Pagina 1 van 1

DRL probleem

Geplaatst: 19 mei 2019 21:37
door lexvanh
In oktober viel mijn linker DRL lampje uit. Dat is vervangen door de lokale Citroen garage. Niet lang daarna gaf het rechter lampje de geest. Veertien dagen geleden is dat vervangen bij de APK en servicebeurt door de garage waar we hem hebben gekocht. Een paar dagen geleden bleek het linker lampje ineens weer niet te branden en nu doen ze het allebei niet meer.
Het lijkt me stug dat die lampjes kapot zijn, de originele hebben het 9 jaar volgehouden. Wat zou er aan de hand kunnen zijn? Voor de goede orde: het appèllicht vinkje staat aan.

Re: DRL probleem

Geplaatst: 24 mei 2019 12:46
door lexvanh
Vandaag de zekeringenkast gevonden en geïnspecteerd. Helaas zijn alle zekeringen in orde, dus de simpele oplossing is het niet :(

Re: DRL probleem

Geplaatst: 24 mei 2019 13:14
door JW-C5
De DRL's van de eerste series PH3 zijn berucht, vanwege het vaak kapot gaan van de lampjes.
Daarover is al heel vaak geschreven op dit forum, er loopt ook een groot topic over het vervangen van die lampjes door LED versies.

Ik verbaas me er dan ook meer over dat je in je openingspost schrijft dat die eersten liefst 9 jaar meegegaan zijn :idea:

Groet,
JW

Re: DRL probleem

Geplaatst: 24 mei 2019 14:03
door lexvanh
Kleine bijstelling: de auto is van begin 2009, we hebben hem in april 2013 gekocht met werkende DRLs en slechts 30k op de klok. Kan zijn dat er voor die tijd een is vervangen, maar dat is niet heel waarschijnlijk. Na aanschaf is er tot oktober 2018 bij mijn weten nooit een vervangen.

Helaas zijn we nu dus aan de beurt, maar 6 maanden resp. een week lijkt me wel erg kort, vandaar dat ik iets anders vermoed.

Re: DRL probleem

Geplaatst: 01 jun 2019 15:30
door lexvanh
drls.jpg
Torx sleuteltje aangeschaft en na veel gepruts, bekend van dit forum, de lampjes er uit gekregen. Beide zwart, duidelijk kapot.
Lijkt me eigenlijk een garantiegeval, maar ik ga liever dan zeuren proberen LED vervangingslampjes te plaatsen.

Re: DRL probleem

Geplaatst: 01 jun 2019 19:40
door H_H
heb je de bumper er af moeten halen?

Re: DRL probleem

Geplaatst: 02 jun 2019 12:43
door lexvanh
Nee, bumper er af halen zou ik niet aan beginnen.

Ik heb inmiddels deze LEDjes besteld, zoals gevonden in het topic Dagrijverlichting. Helaas is de webwinkel net gesloten wegens vakantie, dus dat wordt even wachten. Hopelijk gaat het dan wat gemakkelijker om de lampjes er weer in te krijgen dan het was om ze er uit te krijgen :cry:

Re: DRL probleem

Geplaatst: 02 jun 2019 12:47
door jantje1948
Als ze zo snel zwart zijn zou ik eens gaan meten hoe hoog de spanning is die de dynamo geeft. Gewoon op de accu meten bij draaiende motor.

Re: DRL probleem

Geplaatst: 02 jun 2019 13:20
door c5jan
Het kan ook te oude lampjes betreffen.
Daar zie je verder niets aan, zelfs het merk is geen indicatie.

Re: DRL probleem

Geplaatst: 02 jun 2019 16:37
door lexvanh
Spanning is 14,1 V wat mij in orde lijkt.

De lampjes zijn door twee verschillende garages geplaatst, met 6 maanden ertussen. Zou dat een slechte batch van Citroen kunnen zijn? Ze zijn trouwens identiek en merkloos.

Re: DRL probleem

Geplaatst: 02 jun 2019 18:24
door JW-C5
Niks mis met de hoogte van die spanning.
Het zou nog mis kunnen zijn als er dikke "spikes" op die spanning zouden zitten, maar dan gaan er ook nog wel wat andere zaken de mist in. En dat die spikes er überhaupt zouden zijn, is niet waarschijnlijk.

Eerder zou ik dan twijfelen aan de kwaliteit van die no-name lampjes.

Die Franse LED vervangers zie er goed uit.
Hopelijk komen ze snel, en werken ze dan ook bij jou zo goed als in al die lovende recensies.

Groet,
JW

Re: DRL probleem

Geplaatst: 16 jun 2019 21:40
door lexvanh
Ok, de LEDjes zijn binnen. Ze werden netjes verpakt opgestuurd en zien er zeer degelijk uit. Het kostte wel wat moeite en wrikken om ze in de houder te krijgen. Ik kreeg ze er niet zo ver in als de foto op de website, maar dat was ook onmogelijk zonder zwaar aan het plastic te gaan buigen. Het lijkt me wel in orde zo, ze zitten muurvast en maken goed contact.
IMG_2121.jpg
Monteren ging vlot en ze werken prima. Het licht is wit en lijkt niet al te fel, maar voldoende.
IMG_2124.jpg

Re: DRL probleem

Geplaatst: 16 jun 2019 23:20
door JW-C5
Ziet er goed uit :smt023

Ben benieuwd hoe ze je bevallen, en uiteraard ook hoe het met de levensduur zit.

Groet,
JW

Re: DRL probleem

Geplaatst: 25 jun 2019 09:19
door c5maarten
Dat ziet er wel goed uit, beter dan de gloeilampjes variant in ieder geval.

Re: DRL probleem

Geplaatst: 25 jun 2019 11:51
door exroosje
lexvanh schreef:
drls.jpg
Torx sleuteltje aangeschaft en na veel gepruts, bekend van dit forum, de lampjes er uit gekregen. Beide zwart, duidelijk kapot.
Lijkt me eigenlijk een garantiegeval, maar ik ga liever dan zeuren proberen LED vervangingslampjes te plaatsen.
Lampen zijn volgens PSA voorwaarden vervangings / slijtageonderdelen en vallen dus vrijwel altijd buiten garantie aanspraken.

Grappigerwijs geldt dit voor verlichting in het algemeen, dus ook voor ledlampen zoals bv je 3e remlicht, terwijl die niet vervangbaar is.

Dus of dat een houdbare uitsluiting is.... Voorlopig moet je het er mee doen.