Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

Bandendrukcontrolesysteem
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=8&t=7268
Pagina 1 van 1

Auteur:  fdreesen [ 26 mei 2010 20:17 ]
Berichttitel:  Bandendrukcontrolesysteem

Hallo,

Mijn C5 is uitgerust met bandendrukcontrolesysteem.
Ik heb nu andere velgen gekocht (17") en bij een plaatselijke goede bandencentrale de censoren laten omzetten op deze velgen.
Het systeem werkt feilloos ; maar sinds vandaag toont de rechtervoorband een te lage spanning aan. Nu ga ik kijken en moet hem inderdaad oppompen tot 2,5 kilo druk.
Gelukkig het lampje staat terug op groen. Maar na 8 uur staat diezelfde band terug op rood wat wijst op een lekkage (en ik denk een lekkage aan de censor)...

Stel dat ik een nieuwe censor moet kopen ; kan dit bij de plaatselijke bandencentrale ?
(of moet dit bij citroën ; wat zou dit kosten ???)

Zo ja ; dan moet ik toch terug naar citroën om het via de lexia in te laten lezen...

De bandencentrale had mij 2 weken al gewaarschuwd dat het in en uitbouwen van censoren een riskante bedoening is.

Wie heeft nog zo een probleem gehad ?

Graag wat tips...

Groeten Frank

Auteur:  willy4 [ 26 mei 2010 20:35 ]
Berichttitel:  Re: Bandendrukcontrolesysteem

viewtopic.php?f=8&t=3423&start=0

Auteur:  Sjever [ 26 mei 2010 20:38 ]
Berichttitel:  Re: Bandendrukcontrolesysteem

Wat betreft het riskante van het verplaatsen van de sensoren, is de kans op afbreken, de lekkage ligt volgens mij aan eerder aan de montage.
Je moet zelf even het ventiel afsoppen, of het wel lekt, en waar het dan lekt, misschien een nieuw binnenventiel steken, kost bijna niks.
Als blijkt dat hij tussen de velg en ventiel lekt, terug gaan naar de bandencentrale en nieuwe afdichting laten plaatsen.

Grtz Sjef :citrofiel

Auteur:  alzheimer [ 27 mei 2010 13:42 ]
Berichttitel:  Re: Bandendrukcontrolesysteem

fdreesen schreef:
Gelukkig het lampje staat terug op groen. Maar na 8 uur staat diezelfde band terug op rood wat wijst op een lekkage
:smt017 ik weet dat ik ook van die sensortjes in m'n velgen heb, en ik verkeer(de) in de veronderstelling dat ik bij een te lage bandenspanning een melding in m'n schermpje krijg - over welke lampjes heeft ts het ?

Auteur:  c5maarten [ 27 mei 2010 13:48 ]
Berichttitel:  Re: Bandendrukcontrolesysteem

Volgens mij heeft de TS een navigatiescherm boven op zijn dashboard en deze geeft dit soort info in kleur weer. Bij de 'normalere' uitvoeringen zonder het kleurenschermpje word dit anders weergegeven.

Auteur:  cebswal [ 23 aug 2010 11:30 ]
Berichttitel:  Re: Bandendrukcontrolesysteem

kan ik achteraf een bandendruksysteem ( laten) inbouwen in mijn C5 ph2 berline met 16" banden? en zo ja wat zijn hiervan ca de kosten?

Auteur:  Harm [ 23 aug 2010 11:37 ]
Berichttitel:  Re: Bandendrukcontrolesysteem

Is onbetaalbaar.

Als je auto er niet af-fabriek van is voorzien, zitten niet de juiste kabeltjes en onderdeeltjes erin. Ik heb het ook al eens nagevraagd.

Auteur:  exroosje [ 23 aug 2010 11:40 ]
Berichttitel:  Re: Bandendrukcontrolesysteem

Op de ph1 zou je het geluk kunnen hebben dat op exclusive modellen die spullen al wel zitten.

Maar zo te zien heb je het niet. Navragen kan natuurlijk altijd, misschien is het bij een ph2 weer anders.

Bottom line is dat je de benodigde ontvanger(s) moet hebben.

Auteur:  frank65 [ 23 aug 2010 11:45 ]
Berichttitel:  Re: Bandendrukcontrolesysteem

cebswal schreef:
kan ik achteraf een bandendruksysteem ( laten) inbouwen in mijn C5 ph2 berline met 16" banden? en zo ja wat zijn hiervan ca de kosten?


voor 239,- : link

of goedkoper : link

Hella heeft ook wat maar ik zie er geen prijs bij staan : link

Auteur:  JHV [ 23 aug 2010 12:13 ]
Berichttitel:  Re: Bandendrukcontrolesysteem

In mijn winterbanden op velg zitten de sensoren nog, onze C5 heeft echter geen mogelijkheid om ze te lezen. Sensoren kopen??
Laat maar horen, bij de banden wissel laat ik ze dan eruit halen. of eerder ??
Johan

Auteur:  Menno [ 23 aug 2010 12:14 ]
Berichttitel:  Re: Bandendrukcontrolesysteem

Aan die sensoren heb je helemaal niets als de auto niet is voorbereid ...

Auteur:  JHV [ 23 aug 2010 12:17 ]
Berichttitel:  Re: Bandendrukcontrolesysteem

Klopt, dat is onze C5 dan ook niet. Vandaar dat ik ze te koop aanbied voor iemand wiens auto wel is voorbereid. Maar je hebt gelijk, cebswal zoekt een compleet systeem. dat bied ik dus niet aan.
Johan

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/