Pagina 1 van 2

Radio vervangen, en dan 2-weg of 3-weg speakers, of....?

Geplaatst: 26 feb 2020 11:55
door ZieTroen
Hallooooow,

Inmiddels zit ik weer met een hikkende CD-speler, en dat is nu al de 3e keer. Daarom heb ik besloten om nu te kiezen voor een zgn. aftermarket radio, want die originele, daar ben ik helemaal 'Clarion' mee. Omdat dit idee zich al een tijdje in m'n achterhoofd opbouwde, heb ik kringlopend 2 potentiele kandidaten gescoord. Reden; beiden hebben op totaal verschillende wijze, een bijzonder mooi symetrisch front, en hadden daarbij een onweerstaanbaar lage prijs. Een Kenwood KDG111 (4X45watt), en een Pioneer DEH-2300R (4X50watt). Voor mij 'zwaar' genoeg. Niet de modernste techniek, maar daar kan prima mee leven. Welke van de twee 't gaat worden weet ik nog niet, maar waar ik nu nieuwsgierig naar ben, is de noodzaak voor het vervangen van de luidsprekers. Ik heb er een aantal bekeken op het web, en vroeg me af, of ik nou 3-weg speakers moet gaan plaatsen of 2-weg. Proefondervindelijk heb ik aanbieder gebeld en wat vragen gesteld. En al gauw wist hij te melden, dat in mijn geval, 'gecombineerd systeem' (zei 'ie geloof ik), eigenlijk alles vervangen zou moeten worden, als je het helemaal goed wil doen, maar hij meldde er ook meteen bij, dat met het vervangen van de radio op zich al zo'n verbetering zou kunnen optreden, dat vervanging van speakers totaal overbodig wordt.

Ervaringsdeskundigen gezocht!

Verneem graag, dank vast.

Zietroen

Radio vervangen, en dan 2-weg of 3-weg speakers, of....?

Geplaatst: 26 feb 2020 13:04
door Menno
Het ligt er maar aan hoe hoog je de eisen stelt ....
In principe volstaat het vervangen van de radio/cd

Wil je net wat beter geluid kan je de speakers aanpakken , en dat kan je net zo bont maken als de portemonnee diep is ;-)

Voor zou ik zelf een fatsoenlijke combo set plaatsen ( 2 weg met tweeters en filter ) , achter een setje tweeweg ....
Dat is vaak al vele malen beter dan het standaard karton ;)

Re: Radio vervangen, en dan 2-weg of 3-weg speakers, of....?

Geplaatst: 27 feb 2020 11:11
door ZieTroen
Dank Menno,

dan wordt het toch een kwestie van uitpluizen wat het best klinkt

Re: Radio vervangen, en dan 2-weg of 3-weg speakers, of....?

Geplaatst: 27 feb 2020 11:18
door c5jan
Gebruik je de cd speler? Zo nee, frommel er dan een willekeurige cd in, en sluit een (nep) yatour aan, die zijn er ook voor oudere radio's.

Re: Radio vervangen, en dan 2-weg of 3-weg speakers, of....?

Geplaatst: 27 feb 2020 11:20
door Menno
Zelf altijd wel gecharmeerd van pioneer speakers, mooie prijs kwaliteit verhouding,....
Een 17cm comboset met tweeters kost de kop ook niet.
https://www.elektronicatekoop.nl/pionee ... gJa6_D_BwE" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Radio vervangen, en dan 2-weg of 3-weg speakers, of....?

Geplaatst: 28 feb 2020 21:47
door ZieTroen
Quote C5-jan:
Gebruik je de cd speler? Zo nee, frommel er dan een willekeurige cd in, en sluit een (nep) yatour aan, die zijn er ook voor oudere radio's.

Tot nu toe heb ik voornamelijk gebruik van de CD-speler, omdat mijn muziekkeus belangrijk anders is, dan wat er voor het overgrote deel op de radio voorbij komt. Voorts heb ik al mijn eigen werk op CD staan, dus de behoefte aan een andere geluidsdrager was niet dringend.

Maar mag/moet ik uit jou tip opmaken, dat er een CD in de CD-speler moet zitten om het via een wel of niet nep yatour/interface signaal te hebben?

Ik denk voornamelijk richting usb-voorziening. Op een flinke 'stick kan ik meer dan genoeg Wav's kwijt. MP3-kwaliteit vind ik volslagen ondermaats.


Quote Menno:
Zelf altijd wel gecharmeerd van pioneer speakers, mooie prijs kwaliteit verhouding,....
Een 17cm comboset met tweeters kost de kop ook niet.


Nou, dat was exact, waar ik in de eerste instantie ook aan dacht. Echter dat n.m.m. oprechte verhaal van de eerder vermelde handelaar, bracht me aan het twijfelen. Ik heb verschillende Pioneer-sets bekeken, en de prijzen zijn unaniem aanlokkelijk. Bij een test-overzicht werden ze nog apart 'aangestipt', maar met toevoeging, dat JBL's nog weer tikkie beter zouden zijn. En die zijn dan prompt duurder. Dat ze die Pioneer TS-G170C-set (b.s. link) voor zo'n prijs kunnen aanbieden, roept bijna vragen op m.b.t. de kwaliteit. Maar ik denk dat ik me wel in houd.

Re: Radio vervangen, en dan 2-weg of 3-weg speakers, of....?

Geplaatst: 28 feb 2020 23:47
door c5jan
Ik bedoelde dat een dummy cd bij radio's met een cd loopwerk met kuren ervoor kan zorgen dat er rust in de tent komt. De rd4 in mijn C5 slaat geregeld op de cd-laden stand, ook al gebeurt er verder niks. Door een dummy te plaatsen is dat effect weg. Het heeft niks te maken met de yatour. Ik wist alleen niet dat er nog mensen zijn met cd's.

Re: Radio vervangen, en dan 2-weg of 3-weg speakers, of....?

Geplaatst: 29 feb 2020 12:40
door ZieTroen
Geef toe, dat is wel heel erg oud :lol:

Re: Radio vervangen, en dan 2-weg of 3-weg speakers, of....?

Geplaatst: 29 feb 2020 12:43
door c5jan
Och, ronde schijven zwart vinyl in de auto, dat is pas oud :D

Re: Radio vervangen, en dan 2-weg of 3-weg speakers, of....?

Geplaatst: 29 feb 2020 19:29
door Kapitein Rob
Maar ze zijn (waren?) er natuurlijk wel......Afbeelding

Re: Radio vervangen, en dan 2-weg of 3-weg speakers, of....?

Geplaatst: 29 feb 2020 19:46
door c5jan
Met een naalddruk van kilo's, maar, ja, idd :)

Re: Radio vervangen, en dan 2-weg of 3-weg speakers, of....?

Geplaatst: 02 jul 2020 23:11
door ZieTroen
't heb effe geduurd, maar daar zijn we weer. Uiteindelijk is het niet de Pioneer geworden. Daarvan bleek de 'antenne-moeder' in de radio een storende speling te hebben. Ook niet 'die' Kenwood. Dat was een foutieve melding. Geen idee waar ik met m'n gedachten zat, want het is een JVC KD-G111. Maaarrrr die had/heeft geen radio-lijstje, en de alternatieven die ik had liggen pasten niet echt lekker. Dus maar eens op Marktplaats gekeken of er vergelijkbare radio's te koop waren. Verdomd, die waren er. Eénmaal een Pioneer DEH-2300, en éénmaal een JVC KD-G111. Ik begon met de Pioneer. De verkoper verbleef/woont (?) in Apeldoorn, zei 'ie, maar ik kon niet bij hem 'aan huis' afhalen. Dat moest geschieden op een parkeerplaats bij een Jumbo Supermarkt. Dat heb ik niet gedaan Zou wel eens garantieproblemen kunnen geven.... .
En zo kwam ik op de JVC, die 'als nieuw' te koop stond in Aalsmeer. Wel enkele jaren geleden nieuw gekocht, maar nooit gebruikt. Ik zag een foto van de originele doos, en een paar foto's van de uit de doos getrokken en gedeeltelijk uitgepakte toebehoren. Dat leek aardig overeen te komen met de tekst in de advertentie. De min. 'vandehandprijs' was €. 20,00 en de verz.kosten €.6,95. Daar heb je geen paracetamolletje voor nodig, en heb de deal meteen rond gemaakt. Ik had de radio 2 dagen later in huis. En de grijns op mijn gezicht werd steeds groter bij het uitpakken van een werkelijk gloednieuwe autoradio, waarbij het frontje, net als alle andere toebehoren, nog verpakt in de 'koker' zat, voorzien het originele fabrieks-beschermfolie. Het plaatsen van radio was een 'eitje', en wat ik volgens een advies op deze website tevens deed, was de rode en de gele kabel verwisselen. Want zonder die verwisseling onthield de radio de laatskozen 'stand' inderdaad niet.
De luidsprekers zijn nog niet verwisseld. Dat gaat nog gebeuren. De originele 'kartonnies' flubberen er zowat uit (n.b. standje 3-4), als ik 'Hotel California' van het album 'Hell Freezes Over' afspeel. Die drumslag-intro, -ge weet wel- moet je toch goed kunnen horen. OK, later meer over de auditieve bevrediging, nu eerst een indruk van mijn optische... .

Re: Radio vervangen, en dan 2-weg of 3-weg speakers, of....?

Geplaatst: 05 jul 2020 13:41
door Kroonrog
Netjes hoor! Jammer dat dit bij een ph2 niet kan.

Algemene vraag: hoe lastig is het om de speakertjes te vervangen? Moet dan het deurpaneel eraf?

Re: Radio vervangen, en dan 2-weg of 3-weg speakers, of....?

Geplaatst: 05 jul 2020 14:01
door JW-C5
.....bij de PH3 moet dat inderdaad, maar bij de PH1 en 2 hoeft dat gelukkig niet :smt203

Groet,
JW

Re: Radio vervangen, en dan 2-weg of 3-weg speakers, of....?

Geplaatst: 05 jul 2020 15:49
door Kroonrog
Oh geweldig, gewoon frontje losmaken dus. Dan ga ik die heel gauw upgraden! Heb al wel tweeters onder mijn voorruit zitten merkte ik...