Pagina 1 van 2
Slappe acceleratie c5 tourer 1.6 thp
Geplaatst: 14 sep 2010 20:42
door eequla
Heb net afgelopen vrijdag 10 sept. een mooie C5 tourer thp 1.6 gekocht met veel extra's van 1 juni 2009 met de kop eraf (22.000 km).
De wagen was gebruikt als bedrijfsauto bij de citroen fabriek in Frankrijk.
Garage heeft deze geimporteerd en aan mij doorverkocht. Ik was helemaal in de wolken. Pracht model, sterke motor, etc etc. Had voor die tijd een C5 break uit 2002 met lpg waar we ook veel plezier van hebben gehad. C5 moest het dus worden.
Toen we proef reden had de turbo motor echt power. Nu rijd hij als een slak. Trap op de gaspedaal en hij trekt matig op. Knap beroerd als je zo blij bent met je aankoop en er is gelijk wat mee aan de hand.
Hebben jullie enig idee wat er aan de hand kan zijn en wat ik het best kan doen?

Re: Slappe acceleratie c5 tourer 1.6 thp
Geplaatst: 14 sep 2010 21:22
door Maarten

ehh je hebt toch garantie mag ik hopen... gauw terug naar je dealer!
Je zou denken aan een lek in het turbocircuit, vuile brandstof, ...
Re: Slappe acceleratie c5 tourer 1.6 thp
Geplaatst: 14 sep 2010 22:22
door eequla
Bedankt voor je reactie!!
De garage (geen citroen dealer) zei toe ik hem kocht dat er een fabrieks garantie van 2 jaar gold en dat ik bij elke dealer terecht kon als er wat was. Aangezien de garage waar ik hem kocht een kleine 100 km van mij vandaan ligt, hoop ik maar dat een citroen dealer waar ik woon er naar kan kijken...
Laat nog weten wat er precies aan de hand is.

Re: Slappe acceleratie c5 tourer 1.6 thp
Geplaatst: 14 sep 2010 22:39
door Cyberbob
Heb ik ook eens aan de hand gehad bij een turbomotor.
In mijn geval bleek een steenmarter een of andere turboleiding door te hebben geknaagd.
Was een kwestie van de betreffende rubber slang vervangen en hij trok weer als een tierelier
Hopelijk is het bij jou net zoiets onschuldigs

Re: Slappe acceleratie c5 tourer 1.6 thp
Geplaatst: 14 sep 2010 22:46
door peterh
Cyberbob schreef:In mijn geval bleek een steenmarter een of andere turboleiding door te hebben geknaagd.
Puur uit nieuwsgierigheid: hoe weet je dat het een steenmarter was, en niet een boommarter? Was het een heterdaadje? Of lag er een briefje bij?

Re: Slappe acceleratie c5 tourer 1.6 thp
Geplaatst: 14 sep 2010 23:05
door eequla
Stemt mij in ieder geval gerust dat het mogelijk een kappotte rubberslang kan zijn.
Moet er niet aan denken dat je motor naar de knoppen is of zo!
Als je zelf weinig lees geen verstand van auto techniek hebt, ga je vaak uit van het ergste.
thnx

Re: Slappe acceleratie c5 tourer 1.6 thp
Geplaatst: 14 sep 2010 23:16
door BJG
@peterh:
ik dacht dat boommarters veel schuwer waren en prakisch nooit onder motorkappen van auto's gesignaleerd worden.
@TS:
Het lijkt me idd het beste om naar de dealer te gaan ivm de fabrieksgarantie, dat voorkomt een hoop gezeur.
Re: Slappe acceleratie c5 tourer 1.6 thp
Geplaatst: 14 sep 2010 23:38
door eequla
Krijg je dan niet het gezeur dat de Citroen dealer je weer terug verwijst naar de garage waar je de auto heb gekocht?
Ik hoop in ieder geval dat ik op korte termijn een monteur onder mijn motorkap kan signaleren ipv een boom of steen marter

Re: Slappe acceleratie c5 tourer 1.6 thp
Geplaatst: 14 sep 2010 23:43
door Herman
Garantie is garantie > dealer claimt het wel bij de importeur.

Re: Slappe acceleratie c5 tourer 1.6 thp
Geplaatst: 14 sep 2010 23:51
door Cyberbob
peterh schreef:Cyberbob schreef:In mijn geval bleek een steenmarter een of andere turboleiding door te hebben geknaagd.
Puur uit nieuwsgierigheid: hoe weet je dat het een steenmarter was, en niet een boommarter? Was het een heterdaadje? Of lag er een briefje bij?


Ik ga effe af op het deskundige oordeel van de monteur die het euvel verholpen heeft. Die had dat al vaker aan de hand gehad en door de specifieke urinegeur wist hij me te vertellen dat een ongestelde vrouwelijke
steenmarter met ontzettend slechte zin mijn turboslang te pakken had gehad
@eequla: positief blijven, aan zo'n jonge C5 zal hoogstwaarschijnlijk niet al teveel mankeren. Wel rap een C-werkplaats opzoeken voordat dadelijk echt iets stuk gaat, ik zal voor je duimen

Re: Slappe acceleratie c5 tourer 1.6 thp
Geplaatst: 15 sep 2010 07:28
door Maarten
Precies, gewoon naar de dichtstbijzijnde dealer! En laat je niet met een smoes afschepen, ze hebben de plicht het op te lossen!
Het is tegenwoordig nog sterker, je hoeft je auto ook tijdens de fabrieksgarantie niet eens meer per se door een dealer van dat merk te laten onderhouden: een merkloze garage mag dat ook. Enige voorwaarde is, dat als er sprake is van garantie-issues, dat je moet kunnen aantonen dat de auto het voorgeschreven onderhoud heeft gehad (d.m.v. de stempels in het boekje).
Re: Slappe acceleratie c5 tourer 1.6 thp
Geplaatst: 15 sep 2010 11:43
door exroosje
Enige issue is dat je bij een grote dealer vaak afgescheept wordt omdat ze geen tijd vrij hebben voor niet-klanten.
Probleem heb je ook met citroen assistance, als je dan afgesleept wordt naar bv Motorhuis blijft ie vrolijk 2 dagen staan voordat ze iets gaan doen....
Dus zsm even rondbellen waar je snel terecht kan.
Re: Slappe acceleratie c5 tourer 1.6 thp
Geplaatst: 15 sep 2010 22:29
door eequla
Vandaag naar de ciroen dealer in Purmerend geweest. Ik werd gelijk geholpen. De auto werd meteen aan de computer gehangen en er bleken storingen bij de injectie te staan. Deze gewist en storing was verholpen. Maar......... hij zij er wel bij dat de storing zich weer kan voor doen. De oorzaak is dus niet bekend.. Chapeau voor de dealer!!
Als het zich weer voor doet ben ik de auto zeker een paar dagen kwijt. Hij had net een C4 ook met een 1.6 thp staan die ook storingen vertoonde... Misschien toch nog kinderziektes in de 1.6 THP versies ??
Ik was erg blij dat ik gelijk geholpen werd en dat de storing werd gewist. Helaas niet het probleem dus....
Effin we zullen wel zien..
trouwens een openbaring voor mij dat ze via de computer bijna alles in je auto kunnen registreren. Valt me nog mee dat ze geen video beelden lieten zien van mij.
Heb weer "dannootje power" in mijn C5-je. Zal tzt wat foto's maken en plaatsen
thnx
voor jullie reacties
Re: Slappe acceleratie c5 tourer 1.6 thp
Geplaatst: 15 sep 2010 22:33
door peterh
exroosje schreef:bv Motorhuis
Daar noem je er ook één.
Mijn schoonzoon (mbos) weet dat 'ie onterfd wordt als ik zijn auto daar ooit aantref...
Re: Slappe acceleratie c5 tourer 1.6 thp
Geplaatst: 15 sep 2010 22:38
door eequla
Heb je

ervaring bij hun ???