Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

Vraagje dakantenne en achteruitrijstand zijspiegel
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=6&t=9195
Pagina 1 van 1

Auteur:  Turbokeu [ 16 maart 2011 13:02 ]
Berichttitel:  Vraagje dakantenne en achteruitrijstand zijspiegel

Het GPS-gedeelte van mijn radio/GPS/GSM dakantenne is sinds langere tijd defect (RT3 vindt geen satellieten meer).
Ik heb ondertussen tweedehands een vervangingsantennevoet (6561.H1, nieuw, in originele verpakking) op de kop getikt voor 35€.
Kan iemand mij bevestigen of er normaal een nieuwe centrale bevestigingsmoer bijgeleverd zit (niet in mijn geval) of dat je de oude originele moer moet hergebruiken bij vervanging?

Sinds de strenge koude van de vorige maand december had ik enige haperingen met de achteruitrijstand van de zijspiegel langs de bijrijderskant.
Het begon met herhaaldelijk licht naar voor/achter wiebelen van de spiegel alsof het motortje niet genoeg kracht had om in de achteruitrijstand te geraken (manueel de spiegel voor/achteruit verstellen werkt nog steeds dus veronderstel ik dat de spiegel OK is).
Nu is er echter totaal géén reactie meer bij het in achteruit schakelen.

Is deze functie ergens instelbaar of moet ik bij de dealer langs om via de Lexia uit te lezen?
Zou het een probleem met de COM2000 kunnen betreffen?

Alvast bedankt.

Auteur:  Menno [ 16 maart 2011 13:05 ]
Berichttitel:  Re: Vraagje dakantenne en achteruitrijstand zijspiegel

parkeerstand van de spiegel is wel ingeschakeld ? ( knopje naar rechts ) ...

Auteur:  Turbokeu [ 16 maart 2011 14:49 ]
Berichttitel:  Re: Vraagje dakantenne en achteruitrijstand zijspiegel

Knopje staat inderdaad helemaal rechts (eigenlijk altijd) en heb het tevens getest (links/midden/rechts) op goede werking.

De achteruitrijstand is heel belangrijk voor mij omdat ik bij het achteruit parkeren op mijn oprit rakelings langs een 50cm hoog muurtje moet manoeuvreren (dat ik anders niet zie in de spiegel).

Auteur:  EvilTwin [ 16 maart 2011 16:18 ]
Berichttitel:  Re: Vraagje dakantenne en achteruitrijstand zijspiegel

Turbokeu schreef:
Is deze functie ergens instelbaar of moet ik bij de dealer langs om via de Lexia uit te lezen?
Zou het een probleem met de COM2000 kunnen betreffen?


Nee. De indexeerbare buitenspiegel is een van de weinige "analoge" dingen, die dus geheel buiten het netwerk om gebeuren. Er zitten potentiometers op die het verschil tussen de twee standen als waarde doorgeven en de deurmodule regelt de twee standen daarop.

Als er iets misgaat is het vervuiling of slijtage van die potmeters.

Auteur:  Duitser [ 16 maart 2011 20:31 ]
Berichttitel:  Re: Vraagje dakantenne en achteruitrijstand zijspiegel

Branden de achteruitrijlichten wel? De schakelaar op de versnellingsbak triggert volgens mij ook de rest van de achteruit-zaken zoals de buitenspiegel, binnenspiegel, achterruitenwisser, parkeersensoren etc.

Auteur:  Joslenssen [ 16 maart 2011 21:08 ]
Berichttitel:  Re: Vraagje dakantenne en achteruitrijstand zijspiegel

Ik heb hetzelfde probleem gehad, dealer heeft eerst de module in de rechter portier vernieuwd, dit was het niet. Nadat de rechter buitenspiegel was vervangen was alles weer in orde. Trouwens alles onder garantie vervangen.

Auteur:  Turbokeu [ 17 maart 2011 07:39 ]
Berichttitel:  Re: Vraagje dakantenne en achteruitrijstand zijspiegel

De achteruitrijlichten werken (die heb ik tevens impliciet nodig om in het donker, samen met de geïndexeerde stand van de spiegel, te kunnen parkeren op mijn oprit).
Ook de parkeersensoren en de achterruitwisser werken normaal in de achteruitstand.

Nu ik eraan denk, de spiegel is in januari 2004 reeds vervangen geweest onder waarborg voor het niet werken van de geïndexeerde stand.
Vermits de buitentemperatuursensor ook al regelmatig eens 20°C teveel of te weinig aangeeft (zeer lastig met de automatische klimaatregeling ;) ) is het dus ogenschijnlijk tijd dat ik de spiegel eens onder handen neem voor een checkup.

Reken daarbij de steeds meer flikkerende HID koplampen (wel nog altijd de originele), de weerbarstige dakraambediening (openen werkt altijd, sluiten meestal niet), de steeds meer luidruchtige ventilatoren onder de RT3 module (vooral tijdens het telefoneren), de haperende achterklepbediening (ontgrendeling), de voorruitwissers met soms een eigen wil in automatische stand, de waterinsijpeling in het reservewielcompartiment (laatst vond ik er ca. 10cm water, voorlopig opgelost door het boren van een 10mm gat in het laagste gedeelte in de bodem), het steeds meer voorkomend 'gat' in het respons van het gaspedaal na het afremmen tot bijna stilstand en vervolgens hernemen van het gas (alsof de motor een paar seconden stilgevallen is) en de kwasi sinds het begin krakende automatische ramen.
Moet het natuurlijk lukken dat de meeste van deze probleempjes zich natuurlijk hebben beginnen voordoen nadat ik in maart 2010 de C5 firmawagen na het opdoeken van de firma (ik was zelfstandige) als persoonlijke wagen overgenomen heb...

PS: Iemand die kan bevestigen/weerleggen i.v.m. de aanwezigheid van de bevestigingsmoer bij de nieuwe antennevoet?

Auteur:  mrvroos [ 26 okt 2012 12:09 ]
Berichttitel:  Re: Vraagje dakantenne en achteruitrijstand zijspiegel

EvilTwin schreef:
..... De indexeerbare buitenspiegel is een van de weinige "analoge" dingen, die dus geheel buiten het netwerk om gebeuren. Er zitten potentiometers op die het verschil tussen de twee standen als waarde doorgeven en de deurmodule regelt de twee standen daarop.

Als er iets misgaat is het vervuiling of slijtage van die potmeters.

Zijn dit de bedoelde potmeters?
Het gewone verstellen van de spiegel geeft geen problemen, maar de achteruitrijstand wordt niet ingenomen bij het in z'n achteruit schakelen van de versnelling met de spiegelkeuzeschakelaar op rechts ingesteld. De tandwieltjes doen zichtbaar hun werk; wat kan er dán vervuild zijn of versleten?

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/