Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

Achterkant van C5 zakt in
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=8&t=21560
Pagina 1 van 1

Auteur:  jancampa [ 20 feb 2020 17:16 ]
Berichttitel:  Achterkant van C5 zakt in

De achterkant van mijn C5 zakt bij stilstand in.
Als de auto enige tijd heeft stil gestaan, gaat bij het ontgrendelen de pomp even draaien. Dat is al heel lang zo en misschien is het normaal. Hij zakte overigens bij stilstand niet of nauwelijks merkbaar in.
Maar sinds een week of 8 zakte de achterkant zichtbaar in, als zij een uur of 12 tot 18 stil gestaan had. Bij het ontgrendelen , draaide de pomp ongeveer 30 seconden en ging het achterwerk van de dame omhoog. Ik ben ermee naar een Citroen garage geweest. Er was geen lekkage te zien ! Waarschijnlijk is het een interne lekkage.
Sinds 5 dagen zakt de achterkant sneller in. Na 2 uur stil staan, is de achterkant 8 cm ingezakt. Na de ontgrendeling komt ze wel weer snel omhoog ( 10, hooguit 15 seconden). 's Morgens duurt het een stuk langer voordat het kontje op rijhoogte is (1 minuut).
Ik vraag me af of ik me zorgen moet maken. Als de interne lekkage verergert, kan dat kwalijke gevolgen hebben ? Auto rijdt trouwens uitstekend.

Auteur:  Menno [ 20 feb 2020 17:22 ]
Berichttitel:  Re: Achterkant van C5 zakt in

Interne lekkage veercylinders .....

Auteur:  JW-C5 [ 20 feb 2020 17:27 ]
Berichttitel:  Re: Achterkant van C5 zakt in

Soms helpt een paar keer "gymnastieken".....

Groet,
JW

Auteur:  jancampa [ 20 feb 2020 17:58 ]
Berichttitel:  Re: Achterkant van C5 zakt in

Ik heb al een paar keer de auto in de hoogste stand gezet, daarna in de laagste en ten slotte op Normaal.
Is dat elastieken ? Of zit ik er naast

Auteur:  JW-C5 [ 20 feb 2020 18:24 ]
Berichttitel:  Re: Achterkant van C5 zakt in

Dat is inderdaad "gymnastieken".
Als dat niet blijkt te helpen zal het elders gezocht moeten worden. En dan is een inwendig lekkende afdichting in een veercilinder zeker een mogelijke verdachte.

Ik zie dat je een 2 liter PH1 hebt, die is voorzien van een HA3+ veersysteem, met sportknop dus, veronderstel ik.
Ik zal morgen even kijken in het schema daarvan of daarin een mogelijke oorzaak kan zitten van een niet gewenste retourstroom van de LDS.

Groet,
JW

Auteur:  willy4 [ 20 feb 2020 19:11 ]
Berichttitel:  Re: Achterkant van C5 zakt in

als je de retourleiding uit de lekzak doet , en een kommetje onder de lekzak zet en er komt na een tijd olie in te staan zijn het de dichtingen die lekken.

Auteur:  jancampa [ 21 feb 2020 17:07 ]
Berichttitel:  Re: Achterkant van C5 zakt in

Er zit inderdaad een sportknop in de auto

Auteur:  BBB-2017 [ 25 nov 2020 23:09 ]
Berichttitel:  Re: Achterkant van C5 zakt in

Vandaag m’n auto bij GJO geweest. Zakte achter (na een nacht stilstaan) in. Veercilinder rechtsachter lekte intern. Keurig gereviseerd. Gelijktijdig ook linksachter preventief maar laten doen. M’n Citroën dealer kon het niet (meer) repareren (onderdelen zijn niet meer leverbaar) en durfde revisie of slooponderdelen (i.v.m. garantie op reparatie) niet aan. Netjes, ze hebben geen kosten voor hun onderzoek gerekend. Ze hebben mij GJO aangeraden (en nog tel. contact met GJO opgenomen om hun diagnose door te geven). Mooi dat het zo is ‘opgelost’.

Auteur:  Klussie [ 26 nov 2020 09:16 ]
Berichttitel:  Re: Achterkant van C5 zakt in

:smt023

Auteur:  GW-tje [ 26 nov 2020 10:06 ]
Berichttitel:  Re: Achterkant van C5 zakt in

Onderdelen niet meer leverbaar? :o Het zal toch niet?

Auteur:  TourerMarco [ 13 dec 2020 12:58 ]
Berichttitel:  Re: Achterkant van C5 zakt in

Bij mij zakte de auto ook achter in, vooral bij lagere buitentemperatuur. (als iemand me kan uitleggen waarom dat juist bij lage temperaturen gebeurde?) Gevolg was dat de pomp veel aan het werk was om de boel op hoogte te krijgen en houden. Lekkage ìn de pomp zou de oorzaak zijn geweest. Uiteindelijk een gereviseerde HD pomp erin laten monteren en dat euvel is nu opgelost.

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/