Pagina 1 van 1

cruise control springt eruit motor verliest gelijk vermogen

Geplaatst: 07 apr 2013 12:03
door janhamberg
C5 2.2 diesel 2008. Minder vermogen als cruise control het niet meer doet.
Als hij een tijdje stil heeft gestaan doet hij het weer ,in het begin een enkele keer nu steeds vaker.
Remlichtschakelaar al vervangen toen weer een poosje goed gewerkt.
De elektrokleppen turbo daarna vervangen weer een poosje goed geweest. Weer na de garage geweest .
Storingcode P0299 garage zegt dat turbo kapot is.
Kan het haast niet geloven om dat als de cruise control het doet hij ook genoeg vermogen heeft. 123000 km gelopen, wie heeft hier voor een oplossing of ervaaring mee.

Re: cruise control springt er uit motor verliest gelijk ver

Geplaatst: 07 apr 2013 12:08
door willy4
P0299 Turbo/ charger overbelast
dat wil niet zeggen dat hij stuk is

Re: cruise control springt er uit motor verliest gelijk ver

Geplaatst: 07 apr 2013 15:05
door EvilTwin
Het is een bitubo, met nogal wat regelaars geïntegreerd in de turbo. Die zou ik niet zo maar vervangen voor een wazige melding. Het is logischer dat een elektrovacuümklep stuk is, of de vacuümtoevoer zelf verstoord door een lek in een ander circuit (remmen bijv.) of een simpele lekke vacuümslang. Daar moet de garage dus ook beginnen: alle vacuümleidingen nameten.

Je kunt ook in real time turbodruk uitlezen (mbv Lexia), mogelijk geeft je dat een betere indicatie waar te zoeken.

Re: cruise control springt er uit motor verliest gelijk ver

Geplaatst: 07 apr 2013 15:10
door BJG
Wat heeft de garage gedaan als diagnose voordat ze tot die conclusie kwamen?

Re: cruise control springt eruit motor verliest gelijk vermo

Geplaatst: 09 apr 2013 09:13
door janhamberg
Geen idee hoe ze tot deze conclusie zijn gekomen . in tussen geeft hij ook emmissie storing aan fout code p 3008.rijd verder redelijk als cruise control het doet schok hij tussen 1700 en 2200 toeren. als hij eruit springt doet hij dat minder.

Re: cruise control springt eruit motor verliest gelijk vermo

Geplaatst: 09 apr 2013 09:19
door willy4
P3008 Nockenwellenpositionssensor (G40) Signal außerhalb der Toleranz