vermogenverlies en onstabiel stationair toerental
Auteur |
Bericht |
GeertX
|
 vermogenverlies en onstabiel stationair toerental
Sinds kort heeft mijn C5 2.0HDI 137000km problemen met vermogenverlies tijdens acceleren tussen 2000/min en 3000/min. Dit vooral bij hogere belasting (reeds bij lichte helling). Hij 'kruipt' tot aan 3000/min waar hij dan plots terug extra vermogen krijgt en snel versnelt. Eveneens heeft hij bij koude start een onstabiel stationair motortoerental. Na een lange rit in Duitsland (hoge snelheid) kreeg hij dit ook bij warme motor; tijdens een stop schommelde het toerental tussen min en 1000/min. De airco afzetten verbeterde dit fenomeen. Nu terug thuis heeft hij steeds bij stilstand een onstabiel stationair toerental. Airco afzetten helpt niet meer. De auto staat echt te schokken, welk kan vermeden worden door het toerental op 1000/min te houden. Echter wanneer ik de auto op stationair toerental laat verderbollen, is het toerental stabiel. Heeft er iemand reeds hetzelfde voorgehad? Mijn garagist heeft geen idee wat er mis is, de module geeft geen foutmeldingen weer.
|
20 aug 2011 19:22 |
|
 |
JHV
C5club Chief Executive
Geregistreerd: 11 okt 2007 11:21 Berichten: 2889
Auto: Opel Meriva
Brandstof: Hybride
Versnellingsbak: EAT8
Naar boven
|
 Re: vermogenverlies en onstabiel stationair toerental
Welkom op dit forum, jammer dat je eerste bericht gelijk zo'n vervelende klacht is. Zowel over de motor als over de garage die het niet kan vinden. Leest de garage uit met de Lexia, is het een citroengarage of specialist? Ik herken deze klacht, zowel van onze 1e C5 (ook hdi fase 1), als onze C5 nu. In beide gevallen een lek(je) vacuumsysteem. Een klein probleem met grote gevolgen. Zoek maar eens op "vacuumsysteem" op het forum. Kun je ook vinden wat het vacuumsysteem allemaal regelt/beinvloed. De 1e keer kon ik zelf de boosdoener vinden, de laatste keer heeft de garage het na een paar uurtjes zoeken kunnen vinden. Was een heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel klein scheurtje in een T stukje. Met steeds verschillende storingsmeldingen. Ze verdachten de "vacuumdoos" maar na even testen/wisselen bleek die het niet te zijn. Er zit nogal wat vacuumleiding in het systeem. Bij een fase 1 misschien iets minder. Helaas betekend een lek vacuumsysteem bij de HDIF(fase 2) dat een monteur met een vacuummeter de leidingen af moet. Samen met de uit te lezen storingen best even een klus, of gelijk raak kunnen zitten.
Zeer herkenbaar trouwens dat versnellen dan boven de 300 toeren. Johan
|
22 aug 2011 09:06 |
|
 |
Peebee
V.I.P.
Geregistreerd: 29 jun 2010 19:56 Berichten: 4498 Woonplaats: Genderen NB
Auto: Renault Grand Modus 1.5 DCI
Opties: Xenon
Brandstof: Diesel
Bouwjaar: 2008
Energielabel: C
Versnellingsbak: EAT8
kilometerstand: 215.101
Kleur: Blauw
Naar boven
|
 Re: vermogenverlies en onstabiel stationair toerental
Da's dus al (bijna) de oplossing van het probleem, toch prettig zo'n forum, je leert er veel van 
_________________ Groeten, Peter
Sinds 10-11-12 zonder dame......
|
22 aug 2011 09:12 |
|
 |
EvilTwin
C5club V.I.P.
Geregistreerd: 27 mei 2006 05:57 Berichten: 6523 Woonplaats: Het rijk van Nijmegen
Auto: C5 Tourer 2.2HDiF204 Exclusive
Opties: Xenon+LED, HA3+, Leer+massage, Navi3D+HiFi, Gelaagde zijruiten, PDC Av+Ar, Atlantiques 18" +bspann.sens. wegklaptrekhaak
Brandstof: Diesel
Bouwjaar: 2012
Phase: 3 ( C5 II X7 )
Organummer: 12887
Productienummer: 0552
Versnellingsbak: BVA6
kilometerstand: 70 000
Kleur: Noir Perla Nera
Naar boven
|
 Re: vermogenverlies en onstabiel stationair toerental
misschien handig het exacte motortype te vermelden voordat we allerhande theoriën over de oorzaak gaan ophangen?
_________________ C5-3 Tourer 2.2HDiF204 Exclusive, BVA6 Noir Perla Nera, 2012
ex C5-3 Tourer 1.6THP155 Ligne Business, BVA6 Gris Haria, 2011 ex C5-1 Berline 2.2HDi136, BVM5, Gris Aluminium 2002
In de familie C6 3.0HDi Exclusive, Suroît, moonroof Xm V6 Exclusive, ES9J4 5-bak Bleu Mauritius CX 25GTi, 5-bak Gris Perlé Sm 3.0, 5-bak Blanc Meije
|
22 aug 2011 10:54 |
|
 |
JHV
C5club Chief Executive
Geregistreerd: 11 okt 2007 11:21 Berichten: 2889
Auto: Opel Meriva
Brandstof: Hybride
Versnellingsbak: EAT8
Naar boven
|
 Re: vermogenverlies en onstabiel stationair toerental
Helemaal met je eens ET, maar TS vraagt om: Heeft er iemand reeds hetzelfde voorgehad? Mijn garagist heeft geen idee wat er mis is, de module geeft geen foutmeldingen weer. Voor TS is het het eerste bericht en registratie, misschien is hij nog niet zo bekend met dit forum en het feit dat er verschillende motoren achter de aanduiding 2.0HDI(F) zitten. Verduidelijking zal vast wel komen.
Ik zet mijn ervaring hier neer, kunnen we toch met elkaar verder zoeken en speuren. Mijn vraag is dus: heb je laten uitlezen met de lexia, en dan de ervaring. Verder meld ik dat zijn ervaringen/problemen, me hetzelfde klinken als ik herken van onze 2 C5en. Ik weet dat er veel meer mogelijkheden kunnen zijn wat er aan de hand is. Ik zou het aan willen vullen met het advies uit te laten lezen met de lexia en ook bij geen storingsmeldingen goed te laten onderzoeken. Maar een Lexia is eigenlijk een vereiste volgens mij. Ervaring/tip van een C- monteur. Kijk eens naar het eerste T stukje van de leidingen uit de vacuumpomp. Gewoon, effe een "self-check". Johan
|
22 aug 2011 12:29 |
|
 |
JHV
C5club Chief Executive
Geregistreerd: 11 okt 2007 11:21 Berichten: 2889
Auto: Opel Meriva
Brandstof: Hybride
Versnellingsbak: EAT8
Naar boven
|
 Re: vermogenverlies en onstabiel stationair toerental
En, al een afspraak kunnen maken met de garage? Johan
|
23 aug 2011 09:31 |
|
 |
GeertX
|
 Re: vermogenverlies en onstabiel stationair toerental
Bedankt voor de reakties. Ivm het motortype, ik wist inderdaad niet dat er verschillende 2.0 HDI types zijn. Het enige dat ik op mijn documenten terugvind is dat het een 2.0 HDI, 110pk, Euro 3 van 2004 is. Volgende woensdag heb ik een afspraak, ze verdenken nu de dieselfilter die zou vervuild zijn???
|
26 aug 2011 15:38 |
|
 |
JHV
C5club Chief Executive
Geregistreerd: 11 okt 2007 11:21 Berichten: 2889
Auto: Opel Meriva
Brandstof: Hybride
Versnellingsbak: EAT8
Naar boven
|
 Re: vermogenverlies en onstabiel stationair toerental
Gewoon met de lexia uit laten lezen bij de Citroen dealer of Citroenspecialist! Je kent het wel, een verdachte is onschuldig tot onomstotelijk vast staat dat hij/zij/het de schuldige is  . Sorry, af en toe nog een tikje beroepsdeformatie te bespeuren  . Johan
|
26 aug 2011 15:53 |
|
 |
GeertX
|
 Re: vermogenverlies en onstabiel stationair toerental
Filter was niet de oplossing, ook geen lek aan het vacuumsysteem. Volgende week worden de injectoren getest.
|
01 sep 2011 22:11 |
|
 |
Herman
Clubcafé-uitbater
Geregistreerd: 30 jun 2006 11:41 Berichten: 11348 Woonplaats: Apeldoorn
Auto: C3 Aircross 1.2 puretech feel
Opties: SUV
Brandstof: Benzine
Bouwjaar: 2018
Versnellingsbak: BVM5
Kleur: Soft sand
Naar boven
|
 Re: vermogenverlies en onstabiel stationair toerental
Berichten: 3 Auto: Beak tis klein maar zo te herstellen Brandstof: Diesel Bouwjaar: 2004 Phase: 1 kilometerstand:
_________________ Met vriendelijke groet Herman......... Techniek is ervoor gemaakt om ons in de steek te laten. Het blijft een ongelijke strijd tussen de techniek en de technicus.
klik
_______________________________________________________ Mijn ander vervoer is een E-bike.
|
06 sep 2011 18:41 |
|
 |
|