Pagina 1 van 1

Kachel warmte verschil tussen links en rechts

Geplaatst: 02 nov 2021 12:57
door lambocars
De C5 die ik Zeer waarschijnlijk morgen ga kopen heeft het blijkbaar bekende probleem met de kachel dat links en rechts andere temp blijven.
Het viel me op dat links altijd warm is terwijl rechts wel netjes airco koud word.

Ik las dat dit vaak door een stel motor kwam. Ik ben even wezen zoeken maar klopt het dat het nummer 2 is op deze tekening? en welke dan zie er 3 dezelfde op de tekening.

Is het vervangen te doen zonder half dashboard uit elkaar te halen.

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AM ... authuser=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Kachel warmte verschil tussen links en rechts

Geplaatst: 02 nov 2021 13:03
door rolluf
Ik heb hetzelfde maar dan andersom. Maar bij mij zijn het de kleppen in het verdamperhuis. De linker zit vast en is waarschijnlijk op zijn asje gebroken. Gebruikt en gereviseerd zijn deze bij Bart Ebben te koop € 330,--maar het hele dashboard moet eruit. Bij Johan Oldenhage kost het € 900,-- om te laten doen.

Re: Kachel warmte verschil tussen links en rechts

Geplaatst: 02 nov 2021 13:12
door lambocars
Ik las ergens dat bij de PH2 idd de kleppen zelf defect gaan.

Ik heb een PH1 uit 2002 dus heb dan nog even hoop dat het de stelmotor is. Maar even zeker weten dat het deze zijn op de tekening

Re: Kachel warmte verschil tussen links en rechts

Geplaatst: 02 nov 2021 13:23
door jantje1948
Meestal is het niet de motor zelf. Die heeft een zeskantig stalen asje dat in een kunststof zeskant in de klep draait. Die laatste gaat vaak kapot. Dealer heeft er een aanpassinssetje voor. Dat is dan voor beide kanten en ook voor de klep die de lucht verdeelt. Kost ongeveer 3 tientjes.
Wat betreft het hoe: even de zoekfunctie gebruiken "kachelklepjes".

Re: Kachel warmte verschil tussen links en rechts

Geplaatst: 02 nov 2021 18:54
door lambocars
Wat ik zo terug lees heeft een PH 1 nog een kunstof tandwiel op het motortje zitten?

Ik heb dus nog goede hoop. Nog paar vraagjes:

Is het verwijderen van het midden console genoeg om bij het motortje te komen?
Als ik het zo op de foto's zie in andere topics dan zit hij links voor?

Re: Kachel warmte verschil tussen links en rechts

Geplaatst: 03 nov 2021 10:52
door jantje1948
Ja, hij zit links voor. Het kan natuurlijk ok zijn dat de temperatuursensor aan de linkerkant kapot is. Die zit daar vlakbij. Maar de klepbediening komt veel vaker voor.

Re: Kachel warmte verschil tussen links en rechts

Geplaatst: 03 nov 2021 14:59
door lambocars
Top.

Ga ik daar binnenkort naar kijken. Nu eerst de reparaties voor de APK