Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

Banden sensor
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=93&t=23870
Pagina 1 van 1

Auteur:  Willyb [ 18 sep 2024 20:51 ]
Berichttitel:  Banden sensor

Herkent de bandensensor de plaats van de wielen?
Ik kreeg een paar keer de melding linker achter band druk niet goed, de banden spanning achter gecontroleerd maar was goed.
Naar mijn vakantie adres gereden met het service lampje aan en stres.
De volgende dag in mijn bekende voor ook de banden gecontroleerd en rechts voor iets te weinig lucht. Op druk gebracht en geen meldingen meer.
Als men wielen ver wisselt moet men dat dan ook in de diagbox veranderen? Ik heb de auto net een maand en weet dus niet. Wat men gedaan heeft met wisselen
Vast bedank voor de antwoorden

Auteur:  Biedzjee [ 19 sep 2024 07:48 ]
Berichttitel:  Re: Banden sensor

Ik denk dat je de bandenspanningssensor bedoelt. In ieder wiel zit zo’n sensor die een identificatiecode heeft. In diagbox geef je per wiel (linksvoor/linksachter etc) aan welke bandenspanningssensorcode daarbij hoort. Dus de sensor zelf herkent niet de wielpositie maar de auto weet wel welke sensor voor welk wiel is ingesteld.

Je kunt vaak negen wielposities configureren: vier zomerwielen, vier winterwielen en een reservewiel.

Dus het zou inderdaad best kunnen dat bij het verwisselen van banden of wielen er niet een update van de bandenspanningssensorcodes in Diagbox heeft plaatsgevonden.

Auteur:  Frans 99 [ 19 sep 2024 07:51 ]
Berichttitel:  Re: Banden sensor

De sensorcode wordt in de computer ingegeven door middel van de heer Diag.
Deze code krijgt een vaste plaats bv linksvoor, zet je het wiel rechtsachter dan krijg je nog steeds de melding van linksvoor.
De codes verhuizen dus niet mee met de plaats van het wiel.
Grüß

Auteur:  Willyb [ 19 sep 2024 08:48 ]
Berichttitel:  Re: Banden sensor

Bedankt voor de antwoorden, kan ik als ik weer thuis ben met mijn diagbox spelen.

Auteur:  Frans 99 [ 19 sep 2024 10:49 ]
Berichttitel:  Re: Banden sensor

Het makkelijkste lijkt mij de wielen op de juiste plaats te zetten.
Gedeeltelijk leeg laten lopen en de auto geeft aan waar hij hoort.
Dit moet profiel technisch wel kunnen.
Grüß
1tje weet je al.

Auteur:  Willyb [ 19 sep 2024 21:03 ]
Berichttitel:  Re: Banden sensor

Bedank voor de tip

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/