rechter lager was dus echt slecht, droog en ingesleten Links niet droog maar wel ingesleten. Het hele spul weer gemonteerd, wielen er onder. Voorzichtig laten zakken en accu weer aangesloten Auto komt weer omhoog, Testritje over een hobbel, mijn maag komt omhoog bruggetje. En geen krak. Zo tis een dagje sleutelen maar dan heb je ook wat. Klusje is goed te doen, maar er zijn wat zaken die tegen kunnen zitten Boutjes die afbreken, rubbers die stuk gaan, en conische pinnen die vast zitten. Ik had het allemaal. Groet Jan
|
14 sep 2011 20:57 |
|
 |
Xanter
C5club Fan
Geregistreerd: 21 apr 2010 20:45 Berichten: 82 Woonplaats: Heiloo
Auto: Renault Espace 2.2 Privilege
Brandstof: Diesel
Bouwjaar: 2002
Energielabel: E
Versnellingsbak: BVM5
kilometerstand: 186000
Naar boven
|
 Re: adals vervangen
Donderdag gaat de dame naar de dokter om te kijken of het werkelijk zo slecht is met de lagers. De auto kraakt als een oude amerikaan en zo dweilt ze ook over de weg. met de kerst gaan we wintersporten en dat betekend 2500 km onder de banden door. Voor die tijd moet dit dus opgelost.
_________________ Groeten, Theo
|
05 dec 2011 20:48 |
|
 |
ciclista
C5club Bikkel
Geregistreerd: 28 maart 2009 11:56 Berichten: 382 Woonplaats: Roosendaal
Auto: C5 Aircross Hybrid
Opties: geen
Brandstof: Hybride
Bouwjaar: 2023
Phase: C5 Aircross
Organummer: -
Versnellingsbak: EAT8
kilometerstand: 15.000
Kleur: Blue Eclipse, zwarte accenten.
Naar boven
|
 Re: adals vervangen
Bij mij vrijdag, al sinds september gekraak, kon het niet meer aanhoren.....
_________________ Alfa foto kwijt
|
05 dec 2011 21:52 |
|
 |
Xanter
C5club Fan
Geregistreerd: 21 apr 2010 20:45 Berichten: 82 Woonplaats: Heiloo
Auto: Renault Espace 2.2 Privilege
Brandstof: Diesel
Bouwjaar: 2002
Energielabel: E
Versnellingsbak: BVM5
kilometerstand: 186000
Naar boven
|
 Re: adals vervangen
Ondertussen is de operatie achter de rug en de garage heeft er woest veel werk aangehad. Alles zat tegen en er was nog een bol stuk ook. Wat ik me afvroeg, werkt Citroën met vaste prijzen? us niet afhankelijk van mee of tegenzitten qua uurloon?
En ik ze gaven aan dat rechts al eens vervangen was, maar links niet. Gevoelsmatig vind ik dat met ijn kilometerstand wat veel, of niet? En raar dat er maar 1 vervangen is toen, ik dacht dat ze altijd per stel moeten. Ze waren iig zeer gaar, was dus hoog tijd! Nu zaterdag naar Chatel in Frankrijk! En er ligt sneeuw!!!
_________________ Groeten, Theo
|
20 dec 2011 21:14 |
|
 |
|