Home • Alles over Citroen C5 • Forum • Sponsors • Orga calculator • Contact 
 




Forumregels


Enkel posten als je een vraag hebt over een C5 PH1 Break & berline vanaf 2001 t/m 10-2004 & C5 PH2 Break & berline vanaf 10-2004 t/m 4-2008 in de categorie algemene vragen.



Plaats een nieuw onderwerp Antwoord op onderwerp  [ 73 berichten ]  Ga naar pagina 1, 2, 3, 4, 5  Volgende
 aanschaf C5 
Auteur Bericht
Antwoord met een citaat
Bericht aanschaf C5
Zoals gezegd in mijn voorstelpost.. wij zijn zoekende.. C5 break.. 3 kinderen op de achterbank, in de vakanties met aanhanger op pad en wij rijden max. 20.000 per jaar..
Wij denken aan een LPG G3 uitvoering en event. diesel.. en dan een 2 liter uitvoering (dat heb ik al op forum kunnen vinden.. :lol: )

Dit is de eerste waarvan we dachten.. zou best eens wat kunnen zijn..

link

Zijn er nog dingen waar ik heel specifiek naar moet kijken..


19 jun 2011 09:34
Antwoord met een citaat
Bericht Re: aanschaf C5
:cit2 Wat voor garantie krijg je? :smt017 Is zie nergens iets staan van BOVAG garantie. Aangesloten zijn bij de nationale autopas en lid van het RDW heeft niets met garantie te maken. Zou hem zeker laten keuren door de ANWB of Dekra dan heb je voor een paar Euro extra meer zekerheid. Suc6 met een aankoop van een C5. :smt023


19 jun 2011 10:33
V.I.P.
V.I.P.
Avatar gebruiker

Geregistreerd: 04 okt 2010 17:47
Berichten: 310
Woonplaats: Voorhout
Auto: C5 Break 2.0 i 16v 136 PK
Opties: trekhaak
Brandstof: Benzine
Bouwjaar: 2009
Energielabel: C
Phase: 3 ( C5 II X7 )
Versnellingsbak: BVM5
kilometerstand: 179.666
Kleur: Grijs
KPH: Achter


Naar boven
Antwoord met een citaat
Bericht Re: aanschaf C5
De beoogde auto heeft dus een afneembare trekhaak, ook nog voordeel ten opzichte van de achteruitrijsensors...verder ziet de auto er netjes uit, proefrit maken, garantie idd

_________________
groet, rolf

Privé: Nissan Sunny Renault 14 Ford Escort Clipper (2x) Ford Mondeo 1.8 (LPG) Ford Mondeo 2.0
Citroën C5 break (Ph1), Citroën C5 break (Ph3)
Zakelijk: Citroën BX Opel Omega Mazda 626 (2x) BMW 320 Toyota Avensis (Verso) Toyota Avensis (Wagon) Citroën DS 5, DS 7 Crossback


19 jun 2011 10:43
Profiel
Antwoord met een citaat
Bericht Re: aanschaf C5
thnks.. het ging me niet alleen om de betreffende aanbieder overigens, want ik weet dat daar veel bagger tussen zit .. dus mocht ik naar een auto gaan kijken dan ook het liefst een beetje in de buurt (noordoostpolder) want als ik eerst 2 uur in de auto moet voor een auto die het niet wordt.. beetje jammer..


Wat is overigens dekra ?

MAar is een 2 liter een goede uitvoering voor hetgeen wij willen ?

Verder nog rariteiten in die modeljaar waar ik last van kan hebben ? Qua onderhoud overigens.. is het een dure auto in verhouding tot bijv. een picasso ?


19 jun 2011 10:56
Antwoord met een citaat
Bericht Re: aanschaf C5
o ja .. en die garantie die bieden ze aan in pakketten *Staat onderin de advertentie* dit zijn we al vaker tegengekomen.. voor 2-500 euro krijg je garantie en beurt.. maar ik heb zo weinig aan garantie als het zo ver weg is.. Of kan ik bij iedere bovag garage terecht (lijkt me niet)


19 jun 2011 10:57
C5club V.I.P.
C5club V.I.P.
Avatar gebruiker

Geregistreerd: 28 mei 2006 15:50
Berichten: 5300
Woonplaats: Glanerbrug
Auto: C4GP 2.0 16V LPG-G3
Brandstof: LPG-G3
Bouwjaar: 2007
Energielabel: C
Organummer: 11176
kilometerstand: 201000
Kleur: nocciola
KPH: Achter


Naar boven
Antwoord met een citaat
Bericht Re: aanschaf C5
Ah, je hebt de weg hiernaartoe dus gevonden!
:smt023

Een Bovag-garage moet boven een bepaalde prijs garantie geven. De laatste keer dat ik bij een Bovag-garage kocht (in 2003) was dat 4500 euro. Je moet dan inderdaad voor garantie wel naar ze terug.


Ik denk dat voor jullie doel een 2 liter break prima voldoet, aangezien ik de mijne ook zo gebruik.

_________________
C4GP 2.0 16V LPG-G3


19 jun 2011 11:18
Profiel
Antwoord met een citaat
Bericht Re: aanschaf C5
Had al eens geantwoord maar schijnt niet aangekomen te zijn. Volgens de ANWB mag betreffende auto met garantie bij een handelaar €4300 kosten en bij een merkdealer €4500 dus de vraagprijs is te hoog. Dekra is een Duitse autokeurings instantie dus een soort Duitse ANWB keuring. Een C5 met 2.0 motor is een uitstekende combinatie met LPG en een C5 is een uitstekende auto door zijn vering om zware lasten te vervoeren en het trekken van een aanhangwagen of caravan omdat de wagenhoogte altijd hetzelfde blijft. Verder zijn er geen bijzondere dingen waar je op moet letten gewoon alles controleren of het werkt kijken of de achterruit van de achterklep sluit en dicht blijft ook bij afsluiten auto en of de auto niet inhoud en stoot - wijst op verkeerde motorolie of erger - dus voor een paar Euro extra even laten keuren en flink afdingen op de vraagprijs. Kost een pakket met garantoe en beurtje €2500 of moet dit €500 zijn? Afleveringsbeurten kosten bij handelaars meestal €395 tot ongeveer €495 - €695 bij merkdealers. Bovag garantie krijgt u bij auto's boven de €4500 voor 6 maanden - zie Bovag site- dus even kijken.


19 jun 2011 11:59
Antwoord met een citaat
Bericht Re: aanschaf C5
Ook bij een dealer moet je even uitkijken hoor. Ben al ruim 2 weken bezig om bij een dealer in het zuiden van het land foto's van een C5 3.0 inruil auto te verkrijgen die volgens het RDW al bij hun ingeschreven staat maar ik krijg er geen en zelfs contact is moeilijk over deze auto dus mogelijk een exemplaar met motorschade of plaatschade die ze aan het opknappen zijn. Betreffende auto heeft daarom geen aandacht meer van mij. Dus niet alleen onder handelaren zitten gladde jongens. Heb gisteren even gekeken in DLD en daar staan mooie met weinig KM en redelijke prijzen en DEKRA keur. Nu is het of een stoere ph1 of een vervrouwelijkte ph2 en welke want er staan werkelijk hele mooie en ander kleuren en uitvoeringen dan in NL. Suc6 met het vinden van een fijne C5


19 jun 2011 12:23
C5club V.I.P.
C5club V.I.P.
Avatar gebruiker

Geregistreerd: 20 jul 2007 21:21
Berichten: 6199
Woonplaats: Apeldoorn
Auto: C5 2.0i 16V Berline Caractère
Brandstof: LPG-G3
Bouwjaar: 2007
Energielabel: C
Phase: 2
Organummer: 10957
Versnellingsbak: BVA4
kilometerstand: 205000
Kleur: Gris Fulminator


Naar boven
Antwoord met een citaat
Bericht Re: aanschaf C5
Ik heb persoonlijk erg goede ervaringen met het particulier kopen/verkopen van een auto. Je kunt de verkoper recht in de ogen kijken en "voelt" meestal direct of het goed of fout zit. Aan garanties en keuringen hecht ik geen waarde. Geeft meestal alleen gezeik en onderhoud doe ik lekker toch zelf. Uiteraard kan er veel mis zijn, maar veel komt direct bij een grondige inspectie al aan het licht.

_________________
CX-22TRS , XM-2.1 D12 Break , Xantia 1.9 TD Break ,
DSpécial Berline 1970
C5 2.0 i 16V AL4 Ligne Prestige Break la dame rouge, 343169km
C5 2.0 i 16V BVM5 Exclusive Break la sorciere noir, 366000km


19 jun 2011 12:26
Profiel
C5club Executive
C5club Executive

Geregistreerd: 03 jun 2011 19:31
Berichten: 1797
Woonplaats: 's-Hertogenbosch
Auto: Renault Megane estate 1.5 dci
Brandstof: Diesel
Bouwjaar: 2018
kilometerstand: 75000 km
Kleur: zilver grijs


Naar boven
Antwoord met een citaat
Bericht Re: aanschaf C5
Gebruik je gezond verstand , kijk of alles werkt en het naar behoren doet.
Loopt de motor zoals hij moet lopen (niet inhouden - onregelmatig lopen enz...)
Ook belangrijk is de motor koud als je hem meekrijgt voor een proefrit of is hij al warm.
Dit wil nog wel eens een trucje zijn van de garagehouder bij auto's die moeilijk koud starten en lopen.
Je zegt dat d auto op lpg loopt schakel ook tijdens de proefrit over op benzine en beleef de omschakeling , gaat dit soepel of met veel horden en stoten.
Dus alles uitproberen.
Vergeet ook niet de algehele staat van de auto te bekijken beschadegingen slijtage plekken (stuur - bekleding enz...)

Alleen jijzelf kan beslissen of dit de auto is die je zoekt.

Als alles het doet en je vind het de die aan je wensen voldoet , ga je over de prijs en garantie onderhandelen.
En dan kom je waarschijlijk bij een prijs uit die jou voldoening geeft bij deze auto.

_________________
Groetjes Timo
Nu
Renault Megane estate 1.5 dci automaat 04/2018
Afbeelding Lexia 3
Vorige auto's
Mitsubishi Carisma 1.8 GDI 2001
Fiat bravo 1.4 sx 1998
Fiat Tipo 1.4 s 1992
Peugeot 405 1.9 GLD 1989
Nissan Micra 1.0 dx 1987
Suzuki sj410 1985 (jeep)

Ervaring is wat je krijgt, als je niet krijgt wat je wilt.


19 jun 2011 13:07
Profiel
Antwoord met een citaat
Bericht Re: aanschaf C5
ik kom ook met enige regelmaat de 1.6HDIf tegen.. hij zit ook in de peugeot 407 en in de xsara picasso..

Is dit nou werkelijk zo'n slechte motor qua turbo ? Ik lees dus dat als ik let op juiste tijd olie verversen (en goede olie) en "lief" zijn voor je motor dat het dan wel meevalt..

Tja.. hij wordt veel aangeboden en is prijstechnisch voor ons zeer aantrekkelijk (als ik dan even van gas afstap).. maar hoe groot is het risico wat we nemen ? Als ik een auto kan vinden met dealer historie neem ik dan het risico weg ? En hoe lief moet ik zijn voor de auto ? Ik jakker niet met een koude motor, schakel netjes etc.. In de vakantie hangt er op de heen en terugreis een aanhanger achter en that's it..

Dus.. wie haalt mijn vrees wat weg ? Een 2.0 liter is er natuurlijk ook maar ja.. die prijs.. ik wil nu toch eens een keer mijn budget in de gaten houden (manlief rekt het maar op en op.. maar ik niet eerlijk gezegd.. ) :mrgreen:


21 jun 2011 09:34
Antwoord met een citaat
Bericht Re: aanschaf C5
EW schreef:

Een Bovag-garage moet boven een bepaalde prijs garantie geven. De laatste keer dat ik bij een Bovag-garage kocht (in 2003) was dat 4500 euro. Je moet dan inderdaad voor garantie wel naar ze terug.



maar dan vraag ik me af waarom ik daarvoor moet betalen.. ik koop een auto die toch wel tegen de 6000 euro aanzit.. dan heb ik toch "recht" op die bovag garantie zonder bijbetaling ?


21 jun 2011 09:35
Beheerder
Beheerder
Avatar gebruiker

Geregistreerd: 26 mei 2006 18:31
Berichten: 33529
Woonplaats: 033
Auto: Citroën
Brandstof: Benzine


Naar boven
Antwoord met een citaat
Bericht Re: aanschaf C5
Belangrijkste bij een 1.6HDi is idd de olie, geen action rommel, tijdig verversen en netjes warm rijden, genoeg hier op het forum die er erg tevreden over zijn.

_________________

Citroën 2CV6 spécial Rouge de Castille (.•\=/•.)
Citroën C3 1.2 Max EAT6 Noir Perla Nera


21 jun 2011 09:37
Profiel
Antwoord met een citaat
Bericht Re: aanschaf C5
action :o .. nou.. zelfs met onze berlingo gaat er mooie olie in.. dat is het behoud van je blok toch ? (vandaar ook 485000 en motortechnisch is ie 100% in orde.. gister nog op de brug geweest.. kan zo nog 20000 mee.. jammer van de carosserie..)

Dus valt best naar te kijken..

Ik heb zelf zoiets.. als de dealer historie bekend is (Desnoods zelf even bellen) dan kan je toch niet mis grijpen ?

Is het wel een motor die een aanhanger een beetje trekt ?


21 jun 2011 09:49
V.I.P.
V.I.P.
Avatar gebruiker

Geregistreerd: 08 mei 2009 20:42
Berichten: 5090
Woonplaats: Giessenburg (thuis) / Utrecht (werk)
Auto: Renault Mégane Estate Limited Edition EDC
Brandstof: Diesel
Bouwjaar: 2015
Energielabel: A
kilometerstand: 85000
Kleur: Gris Platine


Naar boven
Antwoord met een citaat
Bericht Re: aanschaf C5
Die 1.6, die is niet geleverd in de ph1 (2001 tot half 2004). Je kan ook ervoor kiezen om een exemplaar uit 2003 of begin 2004 te kiezen. Voordeel is dat ze iets goedkoper zijn (ouder modelontwerp) maar zeker als je van na 2002 kiest, zijn de kinderziektes eruit.

En je kan dan ook voor de 2 liter gaan :smt004 als je dat zou willen. De 2.0 HDi is lekker hoor.

Die 1.6 HDiF, tja, er zijn veel verschillende verhalen. Volgens mij is het geen slechte motor maar verzaken op onderhoud is heel onverstandig. En toch zijn er hier zat mensen die hem probleemloos rijden.

_________________
Auto van mijn vrouw: Renooit Kliko Estate TCe100 série limitée Collection

Exen:
Opel Corsa 1.7D, wit (2000)
Renault Mégane Grand Tour Authentique 1.5dCi, Rouge de Feu (2004)
Citroën C5 Break (ph1) 2.0HDi Ligne Prestige, Vert Eau Limpide (2004) (geëxporteerd)
Peugeot 307SW 1.6HDi Pack, Bleu Montebello (2006)
Citroën C5 Break (ph2) 2.2HDi Ligne Prestige, Gris Orageux (2004)


21 jun 2011 09:54
Profiel
Geef de vorige berichten weer:  Sorteer op  
Plaats een nieuw onderwerp Antwoord op onderwerp  [ 73 berichten ]  Ga naar pagina 1, 2, 3, 4, 5  Volgende




Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 4 gasten


Je mag geen nieuwe onderwerpen in dit forum plaatsen
Je mag niet antwoorden op een onderwerp in dit forum
Je mag je berichten in dit forum niet wijzigen
Je mag je berichten niet uit dit forum verwijderen
Je mag geen bijlagen toevoegen in dit forum

Zoek naar:
Ga naar:  
Powered by phpBB © phpBB Group and Bruinsma reclame.