C5club extreme Fan
C5club extreme Fan
Berichten: 223
Lid geworden op: 30 nov 2008 15:57
Auto: C5 Tourer 2.0i Exclusive
Opties: Panoramisch Dak - Pack Protection - Pack Detection 2 Exclusive - USB box - iPhone - TomTom
Brandstof: Benzine
Bouwjaar: 2009
Energielabel: C
Phase: 3 ( C5 II X7 )
Organummer: 11797
Productienummer: 10036
Versnellingsbak: BVM5
kilometerstand: 111956
Kleur: Vert Suroit
Locatie: 3e byte rechts
En Peugeot had vroeger de 404 en 504 Familiale.
Had je ook zo'n extra bankje achterin.
"I tawt I taw a puddy tat!" Tweety             Afbeelding
V.I.P.
V.I.P.
Berichten: 20302
Lid geworden op: 19 apr 2007 00:58
Auto: C5 Aircross Hybride Shine
Opties: HypeBlack-leer, schuifdak, Connect CAM en services
Brandstof: Hybride
Bouwjaar: 2021
Energielabel: A
Phase: C5 Aircross
Organummer: 16187
Productienummer: 20235
Versnellingsbak: EAT8
kilometerstand: 21.000
Kleur: Tijuca Blue met zwart dak
Locatie: 030
Zo ook in de ID/DS Break Familiale.
Daarin zaten "strapontins", dwars geplaatste opklapstoeltjes die ingeklapt in de vloer verzonken waren en dus een vlakke laadvloer gaven.
Ik heb daar een paar keer gebruik van gemaakt, heel handig :smt023

Wat ik me afvraag is of zo'n extra bank, als 'ie al toegestaan is, niet onder hetzelfde regime valt als de rest van het interieur. En dus dat 'ie voorzien moeten zijn van gordels, die zie ik niet op dat plaatje.

Groet,
JW
Afbeelding


GÉÉN vragen via PB's, daar is het forum voor !!
Beheerder
Beheerder
Berichten: 33565
Lid geworden op: 26 mei 2006 18:31
Auto: Citroën
Brandstof: Benzine
Locatie: 033
Contacteer:
Gordels zijn aanwezig, duidelijk te zien op het plaatje ;)

Citroën 2CV6 spécial Rouge de Castille ‘82 (.•\=/•.)
Citroën C3 1.2 Max EAT6 Noir Perla Nera ‘24
V.I.P.
V.I.P.
Berichten: 20302
Lid geworden op: 19 apr 2007 00:58
Auto: C5 Aircross Hybride Shine
Opties: HypeBlack-leer, schuifdak, Connect CAM en services
Brandstof: Hybride
Bouwjaar: 2021
Energielabel: A
Phase: C5 Aircross
Organummer: 16187
Productienummer: 20235
Versnellingsbak: EAT8
kilometerstand: 21.000
Kleur: Tijuca Blue met zwart dak
Locatie: 030
...je bedoelt dat zooitje ongeregeld dat er rechts op die foto achter de bank te zien is?
En waar zit dat dan aan vast in de auto?

Wat ik ook niet kan zien is hoe die bank bevestigd is aan de bodem.
Het lijkt er op dat hij los achterin staat, iets uit het midden.
En als hij dan wel vastzit, is dat dan aan de afdekplaat van het reservewiel? Die plaat zit "vast" met die dunne bouten-met-oogjes.

Dat alles gezegd zijnde: een koper dient zich er van te vergewissen dat dit allemaal toegestaan en veilig is :idea:

Groet,
JW
Afbeelding


GÉÉN vragen via PB's, daar is het forum voor !!
V.I.P.
V.I.P.
Berichten: 10678
Lid geworden op: 27 mei 2006 22:02
Auto: Honda C-RV E:HEV
Opties: Van alles
Brandstof: Hybride
Bouwjaar: 2024
Energielabel: A
kilometerstand: 0
Kleur: Blauw
aan de heren juristen alhier vertegenwoordigd...
in belgie hoef je geen gordel om als je met je rug tegen de rijrichting inzit..
vandaar dat onze camper er maar 4 heeft ondanks dat het een 6 persoonscamper is...
hoe zit dat in nederland???
C5club Die-Hard
C5club Die-Hard
Berichten: 640
Lid geworden op: 19 apr 2010 12:17
Auto: Saab 9-3
Opties: trekhaak
Brandstof: LPG-G3
Bouwjaar: 2001
Versnellingsbak: BVA4
kilometerstand: 210.000
Kleur: Midnight blue
Locatie: Oosterhout
een 6 persoons noemen ze hier een bus ;)

just Kidding :lol: :lol:

Maar je hebt wel een punt :!: .
V.I.P.
V.I.P.
Berichten: 1011
Lid geworden op: 12 dec 2009 21:35
Auto: Mercedes-Benz C220CDI Esprit Selection
Brandstof: Diesel
Bouwjaar: 1999
Energielabel: E
Versnellingsbak: EAT8
Kleur: Obsidian Black
Locatie: Hoensbroek
Contacteer:
Hoeft niet, de Fiat Multipla is ook een 6 persoons, maar geen bus :)

Maar raken we hier niet een beetje :offtopic :smt164
1999 Mercedes-Benz C220CDI Esprit Selection Combi

Ex-1997 1.9D ZX Break 244K
Ex-2002 2.0HDI C5 Break Ligne Prestige 283K
Ex-2001 2.2HDI C5 Break Exclusive
Ex-2006 1.5dCI Renault Grand Scenic Expression Comfort
V.I.P.
V.I.P.
Berichten: 10678
Lid geworden op: 27 mei 2006 22:02
Auto: Honda C-RV E:HEV
Opties: Van alles
Brandstof: Hybride
Bouwjaar: 2024
Energielabel: A
kilometerstand: 0
Kleur: Blauw
mijn evasion was een 7 zitter, maar daar gaat het niet om.
die extra bank staat met de rug in de rijrichting vandaarmijn vraag.
als mijn verhaal klopt dan hoeft men op deze bank geen gordels te dragen.
V.I.P.
V.I.P.
Berichten: 14808
Lid geworden op: 28 mei 2006 00:36
Auto: C5X ë-EAT8 Feel Hybride 225pk
Opties: Geen idee
Brandstof: Hybride
Bouwjaar: 2022
Energielabel: A
Phase: C5 X
Organummer: 00000
Productienummer: 00000
Versnellingsbak: EAT8
kilometerstand: 28000
Kleur: Magnetic Blue
Locatie: 0183
Contacteer:
Roman schreef:aan de heren juristen alhier vertegenwoordigd...
in belgie hoef je geen gordel om als je met je rug tegen de rijrichting inzit..
vandaar dat onze camper er maar 4 heeft ondanks dat het een 6 persoonscamper is...
hoe zit dat in nederland???
In Nederland kunnen er niet meer zitplaatsen in een personenauto zitten als er gordels aanwezig zijn. Auto's van voor de gordelregelgeving (gordels voor ergens in 1973?, gordels ook achter ergens eind jaren 80) zijn daarvan vrijgesteld.

Onze Daf uit 1963 heeft geen gordels, onze 2CV uit 1985 alleen voor. Beide zijn 4- of 5-persoonswagens.

Hoe het met campers en dergelijke zit, weet ik niet precies...
Groeten,
Harm.

Na 2x VAG, BX, 3 Xantia's, ZX, XM, wat andere merken, DS3 en DS4-en tot 20-05-2022 nu een C5X Feel PHEV en 2CV 6 (1985), Daf750 (1963), Volvo 66 GL (1976, 1978) als 2e daily drivers.
JHV
C5club Chief Executive
C5club Chief Executive
Berichten: 2889
Lid geworden op: 11 okt 2007 11:21
Auto: Honda CRV automaat
Brandstof: Benzine
Versnellingsbak: EAT8
C5club Chief Executive
C5club Chief Executive
Leesvoer voor camper en gordels:


Geldige zitplaatsen in Camper
Wettelijke bepaald

Onderstaande tekst is informatie verkregen van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat.

Tijdens het rijden in een kampeerauto mogen alleen zitplaatsen worden gebruikt die daarvoor zijn bedoeld. Op kentekenbewijzen, die sinds juni 2004 zijn afgegeven, staat hoeveel zitplaatsen de kampeerauto heeft. In deze kampeeauto’s zijn zitplaatsen die (mede) voor gebruik tijdens het rijden bedoeld zijn, voorzien van goedgekeurde gordels die aan goedgekeurde ankerpunten zijn bevestigd.

In kampeerauto’s van een eerdere datum mogen tijdens het rijden ook zitplaatsen worden gebruikt die standaard zijn uitgerust met gordels of die achteraf zijn voorzien van deugdelijke gordels en bevestigingspunten daarvoor.

Oudere kampeerauto’s kunnen zitplaatsen hebben die (mede) bedoeld zijn voor gebruik tijdens het rijden waarop toch geen gordels zijn aangebracht. In oudere personenauto’s en bedrijfsauto’s zitten ook niet op alle zitplaatsen gordels. In deze oudere kampeerauto’s is van een zitplaats in de woonruimte, waar geen gordel aanwezig hoeft te zijn, niet duidelijk of deze zitplaats (ooit) ook bedoeld was om tijdens het rijden te worden gebruikt. Hier geldt het voordeel van de twijfel. Deze zitplaatsen mogen dus tijdens het rijden worden gebruikt.


Wanneer is gordelgebruik verplicht?
Toevoeging: Vanaf 1 mei 2008 (5 jaar na publicatie van de Richtlijn) zal het niet langer zijn toegestaan dat er meer passagiers worden vervoerd dan er gordels in de auto zijn! Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, Artikel 59b

Of op bepaalde zitplaatsen gordels aanwezig moeten zijn hangt af van de vraag of de kampeerauto is gebaseerd op een personenauto of op een bedrijfsauto (dat is te zien aan het kenteken of op het kentekenbewijs) en op welke datum de auto voor het eerst in het verkeer is gebracht.

In een personenauto, en dus ook in een van een personenauto afgeleide kampeerauto, moeten gordels aanwezig zijn op alle naar voren gerichte zitplaatsen als de auto na 31 december 1989 in het verkeer is gebracht (zie kentekenbewijs deel I (A)). Personenauto's die in het verkeer zijn gebracht na 30 september 2000 moeten tevens zijn voorzien van gordels op alle naar achteren gerichte zitplaatsen.

In een bedrijfsauto, dus ook in een van een bedrijfsauto afgeleide kampeerauto, die in het verkeer is gebracht na 31 december 1997, moeten (naast de voorstoelen) alle naar voren gerichte zitplaatsen van een gordel zijn voorzien. Dat hoeft echter niet als zich op maximaal 1.30 meter voor de rugleuning van de desbetreffende zitplaats een veiligheidsscherm of de rugleuning van een ervoor gelegen zitplaats bevindt. Zie voor meer details de artikelen 5.2.47 en 5.3.47 van het Voertuigreglement

Voor zitplaatsen die in de lengterichting zijn aangebracht zijn geen eisen gesteld ten aanzien van gordels, omdat zij niet goed zijn te beveiligen. Daarom zullen dergelijke zitplaatsen - voor zover bestemd om tijdens het rijden te worden gebruikt - niet meer aanwezig mogen zijn in kampeerauto’s in gebruik genomen na 19 oktober 2008.

Zoals hierboven blijkt, mag in oudere kampeerauto’s in veel gevallen zonder gordel worden gereden. De veiligheidseisen zijn echter door de jaren heen niet voor niets steeds strenger geworden. Autogordels redden jaarlijks talloze levens. Het verdient dus aanbeveling tijdens het rijden geen in de lengterichting geplaatste zitplaatsen te gebruiken en op andere zitplaatsen zonder gordels die men rijdend wil gebruiken, zo mogelijk alsnog gordels te laten aanbrengen (door een deskundig bedrijf).

Om een en ander op een enigszins overzichtelijke manier duidelijk te maken volgt hier een schematische weergave.

1. Staat op het kentekenbewijs het aantal zitplaatsen vermeld?
Ja.
Dan is dat het aantal zitplaatsen dat tijdens het rijden gebruikt mag worden. Deze zitplaatsen zijn voorzien van gordels.

Nee.
Ga naar 2.

2. Is de kampeerauto gebaseerd op een bedrijfsauto of op een personenauto?
Bedrijfsauto. Ga naar 3.

Personenauto. Ga naar 4.

3. Bedrijfsauto. Is de auto voor het eerst in het verkeer gebracht na 31 december 1997?
Ja.
De naar achteren gerichte zitplaatsen en de in de lengterichting geplaatste zitplaatsen mogen tijdens het rijden worden gebruikt. De naar voren gerichte zitplaatsen mogen alleen tijdens het rijden worden gebruikt als ze van gordels zijn voorzien.

Nee.
Alle zitplaatsen mogen tijdens het rijden worden gebruikt.

4. Personenauto. Is de auto voor het eerst in het verkeer gebracht na 30 september 2000?
Ja.
De in de lengterichting geplaatste zitplaatsen mogen tijdens het rijden worden gebruikt. De naar voren en naar achteren gerichte zitplaatsen mogen alleen worden gebruikt als ze van gordels zijn voorzien.

Nee.
Ga naar 5.

5. Personenauto. Is de auto voor het eerst in het verkeer gebracht na 31 december 1989 maar voor 1 oktober 2000?
Ja.
De naar achteren gerichte zitplaatsen en de in de lengterichting geplaatste zitplaatsen mogen tijdens het rijden worden gebruikt. De naar voren gerichte zitplaatsen mogen alleen worden gebruikt als ze van gordels zijn voorzien.

Nee.
Alle zitplaatsen mogen tijdens het rijden worden gebruikt.

Let op: onder ‘gordels’ wordt verstaan standaard aanwezige goedgekeurde gordels (die zijn bevestigd aan goedgekeurde bevestigingspunten) of achteraf aangebrachte goed werkende gordels aan deugdelijke bevestigingspunten.

Let op: onder “zitplaats” die mag worden gebruikt tijdens het rijden wordt altijd verstaan een deugdelijk aan het voertuig bevestigde zitplaats, dus geen losse of provisorisch aangebrachte zitplaats.






Nogmaals enkele antwoorden op veel gestelde vragen.


Mag ik passagiers vervoeren achter in mijn kampeerauto?
De vuistregel is dat tijdens het rijden alleen zitplaatsen mogen worden gebruikt die daarvoor ook zijn bedoeld. Op kentekenbewijzen die sinds juni 2004 zijn afgegeven, staat hoeveel zitplaatsen de auto heeft. In deze auto’s zijn zitplaatsen die zijn bedoeld voor gebruik tijdens het rijden, voorzien van goedgekeurde gordels aan goedgekeurde bevestigingspunten.

Het idee achter deze regeling is dat mensen op de veiligste manier worden vervoerd. Wie namelijk in een rijdende kampeerauto op een plek zit die niet bedoeld is als zitplaats tijdens het rijden, heeft bij een ongeval een veel grotere kans op letsel. In een rijdende kampeerauto zijn de veiligste zitplaatsen de plekken die aan alle veiligheidscriteria voldoen. De zitplaatsen in de woonruimte van een kampeerauto voldoen hier in de meeste gevallen niet aan, omdat deze ruimte is bedoeld en ingericht voor gebruik bij stilstand.
In auto’s van een eerdere datum dan juni 2004 mogen tijdens het rijden ook de zitplaatsen worden gebruikt die standaard zijn uitgerust met gordels of die achteraf zijn voorzien van goedgekeurde gordels en bevestigingspunten daarvoor.
Echter, oudere kampeerauto’s kunnen zitplaatsen hebben die (mede) bedoeld zijn voor gebruik tijdens het rijden, maar waarop geen gordels zijn aangebracht.



Ben ik verplicht gordels te hebben in mijn kampeerauto?
Of op bepaalde plaatsen gordels aanwezig moeten zijn, hangt af van drie zaken:
· Is de kampeerauto gebaseerd op een personenauto?
· Is de kampeerauto gebaseerd op een bedrijfsauto (dat is te zien aan het kenteken)?
· Wanneer is de auto voor het eerst in het verkeer gebracht?
In een personenauto, en dus ook in een van een personenauto afgeleide kampeerauto, moeten gordels aanwezig zijn op alle naar voren gerichte zitplaatsen als de auto na 31 december 1989 in het verkeer is gebracht (zie kentekenbewijs deel I). Personenauto's die in het verkeer zijn gebracht na 30 september 2000, moeten tevens zijn voorzien van gordels op alle naar achteren gerichte zitplaatsen.
In een bedrijfsauto, dus ook in een van een bedrijfsauto afgeleide kampeerauto, moeten alle naar voren gerichte zitplaatsen van een gordel zijn voorzien als de auto na 31 december 1997 in het verkeer is gebracht. Dat hoeft echter niet als zich op maximaal 1.30 meter voor de rugleuning van de desbetreffende zitplaats een veiligheidsscherm of de rugleuning van een ervoor gelegen zitplaats bevindt.
Zie voor meer details de artikelen 5.2.47 en 5.3.47 van het Voertuigreglement http://www.wetten.overheid.nl" onclick="window.open(this.href);return false;

Voor zitplaatsen die langs de zijkant van de auto zijn aangebracht, zijn geen eisen gesteld ten aanzien van gordels, omdat deze niet goed zijn te beveiligen. Daarom zullen dergelijke zitplaatsen - voor zover bestemd om tijdens het rijden te worden gebruikt - niet meer in nieuwe auto's mogen worden aangebracht.

Zoals hierboven blijkt, mag in oudere kampeerauto’s in veel gevallen zonder gordel worden gereden. De veiligheidseisen zijn echter door de jaren heen niet voor niets steeds strenger geworden. Autogordels redden jaarlijks talloze levens. Het verdient dus aanbeveling tijdens het rijden geen in de lengterichting geplaatste zitplaatsen te gebruiken en op andere zitplaatsen zonder gordels die men rijdend wil gebruiken zo mogelijk alsnog gordels te laten aanbrengen.

Tekstbron: http://www.camperleven.nl" onclick="window.open(this.href);return false;


Johan
C5club Die-Hard
C5club Die-Hard
Berichten: 640
Lid geworden op: 19 apr 2010 12:17
Auto: Saab 9-3
Opties: trekhaak
Brandstof: LPG-G3
Bouwjaar: 2001
Versnellingsbak: BVA4
kilometerstand: 210.000
Kleur: Midnight blue
Locatie: Oosterhout
zo leer je nog eens iets van een advertentie :o :o :smt023 :smt203
Beheerder
Beheerder
Berichten: 33565
Lid geworden op: 26 mei 2006 18:31
Auto: Citroën
Brandstof: Benzine
Locatie: 033
Contacteer:
Leuke full-options PH2 V6 Break ...

http://www.autotrader.nl/auto/kopen/39B6U/algemeen.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Berline PH2 V6 ...

http://www.autowereld.nl/citroen/C5/3.0 ... tails.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Citroën 2CV6 spécial Rouge de Castille ‘82 (.•\=/•.)
Citroën C3 1.2 Max EAT6 Noir Perla Nera ‘24
V.I.P.
V.I.P.
Berichten: 14808
Lid geworden op: 28 mei 2006 00:36
Auto: C5X ë-EAT8 Feel Hybride 225pk
Opties: Geen idee
Brandstof: Hybride
Bouwjaar: 2022
Energielabel: A
Phase: C5 X
Organummer: 00000
Productienummer: 00000
Versnellingsbak: EAT8
kilometerstand: 28000
Kleur: Magnetic Blue
Locatie: 0183
Contacteer:
Nette break met glas-in-lood-dak??? :shock:
Groeten,
Harm.

Na 2x VAG, BX, 3 Xantia's, ZX, XM, wat andere merken, DS3 en DS4-en tot 20-05-2022 nu een C5X Feel PHEV en 2CV 6 (1985), Daf750 (1963), Volvo 66 GL (1976, 1978) als 2e daily drivers.
C5club Veteraan
C5club Veteraan
Berichten: 1018
Lid geworden op: 12 aug 2009 09:10
Auto: Berline 1.6 HDIf Ligne Prestige
Opties: Pack Athena en inmiddels ook Pack Harm ;)
Brandstof: Diesel
Bouwjaar: 2005
Energielabel: B
Phase: 2
Organummer: 10168
Productienummer: 10078
Versnellingsbak: BVM5
kilometerstand: 512.000+
Kleur: Gris Aluminium
Locatie: Uden
Mooi ding zeg die Berline, alleen veel bladeren :lol:

Afbeelding
Afbeelding
C5club Veteraan
C5club Veteraan
Berichten: 1018
Lid geworden op: 12 aug 2009 09:10
Auto: Berline 1.6 HDIf Ligne Prestige
Opties: Pack Athena en inmiddels ook Pack Harm ;)
Brandstof: Diesel
Bouwjaar: 2005
Energielabel: B
Phase: 2
Organummer: 10168
Productienummer: 10078
Versnellingsbak: BVM5
kilometerstand: 512.000+
Kleur: Gris Aluminium
Locatie: Uden
Harm schreef:Nette break met glas-in-lood-dak??? :shock:

Hahaha, nee dat is de gevel waar hij voor staat. kijk maar op foto 1
Afbeelding
Plaats reactie