Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

bocht verlichting
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=6&t=8891
Pagina 1 van 3

Auteur:  abartels [ 30 jan 2011 00:21 ]
Berichttitel:  bocht verlichting

Heeft iemand ervaring hiermee? klik

Lijkt mij best lekker om wat meer in de bocht te zien

Auteur:  Roman [ 30 jan 2011 02:46 ]
Berichttitel:  Re: bocht verlichting

jep op de PH3 zit het..

vind het wel handig

Auteur:  JHV [ 30 jan 2011 09:04 ]
Berichttitel:  Re: bocht verlichting

We hadden een week een huur auto die dit had. Natuurlijk had ik het al wel eens gezien bij andere auto's en het leek me wat overdreven. Maar ik moet zeggen dat het idd wat meer zicht na de bocht geeft. Voor mijn gevoel wel een beetje hetzelfde effect als je met de mistlampen van de C5 rijdt.
Johan

Auteur:  abartels [ 30 jan 2011 10:21 ]
Berichttitel:  Re: bocht verlichting

Ben alleen benieuwd of de mistlampen dan ook aangaan tijdens het wisselen van de rijstrook op de snelweg :smt017 .

Dat lijkt me nl niet zo handig

Auteur:  Manitoba [ 30 jan 2011 13:36 ]
Berichttitel:  Re: bocht verlichting

Daar is je stuuruitslag dan niet groot genoeg voor, lijkt me. Denk het dus niet (bij een C5-III iig niet).

Greetz,
Walter

Auteur:  EvilTwin [ 30 jan 2011 15:25 ]
Berichttitel:  Re: bocht verlichting

Het zou verboden moeten worden. Ik vind dat zo stom staan: een mistpitje aan, heel hinderlijk ook.
Het is op een C5 Ph.I totaal onnodig bovendien, want die heeft zulke krachtige knipperlichten, daarmee verlicht je de borden op de weg 100m voor je. (Ik denk zelfs dat je er in geval van nood mee zou kunnen rijden.)

Auteur:  Oldenhage [ 30 jan 2011 15:40 ]
Berichttitel:  Re: bocht verlichting

Dit systeem werkt uiteraard anders dan het systeem op de nieuwe modellen.
De huidige systemen gebruiken de stuurhoeksensor om zo de lichten te schakelen.
Dit systeem werkt met het signaal van de raw en het dimlicht.

Wel leuk systeem voor de liefhebbers.

Auteur:  abartels [ 30 jan 2011 17:52 ]
Berichttitel:  Re: bocht verlichting

Ik had ook het idee dat het simpelweg aangesloten werd op de raw en het dimlicht. De site geeft aan dat het redelijk simpel is te doen. Echter doordat dit systeem niet snelheid afhankelijk is, gaat het dus ook (volgens mij althans) aan als je op de snelweg je raw gebruikt. Dit lijkt me niet wenselijk.
Ik heb zelf een tijdje in een Focus(sorry) gereden met meedraaiende verlichting en dat vond ik erg fijn.
@eviltwin; de knipperlichten geven inderdaad een heel bak licht en bevestigd dus dat het wel prettig is om in de bocht verlichting te hebben.

Auteur:  Roman [ 30 jan 2011 19:05 ]
Berichttitel:  Re: bocht verlichting

bij de ph3 werkt het sowieso niet boven een bepaalde snelheid... ( ik meen 80 km per uur)
en ze zitten niet in de mistlamp maar in de lampunit zelf..
dus de lamp schijnt echt opzij...
en ik vind dat het een meerwaarde geeft..

een vergelijking met auto's waarvan de mistlamp aangaat heb ik niet.. maar ik vermoed dat het systeem op de Ph 3 beter is... ;)

Auteur:  EvilTwin [ 30 jan 2011 23:14 ]
Berichttitel:  Re: bocht verlichting

Ik vind het vooral irritant als er voor je een Benz of Skoda afslaat, met zo'n systeem; bijna net zo irritant als een Audi met LED-dagrijlichten die UIT gaan als de knipperlichten werken.

De bochtverlichting van een C5-3 daarentegen zie je niet recht van voren, maar daar heb ik het dus expliciet niet over, echte meesturende koplampen (projectoren) evenmin. Die werken bovendien op twee lampen tegelijk.

Citaat:
@eviltwin; de knipperlichten geven inderdaad een heel bak licht en bevestigd dus dat het wel prettig is om in de bocht verlichting te hebben.


Zo'n aftermarket systeem gelinkt aan knipperlichten heeft geen meerwaarde, want als je die gebruikt heb je niks extra nodig en als je ze niet gebruikt dan werkt dit soort houtje-touwtje bochtverlichting ook niet.

Eigenlijk is dit soort onzin goedkeuren indirect een goedkeuring voor het continu gebruiken van mistlampen en dat kan nooit de bedoeling zijn. Moderne koplampen zijn juist ontworpen om een exacte definitie van licht/donker te geven om verblinding te voorkomen, maar dat soort overwegingen worden dus makkelijk opzij gezet. :roll:

Auteur:  abartels [ 31 jan 2011 08:35 ]
Berichttitel:  Re: bocht verlichting

Hier kan ik het wel mee eens zijn :D
Ik had ook al een beetje mijn twijfels over dit systeem, vandaar mijn vraag. Zo'n systeem in de Ph3 zou mooi zijn in de ph1 :lol:

Auteur:  EvilTwin [ 31 jan 2011 13:16 ]
Berichttitel:  Re: bocht verlichting

Het is sowieso niet relevant voor jouw (of mijn) C5 , want de Ph.I Exclusive heeft Xenon en dus geen mistlampen.

Die link hierboven bevat geen lampen dus wat zou het moeten aansturen op onze auto's?
Oplichterij. :x

Auteur:  abartels [ 31 jan 2011 13:35 ]
Berichttitel:  Re: bocht verlichting

Maar ik denk dat het heel wat jaartjes door sparen wordt voor een ph3 met.. :lol:

Auteur:  CitroFrance [ 31 jan 2011 13:39 ]
Berichttitel:  Re: bocht verlichting

Oldenhage schreef:
Dit systeem werkt uiteraard anders dan het systeem op de nieuwe modellen.
De huidige systemen gebruiken de stuurhoeksensor om zo de lichten te schakelen.
Dit systeem werkt met het signaal van de raw en het dimlicht.

Wel leuk systeem voor de liefhebbers.


Oldenhage,

Ik ken het van de diverse VW's. Ik ken diverse hoeken van oa. Frankrijk waar ik dit graag zou willen hebben.

Is dit een kwestie van netjes installeren en solderen, of moeten we dan weer aan de Lexia :?:

Auteur:  exroosje [ 31 jan 2011 13:58 ]
Berichttitel:  Re: bocht verlichting

Op de site staat denk ik waar het om gat:

"Bovendien geeft bochtenverlichting een mooi effect".

Daar is het natuurlijk vooral om te doen.

De aansturing zal niet erg geavanceerd zijn obv dimlicht en richtingaanwijzer. Denk dat het prima zonder lexia kan, wel moet je de juiste draden vinden en waarschijnlijk doorverbinden. In de set zie ik van die stekkertjes. de professional presereert soldeer verbindingen.,

Pagina 1 van 3 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/