Pagina 1 van 1

demontage BSI /com2000

Geplaatst: 08 sep 2010 14:55
door louis72
Heeft iemand een handleiding om de BSI te demonteren?
Ik heb een ander nodig, iemand nog adresjes waar ik tegen een normale prijs een BSI en een COM2000 kan kopen.

gr.Louis

Re: demontage BSI

Geplaatst: 08 sep 2010 18:34
door alzheimer
demonteren zou me wel lukken :smt017

Re: demontage BSI

Geplaatst: 09 sep 2010 10:10
door EvilTwin
wil je gewoon spelen met een ouwe BSI of moet er echt iets mee gebeuren?

Een andere BSI in je auto zetten gaat niet zo maar, die moet in de eerste plaats type gerelateerd zijn en daarnaast nog geprogrammeerd worden via een Lexia.

Of was je van plan bepaalde relais los te solderen en over te zetten? weet je nu al dat er iets stuk is?

Re: demontage BSI

Geplaatst: 10 sep 2010 13:08
door louis72
mijn citroen dealer vertelde me dat de BSI vervangen moest worden, omdat mijn achterwissen en sproeier niet meer werken, de COM2000 zou volgens de dealer alleen de richtingaanwijzer aansturen en zorgen dat deze automatisch terug gaat als je de bocht door bent gereden. Zelf dacht ik op basis van hun bevindingen en de kosten van een nieuwe BSI module a 400euro volgens de dealer, dat ik wellicht een BSI elders op de kop kon tikken om zo wat geld uit te sparen, maar blijkbaar gaat dat niet, ik weet nu even niet wat te doen, want ik heb ook ergens op dit Forum gelezen dat de COM2000 wel degelijk de achterwisser en sproeier aanstuurt, dus bij deze graag jullie bevindingen/oplossingen/alternatieven.

gr. Louis

Re: demontage BSI

Geplaatst: 10 sep 2010 13:21
door C5V6EXCLUSIVEBREAK
:lol: Dat heeft je dealer (citroen dealer!!!!!) niet helemaal goed hoor!
Je com stuurt wel degelijk de achterwisser enz aan!
Dat de richtingaanwijzer terug gaat is nog steeds mechanisch.
Dat heeft niets met BSI of com te maken.
Als ik kijk naar de prijs wat ze je geven denk ik persoonlijk dat ze gewoon de com2000 bedoelen
M,n Neef ook bekend hier als GERRY die had ook de com stuk en die was inc montage en btw 500€ kwijt.

Re: demontage BSI

Geplaatst: 10 sep 2010 13:28
door louis72
nou ik zal je toch vertellen dat de citroen dealer voor de BSI toch echt 400 ex btw en arbeid berekend en de COM2000 kost daar 295 ex btw en arbeid.
Ik ben dat ook nieuwsgierig wat de andere leden hiervan vinden? want ik voel me toch een beetje te pakken genomen, ik ga naar de dealer omdat ik er vanuit ga dat de kennis en betrouwbaarheid daar ged moet zijn, als ik nu hoor dat je mij verteld dat de COM2000 wel degelijk de achterwisser en sproeier aanstuurt dan ben ik het spoor kwijt.

gr. Louis

Re: demontage BSI

Geplaatst: 10 sep 2010 13:34
door frank65
"Misschien is je dealer net iets minder op de hoogte"

Ik weet even niet wie er wel goed is bij jullie in de buurt.

Zelf zou ik naar Nieuw-Vennep gaan ook al is dat voor mij bijna 100 km enkele reis.

Re: demontage BSI

Geplaatst: 10 sep 2010 14:24
door wsnoek
BSI is slechts 1 maal te programmeren, dus een 2e handse zal niet gaan werken. Ik heb er nog 1 van mn P206 die ook zomaar vervangen is, de Peugeot-dealer kon hem niet meer terugnemen en kreeg ik gewoon mn geld weer terug.
Daarnaast is het met de Lexia eenvoudig te controleren of er een signaal binnenkomt als de COM2000 bedient wordt.

Re: demontage BSI

Geplaatst: 10 sep 2010 14:49
door JHV
Mijn wisser en sproeier van de achterruit deden het ook niet meer. Nadat de com2000 was vervangen waren de problemen over. Met de Lexia anders even elders laten checken.
En de prijs van de com2000 vind ik wel erg hoog.
Johan

Re: demontage BSI

Geplaatst: 10 sep 2010 15:37
door EvilTwin
De com2000 is het geheel van staaktjes, daarmee geef jij dus de opdracht om te wissen. Of de auto dat opvolgt heeft te maken met twee andere units de BSI (centrale computer) en de BSM (computer naast de accu)
De BSI is de computer die de opdracht verwerkt, maar uiteindelijk is het de BSM die fysiek de wissermotor aanstuurt (waar de relais daadwerkelijk opzitten)

Je kunt checken of je achterwisserproblemen aan de Com2000 liggen of aan de rest door de wisser op stand automatisch te zetten in de regen en dan achteruit te rijden. In het geval alles werkt moet de achterruitenwisser nog gewoon heen en weer gaan.

Maar als ook de achtersproeier niet meer werkt zou het idd aan het staakje kunnen liggen.
Een andere (losstaande) mogelijkheid is dat het tweevoudige pompje niet helemaal werkt (wel voor niet achter, komt ook andersom voor).

Re: demontage BSI /com2000

Geplaatst: 16 sep 2010 19:06
door louis72
Ik heb even getest, als ik de wissers op automatisch zet, het regent en ik rij achteruit, dan doet de ruitenwisser op de achterraam ook niet, ook niet sproeien, op de voorraam werkt alles wel gewoon, ligt het volgens jullie dan toch aan de Com2000 ???

gr. Louis

Re: demontage BSI /com2000

Geplaatst: 16 sep 2010 21:20
door EvilTwin
Of de achterruitenwisser het doet bij het achteruit rijden heeft niks te maken met de Com2000.

Dat reageren duurt soms wel eventjes overigens, als ik heel langzaam de oprit achteruit rijd doet hij misschien een wis.

Re: demontage BSI /com2000

Geplaatst: 27 sep 2010 10:21
door Wandel
Ruitensproeier achter
De BSI stuurt de opdrachten voor de ruitenwissers en de draairichting van de ruitensproeierpomp via het netwerk VAN CAR 1 naar de zekeringen-/modulekast motor.
De BSI bedient het relais van de ruitenwissers in de zekeringen-/modulekast motor.
De zekeringen-/modulekast motor bedient de ruitensproeierpomp en het relais wissnelheid ruitenwissers vóór.
Als de bestuurder de ruitensproeierschakelaar niet meer bedient, maken de wissers nog 3 complete slagen en komen dan in de ruststand terug.
Koplampsproeiers
De verwerking van de informatie is gelijk aan die bij een verzoek om ruitensproeiers vóór.
De koplampsproeiers worden bediend als de ruitensproeiers vóór worden ingeschakeld en het dimlicht brandt.
OPMERKING : Alleen auto's met xenonlampen hebben koplampsproeiers.

M. v. groet
H. Wandel