Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

Krakende achterkant??
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=8&t=9677
Pagina 1 van 1

Auteur:  tom2 [ 10 jun 2011 20:23 ]
Berichttitel:  Krakende achterkant??

Hallo allemaal,

Ik ben druk bezig het web af te zoeken naar mijn eerste C5 break als vervanger voor de Volvo 240. Nu kwam ik een er een tegen uit 2002, 2.0 HDI, 200.000km op de teller. Heb gebeld met de garages waar deze auto in onderhoud is geweest (geen van alle citroen garages...) en conclusie is dat auto netjes jaarlijks een beurt kreeg, dat ook de distributie riem bij 160.000km is vervangen en dat er motorisch niets aan de hand is.

Het enige minpunt dat de monteur zich kon herineren was dat er bij deze auto een krakend geluid te horen was bij de achterwielen, vooral bij het nemen van drempels. Hij had de veerbollen al een keer vervangen maar dit had het probleem niet opgelost. Vervolgens was de auto verkocht en was hier dus niets meer mee gebeurd.

Mijn vraag is nu dus: wat kan dit zijn en loop ik een groot financieel risico als ik zou besluiten deze auto aan te schaffen????

Auteur:  Klussie [ 10 jun 2011 20:27 ]
Berichttitel:  Re: Krakende achterkant??

Dat zijn 99% zeker je adals.
Dat zijn de achterste draagarm lagers.
Zoek er maar eens op op het forum, komt regelmatig voor.

viewtopic.php?f=8&t=6708&hilit=adals

Reken op ongeveer 500 a 700 euro reparatie kosten voor beide kanten.

Auteur:  tom2 [ 10 jun 2011 20:48 ]
Berichttitel:  Re: Krakende achterkant??

Bedankt, duidelijk.

Afgaande op de info van de vorige garage is dit iets dat al tenminste 25.000km speelt. Zijn er andere dingen die dan kapot kunnen zijn gegaan en kan ik dat controleren tijdens een proefrit (zonder technische kennis...)??

Auteur:  Klussie [ 10 jun 2011 20:53 ]
Berichttitel:  Re: Krakende achterkant??

Je auto kan bij slechte adals gaan trillen of je banden slijten scheef af.
Hoeft niet, maar dit zijn symptomen....

Auteur:  tom2 [ 10 jun 2011 21:06 ]
Berichttitel:  Re: Krakende achterkant??

Wat ik hier in de verschillende draadjes lees is dat je vooral niet te lang moet wachten met het vervangen van de adals omdat de schade en de kosten voor reparatie dan veel groter worden.
Wat me niet duidelijk is is wat er dan verder stuk gaat en of ik kan zien/voelen/horen of dat het geval is?

Auteur:  Klussie [ 10 jun 2011 21:11 ]
Berichttitel:  Re: Krakende achterkant??

In heel erge gevallen is het lagerhuis uitgesleten en heeft nieuwe lagers plaatsen weinig zin.
Dit gebeurt echter zelden en als dit probleem "pas" 25dkm speelt zou ik me daar geen zorgen over maken.

Auteur:  tom2 [ 10 jun 2011 21:14 ]
Berichttitel:  Re: Krakende achterkant??

ok, bedankt!!

Auteur:  Klussie [ 10 jun 2011 21:16 ]
Berichttitel:  Re: Krakende achterkant??

Maaruh, kan je die garage dat niet laten opknappen voor je hem koopt?

Auteur:  tom2 [ 10 jun 2011 21:25 ]
Berichttitel:  Re: Krakende achterkant??

Auto staat te koop bij een handelaar, niet bij een garage. De info over de krakende achterkant komt telefonisch van de garage waar de auto eerst in onderhoud was.
Gezien de ietwat dubieuze reputatie van de verkoper op de verschillende online fora probeer ik liever met deze info wat van de prijs af te praten om de auto daarna naar een citroen specialist te brengen om alles in orde te laten maken.

Auteur:  Klussie [ 10 jun 2011 21:29 ]
Berichttitel:  Re: Krakende achterkant??

Ok, duidelijk.

S6 ermee :smt023

Auteur:  KlaasS [ 10 jun 2011 23:02 ]
Berichttitel:  Re: Krakende achterkant??

als je iets meer info geeft is er misschien iemand die de auto ,of de handelaar kent
want JUIST daarvoor is zo en forum vreselijk makkelijk

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/