Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

2.0 8v HDI automaat: wiebel in t stuur, brommend geluid?
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=8&t=18137
Pagina 1 van 1

Auteur:  Matthijs309 [ 03 okt 2016 14:37 ]
Berichttitel:  2.0 8v HDI automaat: wiebel in t stuur, brommend geluid?

Hallo mede c5-rijders!
Mijn C5 heeft een hardnekkig kwaaltje: Het voelt alsof er een slag in het wiel zit en bij lage toeren optrekken komt er een brommend geluid uit het vooronder.
Ik weet niet of het een relatie heeft maar ik kom er niet uit Sad
“Slag in het wiel”:
Bij zachtjes wegrijden of zachtjes een bocht nemen voelt het alsof het stuur heel licht heen en weer gaat. Bij hogere snelheid is het niet meer waarneembaar tot op de snelweg; bij 120 dan komt het weer een beetje terug rond de 120. 110, of 140 en het is weer weg. Wielen zijn 2 keer gebalanceerd, velgen zijn recht (op het oog; gekeken bij het balanceer apparaat).
Brommen bij lage toeren:
Als de automaat van 2 naar 3 gaat rond de 50km/u dan bromt de voorkant van de auto, voor het gevoel komt het van de linker zijde. Bij meer toeren zakt het geluid weg. Hetzelfde is ook rond de 80 wanneer de automaat van 3 naar 4 gaat. Bij sportstand heeft hij dit niet want dan schakelt hij later. Op vakantie was het geen doen bij berg op, altijd moest de sportstand aan om het dreunen/brommen te voorkomen.
Dit was al met 2e hands asjes die bij de C5 kwamen toen ik hem kocht. Een andere korte as van de sloop bracht uitkomst (scheelde veel) maar na 3 maand ofzo is het geluid weer terug. Nu weer een andere korte as erin en het lijkt niet uit te maken. De gok is dat deze as net zo slecht is of dat het uberhaupt niet in de as zat. Ik sta op het punt om een nieuwe as uit Duitsland te laten komen gezien ze hier zo slecht te vinden zijn voor automaten. Iemand andere ervaringen op dit gebied wat ik eerst kan nakijken ?
Of zouden beide problemen gerelateerd zijn?
De auto is vorige maand uitgelijnd maar dat maakte nul verschil in het brommen/wiebelen. Ook zitten er nieuwe schijven en blokken op en zijn de klauwen gereviseerd. Schijven waren krom, maar ook dit maakt geen verschil in de problemen hierboven.

Auteur:  GW-tje [ 03 okt 2016 14:50 ]
Berichttitel:  Re: .0 8v HDI automaat: wiebel in t stuur, brommend geluid?

Klinkt als: "even naar Oldenhage, om Johan dit even te laten voelen/beoordelen". :idea:

Auteur:  willy4 [ 03 okt 2016 14:53 ]
Berichttitel:  Re: .0 8v HDI automaat: wiebel in t stuur, brommend geluid?

ik kan het niet voelen of horen
heb je de motor steunen al is nagezien?

Auteur:  Matthijs309 [ 03 okt 2016 15:03 ]
Berichttitel:  Re: 2.0 8v HDI automaat: wiebel in t stuur, brommend geluid?

Ik zal eens kijken of ik met een filmpje het geluid kan vangen.
Onderste motorsteun is in orde, die boven de automaat zou ik nog eens kunnen bekijken :)

Auteur:  edwin48 [ 03 okt 2016 20:58 ]
Berichttitel:  Re: 2.0 8v HDI automaat: wiebel in t stuur, brommend geluid?

al eens aan je wiellagers gedacht?

Auteur:  Matthijs309 [ 03 okt 2016 21:40 ]
Berichttitel:  Re: 2.0 8v HDI automaat: wiebel in t stuur, brommend geluid?

Er zitten nieuwe in, evenals de reactiestangen

Auteur:  akooiman [ 03 okt 2016 23:39 ]
Berichttitel:  Re: 2.0 8v HDI automaat: wiebel in t stuur, brommend geluid?

Had je er daarvoor ook al last van?

Ik heb ook ooit zo iets aan de hand gehad, al was het meer bij het optrekken dat het ging brommen en slingeren.... Toen was het de rechteras. Aangezien deze aan de motor vast zit, laat deze het hele vooronder schudden als hij versleten of in onbalans is.

Auteur:  Matthijs309 [ 03 okt 2016 23:52 ]
Berichttitel:  Re: 2.0 8v HDI automaat: wiebel in t stuur, brommend geluid?

Ik ben juist begonnen met alles vervangen om het weg te krijgen :) andere set velgen ook al geprobeerd, twee nieuwe achterbanden. Ik zal nog eens de rechter as ook nazien of nieuw bestellen

Auteur:  BJG [ 04 okt 2016 09:53 ]
Berichttitel:  Re: 2.0 8v HDI automaat: wiebel in t stuur, brommend geluid?

De omschrijving die je geeft doet mij zeer sterk denken aan een versleten aandrijfaskoppeling bakzijde. Controleer die maar eens goed. Zie je uitgetreden vet, dan is het sowieso al fout.

Auteur:  Matthijs309 [ 05 okt 2016 09:17 ]
Berichttitel:  Re: 2.0 8v HDI automaat: wiebel in t stuur, brommend geluid?

Ik heb 3 "2e hands" korte assen die alle 3 niet lek zijn aan de bakkant maar wel in meer of mindere mate dezelfde kuren vertonen. Het lijkt er op als ik de kop aan bakzijde vastpak dat er speling zit tussen kop en diff. Maar het diff zelf zit spelingvrij op zn plek. Nieuwe assen zijn besteld, duimen dat de binnenkant van het diff van de automaat niet uitgelubberd is :?

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/