Andrew
Andrew
Probleem automaatbak

Bericht door Andrew »

Hallo,
Ik heb een C5 2.0 HDI break automaat (110 pk).
Al enige tijd heb ik problemen met mijn automaatbak.
Soms (vooral als de motor op temperatuur is) schakelt de bak van de 2 naar de 3. Direkt schakelt hij weer naar de 2 en daarna weer naar de 3. Dit bij gelijkblijvende stand van het gaspedaal. Als je vervolgens rustig doortrekt naar iets boven de 80 km/h dan schakelt hij naar de 4. Blijf je dan op constante snelheid rijden dan draait de motor ca. 2300 toeren. Dit betekend dus dat de bak staat te slippen want normaal draait de motor bij 80 ca. 1700 toeren. Laat je het gaspedaal dan los dan zakt het toerental terug tot iets onder de 1000. Je voelt de auto dan ook niet afremmen op de motor. Inmiddels zijn de regelkleppen van de bak al vervangen en is de bakolie ververst. Helaas zonder resultaat.
De dealer kan geen storing uitlezen op de computer en heeft niet een passende verklaring voor dit probleem.

Wie kent dit probleem ?
Wie heeft er een oplossing ?

Graag bericht want ik wordt al bijna wanhopig.

Groeten,
Andrew
arjan schmalz
arjan schmalz

Bericht door arjan schmalz »

ik denk dat je een behoorlijk probleem met je bak hebt
dit komt vaker voor,gezien de reperaties die je al hebt laten doen zit er maar een ding op helaas ik denk dat je contact moet opnemen met de firma autrans deze doen de garantie reparatie's van citroen de jongens van autrans hebben er echt verstand van.
het beste kun je dit regelen via je dealer,als je dat niet wilt dan moet je ze zelf bellen en vragen naar berny (de hotemetoot daar).
ik vermoed dat je bak uitelkaar moet gezien de slip die je hebt,vermoedelijk een slippende remband.
ik hoor het wel
groetjes arjan (p.s. wat is de km. stand?)
C5club extreme Fan
C5club extreme Fan
Berichten: 248
Lid geworden op: 27 mei 2006 23:38
Auto: C5 3.0 V6 Berline
Brandstof: Hybride
Versnellingsbak: EAT8
Locatie: Arnhem
Contacteer:
C5club extreme Fan
C5club extreme Fan

Bericht door The F Mister »

En voor we een paar simpele stappen overslaan, de bak is al wel eens gereset/verzien van nieuwe software?
C5 V6 Exclusive Automaat, bj: 2001, Leder interieur.
arjan schmalz
arjan schmalz

Bericht door arjan schmalz »

als het goed is heetf de dealer met het vervangen v/d kleppen de software al vervangen dit is namelijk verplicht bij borg/warner kleppen (alle citroen dealers bekend)
anders hoef je de kleppen ook niet te vervangen dit heeft namelijk geen zin omdat de aanstuuring v/d borg/warner kleppen anders is dus een update is weldegelijk nodig als je de kleppen vervangt
C5club extreme Fan
C5club extreme Fan
Berichten: 248
Lid geworden op: 27 mei 2006 23:38
Auto: C5 3.0 V6 Berline
Brandstof: Hybride
Versnellingsbak: EAT8
Locatie: Arnhem
Contacteer:
C5club extreme Fan
C5club extreme Fan

Bericht door The F Mister »

Ok prima, niet dat de simpele dingen over het hoofd worden gezien.
C5 V6 Exclusive Automaat, bj: 2001, Leder interieur.
arjan schmalz
arjan schmalz

Bericht door arjan schmalz »

je hebt helemaal gelijk zou ik ook doen :lol:
Citroën Specialist & Sponsor
Citroën Specialist & Sponsor
Berichten: 935
Lid geworden op: 27 mei 2006 00:52
Auto: Citroen C6 3.0V6
Brandstof: Benzine
Bouwjaar: 2007
Energielabel: G
Versnellingsbak: BVA6
Locatie: Nieuw-Vennep
Contacteer:
Citroën Specialist & Sponsor
Citroën Specialist & Sponsor

Bericht door Oldenhage »

Overigens heb ik wat mindere ervaringen met Autrans en als het even niet hoeft ga ik daar dan ook niet naar toe. Als er nog garantie op zit dan is het niet anders. Als je zelf moet betalen zou ik even verder kijken. Maar bellen met Autrans kan natuurlijk altijd, in dit geval komt het denk ik neer op versleten delen en zal de bak volledig gereviseerd moeten worden. En de hotemetoot die Arjan bedoeld is Jerry Bresser.
Andrew
Andrew

Bericht door Andrew »

De kilometerstand is ca. 160.000.
Dus op zich nog niet extreem veel zou ik denken.
De software van de bak was inderdaad ook geupdate bij de dealer.
Een bijkomend kleinigheidje:
Soms als ik de auto stilzet (met draaiende motor) en ik schakel de bak van D naar N, dan geeft het lampje op het dashboard niet aan dat hij in de N staat. Er brandt dan geen enkel lampje! De bak zelf staat wel in de N. Als je dan weer schakelt naar de D dan moet je soms de schakelhendel nog een keer stevig naar je toe trekken omdat de bak dan niet in de D staat. Vreemd, of is di een kwestie van afstellen?

Groeten,
Andrew
V.I.P.
V.I.P.
Berichten: 1854
Lid geworden op: 14 jun 2007 18:26
Auto: Volvo V70 2.4D Geartronic 175PK / 400 Nm ... gechipt naar 240 PK / 475 Nm
Opties: leer,trekhaak, BT, RTI navigatie
Brandstof: Diesel
Bouwjaar: 2010
Versnellingsbak: BVA6
kilometerstand: 315000
Kleur: Magic Blue Pearl
Locatie: Amsterdam
Hoe is dit nu afgelopen ?
De overtreffende trap van C5 is natuurlijk D5 :smt128
Plaats reactie