Pagina 1 van 3

Weer een nieuwe

Geplaatst: 16 mar 2011 14:50
door andianne
Hoi,

Laat ik me even voorstellen door eerst te beginnen met wie ik ben.
Mijn naam is Andre Kel, 39j en woonachtig in Heerlen. Ben getrouwd en heb een geweldige zoon van 6 en een hond van de zelfde leeftijd.

Twee weken terug hebben we besloten om onze Xantia 1.8i break uit 1996 te vervangen voor een C5 break fase 2 uit 2006. Mooie break met leren bekleding etc etc etc etc. Erg luxe.
Toch moeten we zeggen dat we onze Xantia met pijn in ons hart weg gaan doen. Hij is er nog... dus voor de liefhebber.... Ik moet wel zeggen dat de draag armen voor vervangen moeten worden. Ook heeft het beestje al 308.000 op de teller staan, maar hij loopt nog altijd geweldig, maar ja van de andere kant merk je ook de slijtage en moet je gaan afwegen wat ga ik er nog instoppen... Helaas voor mij heb ik in augustus vorig jaar nog nieuwe bollekes er op laten zetten... Tja, dit was ook niet direct te voorzien.

We kwamen deze C5 tegen voor een mooie prijs. Toen was de keuze vlug gemaakt.

Tot nu toe ben ik heel tevreden, dat was en ben ik over de Xantia nog steeds. Toch merk je wel dat een C5 wel wat meer auto is. Ondanks dat ik veel hoor over de kwaliteit, kan ik de negatieve kanten nog niet zien. Vragen heb ik wel maar die ga ik elders stellen. Zoals het raam van de kofferklep.... had ik al iets over gelezen.... Niet onoverkomelijk.

Ik groet jullie allen en hoop op een leuk forum hier.

Groet,

Andre

Re: Weer een nieuwe

Geplaatst: 16 mar 2011 14:57
door Klussie
Welkom :P

Re: Weer een nieuwe

Geplaatst: 16 mar 2011 14:58
door CitroFrance
Bienvenue ! :smt023

Re: Weer een nieuwe

Geplaatst: 16 mar 2011 14:58
door Duck
welkom hier en de Xantia ben je snel vergeten

duurde bij mij ook maar kort ;) :smt023

Re: Weer een nieuwe

Geplaatst: 16 mar 2011 15:57
door willy4
welkom in de club :smt023 :smt038

Re: Weer een nieuwe

Geplaatst: 16 mar 2011 16:16
door Harm
Wat was een Xantia ook alweer??? ;)

Welkom hier!

Re: Weer een nieuwe

Geplaatst: 16 mar 2011 16:21
door Maartenr
Ik heb precies hetzelfde gedaan; m'n Xantia ingeruild voor een C5 omdat ik er voor een goede prijs eentje tegenkwam. En geloof me; hoewel de C5 een hele fijne auto is ga je je Xantia nog missen. Ik heb het hier al meer geschreven; een C5 rijdt fijn, maar een (goede) Xantia rijdt fijner!

Veel plezier met je C5!

Re: Weer een nieuwe

Geplaatst: 16 mar 2011 16:33
door Menno
Dat is dan zeer persoonlijk, ik mis m'n Xantia geen minuut ( geen 1 v/d 3 ) ;)

Re: Weer een nieuwe

Geplaatst: 16 mar 2011 16:59
door arnoud
Welkom, heel af en toe rij ik nog in de xantia van mijn vader, en het veergedrag van de C5 en de xantia
is toch echt anders, maar verder is de xantia zo vergeten ;-)

Re: Weer een nieuwe

Geplaatst: 16 mar 2011 19:11
door edwin48
goedenavond

wees welkom en geniet van de C5 :smt190

Re: Weer een nieuwe

Geplaatst: 16 mar 2011 19:37
door KlaasS
welkom hier
en ik hoop dat je veel plezier hebt van je C5
(en weinig /geen pech krijgt)

Re: Weer een nieuwe

Geplaatst: 16 mar 2011 19:44
door Roman
welkom...

;)

Re: Weer een nieuwe

Geplaatst: 16 mar 2011 22:23
door Edjec5
Welkom, ben mijn xantia ook snel vergeten. De C5 is echt meer auto, maar moet zeggen dat ik ook erg genoten heb van mijn xantia de (garage ook ) :) zij missen mijn xantia wel :)

Re: Weer een nieuwe

Geplaatst: 17 mar 2011 19:38
door andianne
Dank je wel allemaal.

MBT de Xantia, ik zal 'm toch gaan missen hoor. De C5 vind ik wel beter/stabieler rijden, ook vind ik 'm comfortabeler. Hij is sneller en krachtiger en zuiniger. Dus.... niks te klagen.

Ik hoop dat ie ook zo betrouwbaar gaat zijn als de Xantia. Maar dat weten we over een paar jaar pas.Op de normale slijtage heb ik zo goed als nooit iets aan de Xantia gehad. Ja,
* Een gescheurde hydraulic leiding, toen was ie 11 jaar oud... Mag.
* Slang van koel systeem 13j oud, wel midden in Frankrijk hahaha. mag ook maar niet daar.
Enig waarvan ik echt iets kan zeggen zijn de piepende remmen, maar dat hoor ik bij meerdere Xantia's. Het is zelfs zo erg dat ik eigenlijk aan Wedden dat! mee moet gaan doen. Ik hoor aan het piepen of het een Xantia is of niet...

Groet,

Andre

Re: Weer een nieuwe

Geplaatst: 17 mar 2011 20:06
door Klussie
Nou, een C5 kan ook piepen hoor :lol: