Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

stabilisatie verbindingsstang
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=8&t=9879
Pagina 1 van 1

Auteur:  Jack [ 08 jul 2011 21:22 ]
Berichttitel:  stabilisatie verbindingsstang

Hallo,

Ik las e.e.a. over de stabilisatie verbindingsstang. Als deze versleten is schokt de auto. Zitten deze ook achter? En hoe kan je zien als ze defect zijn?

Ik heb namelijk een jaar geleden al eens bij drie verschillende citroendealers de vraag gesteld over schokkerige vering. Over oneffenheden in de weg. Allemaal bemerkte niets en hebben ook niet over dit verbindingsstangetje gesproken.

Wie kan er iets meer van vertellen, want dit kan de oorzaak zijn.

Auteur:  c5maarten [ 08 jul 2011 22:06 ]
Berichttitel:  Re: stabilisatie verbindingsstang

Dit verbindingsstangetje zit alleen voor. Zijn 2 kogelgewrichtjes met een stangetje ertussen zoals de naam al zegt. Deze kogels verslijten en dan hoor je het onderstel klapperen zodra je over een klinkerweg, drempel etc. rijdt.

Dus je kan het horen als je met de auto rijd als deze defect zijn of je kan de auto op de brug zetten (mits je hierover beschikt natuurlijk) of een kant opkrikken en voelen of de speling hebben.
Vervangen is eenvoudig zelf te doen en de kosten per stuk vallen ook reuze mee dacht iets van €27,-.

Auteur:  Ceevijf [ 08 jul 2011 22:28 ]
Berichttitel:  Re: stabilisatie verbindingsstang

ik heb ze voor 13 p/st (4 wk geleden) weten te bemachtigen (mister-auto) en mijn zoon heeft ze eronder gezet. De auto bonkt dan een beetje aan de voorkant als ze versleten zijn.

Auteur:  Jack [ 09 jul 2011 16:42 ]
Berichttitel:  Re: stabilisatie verbindingsstang

Deze week krijgt ie een kleine vakantiebeurt. Laat ik het meteen even checken. Bedankt voor de tip.

Auteur:  Peebee [ 09 jul 2011 17:32 ]
Berichttitel:  Re: stabilisatie verbindingsstang

Geeft een hoop rust in besturing en geluid,
en het voelt een stukje strakker,
pas links laten doen met de beurt,
en je merkt 't goed, :smt023

Auteur:  Ploffie [ 09 jul 2011 18:21 ]
Berichttitel:  Re: stabilisatie verbindingsstang

Als die stangetjes speling hebben voel je er niets van, alleen lijkt het alsof de voortrein er los onder hangt.

De boel stuurt niet strakker als je ze vernieuwd, alleen het gerammel ben je kwijt.

Auteur:  Ceevijf [ 09 jul 2011 18:36 ]
Berichttitel:  Re: stabilisatie verbindingsstang

Dat is ook mijn ervaring, er gaat niets strakker sturen of zoiets

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/