Pagina 1 van 7

Actie Citroen winterbanden en velgen

Geplaatst: 09 nov 2010 22:14
door royfb
Hallo,

Citroen heeft een actie met winterbanden plus Baltique LM velgen
voor een aantrekkelijke prijs.
Nu heb ik deze combi al weken geleden besteld maar deze zijn
nog niet binnen. Dealer krijgt ook niets te horen.

Hebben meer mensen hier last van?

gr. Roy

Re: Actie Citroen winterbanden en velgen

Geplaatst: 09 nov 2010 22:32
door Ronald
Ik hoor berichten dat er in het algemeen problemen zijn bij fabrikanten om tijdig genoeg winterbanden te leveren.
Wat ik hoorde is dat men door de extreme vraag in de eerste kalendermaanden van dit jaar nog wintenbanden moest produceren, zodat ze later konden beginnen aan de nieuwe zomerbanden, zodat ze nu weer te laat zijn met de nieuwe serie winterbanden.
Kan een broodje aap zijn hoor. :lol:
Geen zorgen, we krijgen eerst nog regen, bladeren, regen, regen, wind, bladeren en regen. 8-)

Gr. Ronald

Re: Actie Citroen winterbanden en velgen

Geplaatst: 09 nov 2010 23:41
door theo embrechts
Ook mijn zoon kon geen winterbanden meer verkrijgen alles uitverkocht .
Hij heeft nu 4 ex verhuurbanden een seizoen op een auto gelegen vredestein snowtrack voor de prijs van 250 € gemonteerd en gebalanceerd.

Re: Actie Citroen winterbanden en velgen

Geplaatst: 09 nov 2010 23:58
door JW-C5
In een ander topic heb ik daar al eens iets over geschreven.
Wat er gebeurd is, is dat de dealer al in februari aan Citroën NL op moest geven hoeveel sets hij zou willen ontvangen in oktober/november. En slechts op die sets kon hij aanspraak maken. Uiteraard moest hij zich daarop vastleggen, niks vrijblijvends.
Veel dealers hebben toen een paar sets vastgelegd, maar die zijn allang weg. De vraag bleek veel groter dan verwacht. En voor de rest kunnen ze nergens aanspraak op maken.

Voor de rest is de situatie dat er een run ontstaan is op winterbanden. Dat komt met name door de in november gewijzigde wet bij onze oosterburen, waarbij veel harder dan voorheen een verplichting ontstaan is om winterbanden onder de auto te hebben. En die markt is nu eenmaal heeeeel veel groter dan die in ons landje....

Ik was er net op tijd bij. Begin oktober heb ik velgen-met-banden besteld, die zijn medio oktober geleverd.
Vandaag zijn ze onder m'n C5 gegaan :D

Groet,
JW

Re: Actie Citroen winterbanden en velgen

Geplaatst: 10 nov 2010 07:48
door jac
Ook ik heb deze set besteld bij de dealer [eind september] maar ook deze zijn nog niet uitgeleverd
en de dealer krijgt ook niets, wel heeft hij voor de andere type's actie sets ontvangen maar helaas niets voor de C5 ph3

Michelin verwacht half november weer wat voorraad te hebben, dus nu maar hopen dat ze er onderkunnen voor het begint te sneeuwen

Re: Actie Citroen winterbanden en velgen

Geplaatst: 10 nov 2010 12:07
door Ccinq
de moraal van dit verhaal: bestel ze in augustus/september op internet en leg ze zolang ergens weg (ik geef toe, het kost wel wat ruimte). Ik heb bij reifen.com mijn conti wintercontact 830 225/55/17 V 101 in sept besteld (170 euro/stuk). Een kleinere maat kost nu 260 euro/stuk, mijn maat is uitverkocht (wat betreft Conti dan). Voor 6 tientjes laten monteren bij bandenservice Diemen, ben je voor zo'n 750 euro klaar en je hebt een topband (voor sneeuw). Als je daar dan een jaar of 3 mee doet valt het qua kosten ook nog wel mee.

Re: Actie Citroen winterbanden en velgen

Geplaatst: 10 nov 2010 12:13
door Peebee
Of sla je slag als je dealer een setje gebruikt met velg aanbied, 7mm profiel, :idea:
gewoon om 09.00 uur op de stoep gaan staan en zeggen dat ze verkocht zijn.... :smt023
(daar had ik wel gruwelijk veel mazzel mee trouwens) :smt193
Nu worden ze binnenkort ook nog gebalanceerd en gemonteerd,
wat wil een mens nog meer :lol:
(een winter MET sneeuw??? :smt017 )

Peter

Re: Actie Citroen winterbanden en velgen

Geplaatst: 10 nov 2010 13:07
door breakexclusive
of neem eens contact op met de grote bandenhandel zoals Profile, euromaster en dergelijke.
vaak nog goedkoper dan citroen.
voorbeeld: Michelin Primacy HP (zomerband) 215/55/16 93W a 217 euro bruto bij citroen incl montage
bij mijn profile 600 per vier inclusief alles en opslag van winter of zomer combinatie

Re: Actie Citroen winterbanden en velgen

Geplaatst: 11 nov 2010 16:11
door royfb
Bedankt voor de antwoorden.

Het vreemde aan het hele verhaal, vind ik, is dat ik ze ong. begin oktober besteld heb. Een tijd daarna begon Citroen te adverteren met deze actie.

Ik dacht er juist vroeg bij te zijn :)

Re: Actie Citroen winterbanden en velgen

Geplaatst: 11 nov 2010 16:14
door Roman
ik heb gehoord van mijn dealer dat bepaalde maten zelfs niet meer leverbaar zijn...

;)

Re: Actie Citroen winterbanden en velgen

Geplaatst: 11 nov 2010 16:45
door royfb
Net even met Citroen Nederland gebeld. Daar vertelde ze me ook dat er problemen zijn met de levering van de Michelin banden. Niemand weet nog hoe lang dat gaat duren...

Re: Actie Citroen winterbanden en velgen

Geplaatst: 11 nov 2010 21:10
door GSPallas
Ook heb ik met de bestelling van mijn nieuwe PH3 (levering gepland februari 2011) een set Baltique met winterbanden voor de 'actieprijs' bijbesteld; Ik neem aan c.q. hoop dat ze die tegen die tijd wel kunnen leveren, anders vrees ik de stoeprandjes weer als het gesneeuwd heeft. Gleed vorig jaar hier in de straat met een relatief lage snelheid tegen de stoeprand, schade van ca. € 2000,-; Bijna alles aan de stuurinrichting/wielophanging, incl. wielen hebben ze moeten vervangen.

Overigens laatst banden voor mijn C3 besteld bij http://www.autobandenshop.com" onclick="window.open(this.href);return false; (is http://www.blackcircles.com" onclick="window.open(this.href);return false;), banden waren nog bijna 20% lager geprijsd dan bij http://www.reifen.com" onclick="window.open(this.href);return false; (Kan aan de maat gelegen hebben) en ik had de banden (vanuit schotland) binnen 10 dagen binnen (incl. 2 weekenden).
Ik twijfelde eerst aan de website, maar daar is dus geen enkele reden voor. Ik heb hier (Eindhoven) voor € 10,- per wiel de banden vakkundig laten monteren (incl. nieuwe ventielen en balanceren). Was uiteindelijk voor relatief weinig geld klaar.

Re: Actie Citroen winterbanden en velgen

Geplaatst: 12 nov 2010 18:40
door Low-D
Off topic maar ik had dit jaar de mazzel zelve ;-)
Verkeerd setje michelin winterbanden
In de maat 245 45 18 kunnen scoren voor
250 euro moest wel ff 400km rijden maarja das ook geen straf
Haha Mvg Lodie

Re: Actie Citroen winterbanden en velgen

Geplaatst: 12 nov 2010 19:41
door Roman
ja, als je geduld heb loop je vaker tegen leuke setjes op..

Re: Actie Citroen winterbanden en velgen

Geplaatst: 21 nov 2010 22:45
door filip
Ik heb de mijne in september besteld.... was de 2de die erachter informeerde.... na weken wachten terug gebeld.... euhm ze zouden ergens in december binnenkomen??? vorige week te horen gekregen dat ze niet meer te krijgen zijn !!!! Nu op zoek bij een andere bandenboer !!!Zal niet makkelijk worden om nog een setje vast te krijgen zo vlak voor de eerste vriesdagen!!! dinsdag weet ik meer !! Vind dit weeral eens een voorbeeld van slechte service van Citroen !!! Voordeel is wel ( als ze nog te krijgen zijn) dat ik nu wel een 100 euro minder ga betalen ;) voor velgen en banden ( Nokian) !!!