Pagina 1 van 6
Is een HDI 1.6 goed genoeg?
Geplaatst: 21 mar 2008 17:45
door Autozoeker
Ik overweeg de aanschaf van een C5 1.6 HDiF 16 V Ligne Prestige. Wat mij bevalt (op papier) is het lage verbruik, het standaard roetfilter en de lage CO2-uitstoot. Dat de auto minder vlot is dan een C5 met HDI 2.0 of 2.2 motor vind ik niet zo erg. Maar gaat deze lichtere motor lang genoeg mee en dat dan zonder hoog oplopende onderhoudskosten. Graag jullie meningen.
Re: Is een HDI 1.6 goed genoeg?
Geplaatst: 21 mar 2008 17:59
door Citrofreak2007
dat is heel persoonlijk. wij hebben zelf een jaar lang in een C5 2.2HDi gereden, maar de 1.6hdi (met maar 92pk wat 17 minder is dan die in de C5) in onze C4 doet daar niet veel aan onder. wat mij, mijn vrouw en mijn zoon betreft is die 1.6 meer dan voldoende. nu hebben we er nog geen caravan in de bergen mee getrokken, maar hier in nederland ging ook dat perfect.
misschien kun je het beste een proefrit in een C5 1.6hdi maken om te proberen (kijken of je die bak een hele dag mee kan krijgen

) hoe dat rijdt en hoe het je bevalt. en wat het meegaan van zo'n motor: het is een hdi (en dat is goed) en onderhoudskosten liggen meestal niet zo heel erg hoog, maar dat hangt (natuurlijk) ook erg er van af hoe je ermee rijdt.
ik hoop hiermee de vraag te hebben kunnen beantwoorden..
Re: Is een HDI 1.6 goed genoeg?
Geplaatst: 21 mar 2008 18:13
door Autozoeker
Bedankt. Voor meer reacties houd ik mij natuurlijk aanbevolen.
Het valt mij trouwens op dat er (nog?) niet zo veel HDI 1.6 occasions worden aangeboden.
Re: Is een HDI 1.6 goed genoeg?
Geplaatst: 21 mar 2008 18:27
door Witbrik
Hoi Autozoeker,
Volgens mij duurt een leasecontract vaak 4 of 5 jaar. Dat zou betekenen dat je eind 2008 meer keuze hebt. Op autotrader zag ik er al 40. Je hebt er aan 1 genoeg.
Succes met zoeken. Overigens zag ik dat het aantal pk (109) en de newtonmeters ong. overeen komen met mijn HDI. Lijkt mij genoeg.
Groet,
Witbrik
Re: Is een HDI 1.6 goed genoeg?
Geplaatst: 21 mar 2008 19:49
door Autozoeker
Hallo witbrik, ik ben ook nog eens op zoek naar een berline, dat maakt het nog wat moeilijker; gelukkig heb ik geen haast.
Re: Is een HDI 1.6 goed genoeg?
Geplaatst: 21 mar 2008 19:53
door Roman
ik ben er zeer tevreden van, en de 1.6 is zeker niet te licht,
het is geen stoplichtsprinter, maar hernemen het rijden gaat lekker vlot.

Re: Is een HDI 1.6 goed genoeg?
Geplaatst: 21 mar 2008 19:56
door Roman
Re: Is een HDI 1.6 goed genoeg?
Geplaatst: 21 mar 2008 19:58
door frank65
Welkom op de site.
1.6 HDI 109pk is de opvolger van de 2.0 HDI 110pk.
Nieuwer en dus schoner en zuiniger.
Ik hoor bijna nooit iemand klagen over tekort aan power met 110pk.
Volgens mij is een C5 rijder meestal ook geen scheurneus, dan kies je voor een BMW 320D of zo.
Zelf heb ik trouwens wel voor wat bredere banden gekozen voor het bochtengedrag.
In de autoweek stond een test
http://www.autoweek.nl/autotest.php?id=1578
Maar zoals reeds genoemd, een halve dag rijden met je eigen rijstijl, liefst ook een keer woon-werk zegt veel meer als 10 tests.
Meet anders ook eens hoe snel je met je huidige auto normaliter op trekt, dan kun je ook inschatten wat er over is aan power bij jouw rijstijl.
Succes.
Re: Is een HDI 1.6 goed genoeg?
Geplaatst: 21 mar 2008 20:41
door Roman
jaja dat is de mening van een journalist, die vandaag een 2.2 onder de kont heeft en dan eens een 1.6.
logisch dat hij dan onderbemeten is.
de auto rijdt fijn en ik kom goed mee in het dagelijkse verkeer.
ben er ook mee op vakantie geweest in de bergen en daar trekt hij ook enorm goed.
hier ook een test
http://www.auto55.be/tests/59871-citro- ... -1-6-hdi/0
Re: Is een HDI 1.6 goed genoeg?
Geplaatst: 21 mar 2008 21:39
door EvilTwin
frank65 schreef:Volgens mij is een C5 rijder meestal ook geen scheurneus, dan kies je voor een BMW 320D of zo.
echt niet, jakkeren met die bak!
Het liefst bimmers eruit rijden uiteraard
met de 1.6 heb ik geen persoonlijke ervaring, maar het doet me denken aan de discussie 90pk vs 110 pk op de Xant.
Tot NL snelwegsnelheden voldoet de kleine, vanaf 120km/h ga je het verschil goed merken. Kom je daar nooit EN sleep je nooit iets een berg op dan heb je waarschijnlijk aan 110pk ruim voldoende. Een sprintje 120-160km/h duurt met 110pk te lang, met 140pk is het een eitje.
Het grote voordeel van de 2.2HDi boven alle andere vind ik nog altijd de balansassen voor de smeuïge loop, dat biedt geen enkele andere motor, maar dat is irrelevant als je kiest tussen 1.6HDi en 2.0HDi. onderhoud voor die laatsten is lood om oud ijzer. De pre 2004 versies lopen officiëel 20dkm tussen beurten, dat is bij de lateren 30dkm (maar de mijne doet al jaren 25dkm tussen beurten)
Ga je voor een 1.6HDi zorg er dan wel voor dat je er eentje met roetfilter hebt. (checken via kenteken en rdw database!) ga nooit af op de claims in de advertentie

Dat bespaart je straks problemen in Amsterdam of Duitsland.
Re: Is een HDI 1.6 goed genoeg?
Geplaatst: 21 mar 2008 21:42
door Roman
EvilTwin schreef:[Ga je voor een 1.6HDi zorg er dan wel voor dat je er eentje met roetfilter hebt. (checken via kenteken en rdw database!) ga nooit af op de claims in de advertentie

Dat bespaart je straks problemen in Amsterdam of Duitsland.
die zijn toch altijd met roetfilter geleverd??
Re: Is een HDI 1.6 goed genoeg?
Geplaatst: 21 mar 2008 23:19
door Harm
Samenvattend: Om te scheuren de 135+-peekaa-versies, rijd je wat "normaler" dan voldoen de 110-peekaa-versies zonder meer.

Re: Is een HDI 1.6 goed genoeg?
Geplaatst: 22 mar 2008 10:36
door Klaverblaadje
Ik was heel tevreden over het motorvermogen, over de hele auto eigenlijk, alleen ik wilde een automaat en die was niet leverbaar met de 1.6.
De top van de 1.6 was iets van 199 km en dat duurde echt geen uren, een vlotte en zuinige auto.
Re: Is een HDI 1.6 goed genoeg?
Geplaatst: 22 mar 2008 11:20
door Roman
Klaverblaadje schreef:
Ik was heel tevreden over het motorvermogen, over de hele auto eigenlijk, alleen ik wilde een automaat en die was niet leverbaar met de 1.6.
De top van de 1.6 was iets van 199 km en dat duurde echt geen uren, een vlotte en zuinige auto.
mooier kan je het niet zeggen

Re: Is een HDI 1.6 goed genoeg?
Geplaatst: 22 mar 2008 12:20
door Autozoeker
frank65 schreef:Welkom op de site.
.
Nieuwer en dus schoner en zuiniger.
Meet anders ook eens hoe snel je met je huidige auto normaliter op trekt, dan kun je ook inschatten wat er over is aan power bij jouw rijstijl.
Succes.
Bedankt voor het welkom. Het schone en zuinige van deze C5 spreekt mij aan. Ik rijd nu in een Volkswagen Golf Variant (kom maar met het commentaar), die er bijna 19 sec. over doet om de 100 km te bereiken. Ik ga er dus qua prestaties (en comfort) op vooruit.