Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

CAN bus schema C5 ph1?
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=6&t=17413
Pagina 1 van 2

Auteur:  Jay Jay [ 13 feb 2016 17:59 ]
Berichttitel:  CAN bus schema C5 ph1?

Een vriend van mij heeft een probleem met zijn C5.... Alle lampjes op het instrumenten paneel gaan branden zodra de BSI actief wordt (dus al tijdens het ontgrendelen gaat alles aan) zijn Multidisplay doet niets, en de meters op het instrumenten paneel werken ook niet.

Uitlezen met de Lexia toont dat de BSI 3 permanente storingen hebben, allemaal communicatie storingen: Het instrumenten paneel, het multifunct. paneel, en klimaatregeling. Deze systemen zijn ook niet uit te lezen met de Lexia (geen communicatie). Ik heb met een Oscilloscoop het Can signaal gemeten, en zowel Can hi als Can low hebben een goed en duidelijk signaal zonder storingen.

Nu ben ik op zoek naar een CAN bus schema om te zien waar en hoe elk component in de auto met elkaar verbonden is. Op deze manier hoop ik een verdachte te kunnen vinden.

Mijn eerste gedachte ging uit naar de BSI, maar die is opgestuurd naar AC tronics, aldaar getest en goed bevonden.

VIN per PB beschikbaar.

Auteur:  JW-C5 [ 13 feb 2016 18:15 ]
Berichttitel:  Re: CAN bus schema C5 ph1?

Via SEDRE zijn veel schema's te vinden.
In die schema's zie je dan ook wat CAN verbindingen lopen die relevant zijn voor de component(en) in dat betreffende schema
Bij elkaar zijn er wel een honderdtal van dat soort schema's.

Maar helaas, in SEDRE staat niet één schema met alleen maar CAN :(

Mijn gedachte zou zijn te beginnen bij de stekkerverbindingen op de BSI en die heel zorgvuldig te controleren.
Vervolgens kijken of de draden die daarop aangesloten zitten allemaal in orde zijn.

Groet,
JW

Auteur:  willy4 [ 13 feb 2016 18:19 ]
Berichttitel:  Re: CAN bus schema C5 ph1?

zijn de zekeringen nog in orde?

Auteur:  Maarten [ 13 feb 2016 21:42 ]
Berichttitel:  Re: CAN bus schema C5 ph1?

C5 ph1 is toch geen CAN maar VAN?

Overigens had mijn C5 bij aankoop ook geen communicatie (maar ook niet de genoemde problemen).
Dat bleek aan een defecte BSM, zeg maar de zekeringenkast van de BSI, te liggen.
Die is toen onder garantie vervangen en alle communicatie was weer mogelijk.

Auteur:  BJG [ 13 feb 2016 22:49 ]
Berichttitel:  Re: CAN bus schema C5 ph1?

Mijn interesse is gewekt ;)

Maar om iets zinnigs te zeggen heb ik wel wat gegevens nodig:
1. Wat zijn de storingscodes, en in welke stuurapparaten?
Daaruit volgt nl in welke richting het probleem moet worden gezocht.
Als de signalen die gemeten zijn er goed uitzien heeft het controleren van de verbindingen geen zin.
2. Hoe, en waar heb je welk netwerk gemeten? (CAN, VAN carr1, VAN comf?)
of is het een full CAN ph2, (CAN HS, CAN carr1, CAN carr2, CAN diag, LIN)
3. Heb je een foto van het gemeten scoopbeeld?

Ik heb evt een netwerkschema, maar eerst moet duidelijk zijn wat er aan de hand is en waar het probleem zit.

Auteur:  Jay Jay [ 14 feb 2016 00:02 ]
Berichttitel:  Re: CAN bus schema C5 ph1?

De fouten in de BSI zijn als volgt:

Permanente Storing
Communicatiestoring met computer van instrumentenpaneel

Permanente Storing
Communicatiestoring met computer van airconditioning

Permanente Storing
Communicatiestoring met computer van multifunctionele display

Airbag:

Permanente Storing
Uitschakeling Passagiersairbag niet bepaald

Tijdelijke Storing
Inwendige computerstoring (VAN interface) Niet bepaald

Bij de Globale Diagnose functie van de Lexia heeft de Lexia geen dialoog met de volgende systemen:

Instrumentenpaneel
Airconditioning
Radio - in te bouwen
Parkeerhulp
Display of Auto PC of

Ik moet er wel bij vermelden dat iemand een aftermarket radio rechtstreeks op de originele radio stekkers heeft aangesloten. Het instrumenten paneel is al uitgewisseld, zonder resultaat. Ook het plaatsen van een originele radio gaf geen resultaat. Mijn eerste ingave was dat de BSI de geest gegeven had (door verkeerd aansluiten aftermarket radio), maar na het instrumenten paneel te hebben laten testen bij AC-Tronics bleek de BSI door de test te zijn gekomen.

Auteur:  BJG [ 14 feb 2016 00:44 ]
Berichttitel:  Re: CAN bus schema C5 ph1?

Bedankt voor je heldere antwoord.

Duidelijk is nu dat VAN comf niet functioneert,

Waar heb je het bus- signaal gemeten?

Je zou nogmaals achter de radio kunnen kijken. VAN is een twisted pair, meet met aangesloten stekkers, met de scope.
Voor de duidelijkheid: VAN high is een digitaal signaal van 0 naar 4,5V en VAN low is exact omgekeerd hetzelfde van 5V naar 0,5V.

Controleer ook eens goed of de kleine blauwe/gele/zwarte stekker wel in origiele de radio is geplugd.
Er zitten 2 ISO stekkers, maar daaronder nog 2 a 3 van die kleine stekkers.

Bij montage van een aftermarket radio moet de BSI anders worden getelecodeerd.
Is het probleem ontstaan na montage van de andere radio?

Auteur:  Jay Jay [ 14 feb 2016 11:19 ]
Berichttitel:  Re: CAN bus schema C5 ph1?

Ik heb het bus signaal achter op het instrumentenpaneel gemeten. Ideaal zou zijn dat er op de diagnose stekker een bus signaal te meten is, alleen is dit bij deze C5 helaas niet het geval.

Volgens de eigenaar heeft hij de radio na het falen van het instrumentenpaneel ingebouwd, maar dat kan ik zelf niet bevestigen. Op het AMT garageforum staat een bericht met precies dezelfde klacht ( http://www.amtgarageforum.nl/citroen/c5 ... 19255.html ) daar was het te wijten aan een niet originele radio, maar na het inpluggen van een originele radio veranderde er niets, de radio werkt ook niet. Zelfs niet de antidiefstal piep ;-)

Mijn excuses dat ik over een CAN bus schrijf, het moet dus het VAN bus systeem zijn. Mijn fout :oops:

Auteur:  BJG [ 14 feb 2016 15:42 ]
Berichttitel:  Re: CAN bus schema C5 ph1?

Resumee:

Radio werkt niet, en communiceert niet
Parkeerhulp communiceert niet
Display communiceert niet (werkt het wel???)
Aircoregelapparaat communiceert niet (werkt de verwarming/ac wel??)


Voor communicatie
1 moet het stuurapparaat gewekt worden (bij VAN systemen is er vaak sprake van een wake up signaaldraad)
2 Moet het stuurapparaat voeding en massa hebben
3 Moet het VAN netwerk in takt zijn

een van deze drie is niet aanwezig en dat is te checken.
dat is het puzzeltje dat je moet oplossen.

Willy zei het ook al, maar check sowieso ff de zekeringen, en met name zekering 24 BSI, die voedt nl een aantal van de niet communicerende componenten.

Auteur:  Jay Jay [ 14 feb 2016 15:59 ]
Berichttitel:  Re: CAN bus schema C5 ph1?

Radio werkt inderdaad niet
Display werkt niet
PDC werkt niet
Airco werkt wel, alleen onthoud hij de ingestelde temperatuur niet. Je kunt de temperatuur hoger of lager instellen, maar nadat het contact uit is geweest staat deze weer op 20 gr.C

Zekeringen heb ik gemeten, maar ik zal F.24 uit de BSI nog eens extra goed bekijken. Dinsdagavond ga ik weer verder....

Auteur:  BJG [ 14 feb 2016 16:16 ]
Berichttitel:  Re: CAN bus schema C5 ph1?

Dan ga ik toch denken aan een voedingsprobleem,
een niet communicerende radio kun je wekken door de knop in te drukken, dan moet hij op zichzelf iets doen. Doet hij helemaal niets dan denk ik toch aan een voedingsprobleem. Ook hetzelfde voor het display.

Succes dinsdag :smt023

Auteur:  Jay Jay [ 14 feb 2016 21:08 ]
Berichttitel:  Re: CAN bus schema C5 ph1?

Zonder een schema te hebben denk ik bij een voedingsprobleem ook aan de BSM. Of schrijf ik nu onzin?

Auteur:  BJG [ 14 feb 2016 21:42 ]
Berichttitel:  Re: CAN bus schema C5 ph1?

Zou kunnen, veel voedingen komen vanaf de BSM, maar worden daar niet geschakeld, doorgegeven via een aantal (maxi) zekeringen.
De BSM schakelt veel voedingen voor de aandrijving. De BSi doet dit voor de comfortelektronica

Probleem is dat je niet alle voedingen tegelijk op één schema kunt zien. Dan moet je per onderdeel gaan kijken. Bv airco, radio, pdc enz.

Auteur:  BJG [ 20 feb 2016 01:04 ]
Berichttitel:  Re: CAN bus schema C5 ph1?

Hoe is het gegaan dinsdag?

Auteur:  Herman [ 20 feb 2016 08:53 ]
Berichttitel:  Re: CAN bus schema C5 ph1?

Ik denk slecht :smt017 Anders had hij het wel gemeld! :mrgreen:

Pagina 1 van 2 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/