Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

(kogel)klepjes in rembekrachtiger
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=8&t=11796
Pagina 1 van 1

Auteur:  Dirck [ 30 jun 2012 23:37 ]
Berichttitel:  (kogel)klepjes in rembekrachtiger

Klein maar lastig probleem.
Bij stilstand rem ik heel lichtjes, als ik daarna optrek, met een haartje gas merk ik dat vaak bij opschakelen van 1 naar 2 het toerental oploopt tot zo'n 2/3000 toeren. Alsof je de eerste autorijles hebt.... rij alleen al 45 jaar rond. Ik heb het vermoeden dat er iets mis is met de vacuümsturing tussen gasklephuis en rembekrachtiger. Met name dat in de bekrachtiger hier of daar een klepje blijft hangen..
Heeft iemand een plaatje/ diagram van de rembekrachtiger waar ik de schuldige kan vinden en evt reinigen. Op advies van Albert van JO heb ik gecheckt of de bekrachtiger zelf goed werkt. Die klopt. Bij niet lopende motor rempedaal herhaaldelijk indrukken zodat vacuüm in de bekrachtiger verdwijnt en dan met ingedrukt rempedaal motor starten. Dan moet pedaal zakken, dat is in orde. Maar wat zorgt dan dat ik zo'n toerental krijg? Er zal wel ergens een klepje vast zitten, kan ik dat bereiken en daarbij cq schoonmaken.
Het lijkt wel wat op het probleem met de ruitensproeier, klepje werkt maar half

Wie heeft een helder idee?

Auteur:  Menno [ 02 jul 2012 08:38 ]
Berichttitel:  Re: (kogel)klepjes in rembekrachtiger

Dit heeft toch niets met de rem te maken :smt017
Koppeling niet gewoon "op" ?

Auteur:  Dirck [ 02 jul 2012 10:08 ]
Berichttitel:  Re: (kogel)klepjes in rembekrachtiger

Nee, het lijkt veel meer een vacuümprobleem. De stand van de gasklep of de klepjes in de rembekrachtiger beïnvloeden elkaar en iemand blijft hangen.. Het verschijnsel is vooral het toerental wat omhoog vliegt, alsof je een pas beginnende chauffeur bent.
Het is ook gewoon herhaalbaar. Heel licht het rempedaal intrappen en met weinig gas wegrijden roept het op. Zodra ik de rem steviger intrap is er niets aan de hand.
Ik krijg sterk de indruk dat een van de klepjes in de rembekrachtiger niet helemaal meer lekker is. Wat ik eigenlijk zoek is een plaatje cq handleiding waaruit is af te leiden hoe een en ander in elkaar zit en of er dus ook iets aan te doen is, behalve een andere bekrachtiger. Daar is het te klein voor, eigenlijk alleen maar irritant.
De koppeling is nog goed, geen problemen.

Auteur:  willy4 [ 02 jul 2012 10:32 ]
Berichttitel:  Re: (kogel)klepjes in rembekrachtiger

de terugslagklep,zit op vacuum gedeelte op de hoofdremcilinder

Auteur:  Dirck [ 02 jul 2012 15:59 ]
Berichttitel:  Re: (kogel)klepjes in rembekrachtiger

Is die klep bereikbaar of helemaal opgesloten in de bekrachtiger. De vacuümslang zit op de bekrachtiger met een dop die wel weg heeft van een ouderwetse bougiekap. Is dat los te halen?

Auteur:  willy4 [ 02 jul 2012 16:19 ]
Berichttitel:  Re: (kogel)klepjes in rembekrachtiger

de ouderwetse bougiekap,dat is het klepje
dat kun je er gewoon uittrekken

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/