Pagina 1 van 2
Temperatuur water / olie
Geplaatst: 19 okt 2012 11:59
door XortioN
Wat is eigenlijk de 'normale' temperatuur die de olie en het water zou moeten hebben, uitgedrukt in blokjes (aangezien je geen temperatuur ziet).
Ik merk namelijk op dat mijn water altijd 2 blokjes kouder is dan mijn olie, water staat daarbij altijd in het midden (+-5blokjes) en olie eerder rond 7 blokjes (en dus maar 3 blokjes van waar het rood begint). In de zomer stonden deze meestal bijna op 5, zelfs in het zuiden van Frankrijk waar het soms 35-40° was vandaar dat ik het raar vind dat hij nu warmer draait terwijl het kouder is.
Aanvankelijk dacht ik dat het mijn olie zou zijn die er tenslotte al 20.000km op zat, deze is nu vervangen (inclusief filter) maar temperatuur is nog altijd hetzelfde.
Voor de rest rijdt hij normaal, buiten dat hij af en toe wel eens durft wiebelen op rolantie of in 3de op constante snelheid. Maar dat deed hij al van het begin en ik heb hier verder nog geen last van ondervonden.
Ter info: het betreft een 2.0HDI FAP met automaat
Re: Temperatuur water / olie
Geplaatst: 20 okt 2012 10:39
door Henk2304
De vorige Ph3 heb ik 2,5 jaar gehad. In de loop van de tijd werd het aantal blokjes steeds minder. Soms had ik er bij de koelwatertempartuur gedurende een hele rit geen één (was wel tijdens koude dagen in de winter). Ook tijdens langere autosnelwegritten had ik er dan soms maar één of hooguit 2, zelfs na 1,5 uur bij 125 km/h op de teller. Toen het weer wat warmer werd had ik soms 3 blokjes, maar meer niet meer. De dealer heeft er naar gekeken maar met de gemeten temperaturen was niets mis. Ze hadden er toen verder ook geen verklaring voor.
Nu bij onze "nieuwe" (al weer een half jaar oud) zie ik na een aantal km's, als de motor op temperatuur komt, weer het gebruikelijke aantal blokjes (stuk of 6 uit m'n hoofd, maar ik zal ze binnenkort eens tellen).
Re: Temperatuur water / olie
Geplaatst: 20 okt 2012 10:46
door GW-tje
Ik heb weliswaar geen Ph3 maar in de Ph1 valt me ook op dat de oliepeilmeter bij mij anderhalf jaar terug beter/accurater aangaf dan dat hij dat nu doet. Misschien heeft het met veroudering/vervuiling van de sensor te maken. Misschien is het wel zo dat het te meten medium langzaam in het materiaal van de sensor diffundeert waardoor de interne weerstand en dus de meetwaarden veranderen?
Re: Temperatuur water / olie
Geplaatst: 20 okt 2012 11:04
door Menno
Hier is de motor van mijn C5 goed op bedrijfstemperatuur ( reeds 65 km gereden .... )
Eerlijk gezegd let ik er verder niet op, ziet er altijd hetzelfde uit, welke temp. het buiten dan ook is.
Re: Temperatuur water / olie
Geplaatst: 20 okt 2012 12:53
door XortioN
Ik heb het gisteren nog eens nageteld, de linkse temp (water?) staat op 6 blokjes meestal en het rechtse (olie?) staat meestal op 7. Een half jaar terug stond dit steeds op 6 - 6 en nu altijd op 6-7 dus mss idd vervuiling van de sensor?
Menno, zie ik daar ESP OFF?

Re: Temperatuur water / olie
Geplaatst: 20 okt 2012 14:45
door Menno
Nee, ik heb mijn automatische elec. handrem uitgezet, en dan brandt er ( helaas ) permanent een lichtje ...
Ik ga dat lampje nog eens zwart maken , maar ben er nog niet aan toe gekomen.
M.i. volstrekt nutteloos

Re: Temperatuur water / olie
Geplaatst: 21 okt 2012 11:57
door XortioN
ahja juist! Heb dat ook al eens gedaan en dat lampje irriteerde mij zo erg dat ik hem terug heb aangezet. Maar in de winter ga ik hem 's nachts toch terug uitzetten, denk ik..

Re: Temperatuur water / olie
Geplaatst: 25 okt 2012 09:33
door Henk2304
Bij zijn er 8 blokjes voor de koelwater- en 7 voor de olietemperatuur. Afwachten of dat over een paar jaar nog zo is.
Re: Temperatuur water / olie
Geplaatst: 25 okt 2012 15:43
door Peebee
Is het ook niet zo dat een constante waarde belangrijker is
dan wat er precies aangegeven word, of dat dan 4, 5 6 of b.v. 7 blokjes zijn.
Onder zware belasting zal zowel water als olie warmer worden c.q. aangeven
en bij koud weer uiteraard wat minder...
Als het maar niet ineens in het rood schiet met allerlei meldingen,
daar wordt je niet blij van, en ik kan het weten

Re: Temperatuur water / olie
Geplaatst: 25 okt 2012 17:10
door HBR
Bij mij is het eigenlijk altijd contstant. Gelijk als het fotootje van Menno. Kom net uit Frankrijk met een caravan er achter van 1500kg. Geen verschillen gemerkt tijdens het rijden. Voorlopig kan ik ook niet meer rijden, beetje moeilijk met krukken. Tijdens het uitpakken van de caravan een zweepslag opgelopen. Kom wel weer goed.
Re: Temperatuur water / olie
Geplaatst: 26 okt 2012 13:37
door EX-XM
Bij mij is het 7-7
Re: Temperatuur water / olie
Geplaatst: 26 okt 2012 13:58
door XortioN
Ok dan is 6-7 redelijk normaal
Dankuuuuu

Re: Temperatuur water / olie
Geplaatst: 04 jul 2014 15:58
door Bart69
Peebee schreef:Is het ook niet zo dat een constante waarde belangrijker is
dan wat er precies aangegeven word, of dat dan 4, 5 6 of b.v. 7 blokjes zijn.
Onder zware belasting zal zowel water als olie warmer worden c.q. aangeven
en bij koud weer uiteraard wat minder...
Als het maar niet ineens in het rood schiet met allerlei meldingen,
daar wordt je niet blij van, en ik kan het weten

Daar heb ik sinds van de week last van, springt steeds met blokken van drie of vier van te heet naar normaal en kouder en weer te heet???
Wat zou dit kunnen zijn??
Re: Temperatuur water / olie
Geplaatst: 04 jul 2014 16:10
door Rowi
Menno schreef:Nee, ik heb mijn automatische elec. handrem uitgezet, en dan brandt er ( helaas ) permanent een lichtje ...
Ik ga dat lampje nog eens zwart maken , maar ben er nog niet aan toe gekomen.
M.i. volstrekt nutteloos

Goh, ik vind dat net zo'n geweldige voorziening...
Temperatuur water / olie
Geplaatst: 04 jul 2014 16:14
door Menno
Kan er nog steeds niet aan wennen ... bij de peug kan ik hem helaas niet zelf uitzetten
Komt ook door de combinatie automaat, dan is zo'n handrem overbodig.