Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

bsi?
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=6&t=18104
Pagina 1 van 1

Auteur:  mamagyver [ 23 sep 2016 10:21 ]
Berichttitel:  bsi?

Hallo lieve citroen vrienden,

Had ik me eigenlijk al eens voorgesteld?
Ik ben al decennia een echte citrofiel, heb denk ik bijna alle modellen wel gehad en rij nog steeds met veel plezier in een Dyane uit 1970!

Sinds een jaar of drie heb ik er ook een C5 station automaat op gas bij. Eerst een fase 1, sinds enkele maanden een fase 2.

Met die laatste stond ik twee weken geleden plots stil langs de A12. Van 5 uur 's middags tot 9 uur 's avonds met allerlei ANWB hulp, uiteindelijk per berger naar mijn garage.

Wat gebeurde er? PIEP, emissiestoring, noodloop. Naar de vluchtstrook dus. Daar sloeg de auto af en ging direct in eco-modus.
Mijn garage mannetje heeft de computer uitgelezen echter niet met een Lexia. Hij heeft de auto via een omweg weer tot starten gekregen, maar na enkele seconden slaat hij weer af. Ook met de reservesleutel.
Vandaag willen we hem met een Lexia gaan uitlezen, hoop dat daar meer uit komt.

Wat ik hier op het forum allemaal gelezen heb geeft me weinig hoop.... De BSI zou defect kunnen zijn, maar het zou ook een doorgefikt draadje ergens kunnen zijn. In de auto zit ook een oude nokia-carkit die ik niet gebruik, heb die ergens onder een paneel weggepropt.
Meer weet ik er ook niet van helaas.
Er staan zoveel "zou kunnen" dingetjes op dit forum dat ik een zoektocht van weken zo niet maanden aan voel komen :-(
Kan een defecte emissie-sensor bijvoorbeeld zoiets veroorzaken? Of die carkit? Of .....?

Graag ideetjes!

tnx, Thea

Auteur:  willy4 [ 23 sep 2016 11:08 ]
Berichttitel:  Re: bsi?

een gok draait de brandstof pomp nog?

Auteur:  GW-tje [ 23 sep 2016 11:38 ]
Berichttitel:  Re: bsi?

Dat zou inderdaad een oorzaak zijn die je verwacht, ware het niet dat er op LPG wordt gereden.
De storing lijkt inderdaad op een gebrek aan brandstof, waarbij de luchtovermaat steeds groter wordt, totdat het mengsel zo arm wordt dat de emmissieregeling begint te mopperen.

Kijk hiermee wel uit! De kans op smelten van bougies en zelfs gaten in de zuigerbodems is een gevaar wat op de loer ligt. Bij zeer veel zuurstof en weinig brandstof (= arm mengsel) gaat de zaak aan het werk als een snijbrander met alle eventuele gevolgen van dien.

Mijn dochter heeft dit in haar vakantie afgelopen zomer meegemaakt met haar Saxo. Daar was het brandstoffilter losgeschoten onderweg van de brandstofleiding. Ook opeens geen benzinetoevoer meer en een MIL-lampje uiteindelijk op het dashboard. Bij de garage was het onderweg snel hersteld, maar de auto bleef vervelend lopen. Uiteindelijk was 1 van de 4 bougies gesmolten. Gelukkig geen verdere schade.

Auteur:  mamagyver [ 23 sep 2016 15:40 ]
Berichttitel:  Re: bsi?

Brandstofpomp werkt gewoon. Het probleem is dus dat hij nu met een omweg buiten de computer om wel start, maar na 5sec weer stopt.

Auteur:  willy4 [ 23 sep 2016 15:44 ]
Berichttitel:  Re: bsi?

Het probleem is dus dat hij nu met een omweg buiten de computer om wel start
hoe doe je dat?
en gaf hij fout codes?

Auteur:  GW-tje [ 23 sep 2016 16:04 ]
Berichttitel:  Re: bsi?

Bijzonder met startonderbreker en alles.....

Auteur:  mamagyver [ 23 sep 2016 21:37 ]
Berichttitel:  Re: bsi?

allemaal bedankt voor het meedenken, we hebben het probleem weten op te lossen:

van een gepensioneerde citroen expert een Lexia mogen lenen. (niet zijn kunde, pensioen is pensioen haha)

Vanmiddag enkele uren besteed aan het begrijpen van de Lexia en ook het contact maken tussen de Lexia en de auto. Daar zat nog een hele berg aan oude foutmeldingen in, dus die eerst gewist.

Vervolgens bleef er een drietal over, waaronder een kortsluiting bij de thermostaat. De andere twee meldingen waren kleine dingetjes die niet zo erg zijn.

De C5 werd aanvankelijk uitgevoerd met een thermostaat met sensor. De nieuwe thermostaten hebben deze sensor niet meer. Is blijkbaar niet nodig. Het stekkertje van deze sensor bleek kortsluiting te geven. Toen we het loshaalden startte en liep de auto weer normaal!!

Zoiets kleins en onbenulligs kan dus je hele auto plat leggen en ANWB en automonteurs voor een raadsel zetten.

Inmiddels hebben we de thermostaat ook maar meteen vervangen, we waren nu toch bezig. Deze nieuwe thermostaat heeft inderdaad geen sensor en er zat een afsluitdopje bij in de verpakking om de voormalige aansluiting mee te dichten.

PROBLEM SOLVED.

Een Lexia is best een onmisbaar ding voor rijders van deze wagen, dat wel.

Auteur:  willy4 [ 23 sep 2016 21:42 ]
Berichttitel:  Re: bsi?

:smt023

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/