Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

Advies bij problemen Navidrive
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=6&t=13068
Pagina 1 van 1

Auteur:  ArjanL [ 14 maart 2013 23:31 ]
Berichttitel:  Advies bij problemen Navidrive

Graag wat overwegingen, ervaringen, adviezen m.b.t. het volgende probleem.

In de Navidrive (RT 3 of 4?) is onlangs de harde schijf vervangen. De jukebox wilde niet starten en hierdoor kon ik de radio alleen maar uitzetten door een 'harde reset'.
Na vervanging van de HD zag ik geen temperatuurinstelling of gekozen ventilatiepoorten meer op het display en stond volume van radio en parkeersensoren veel te hoog. Er waren nog meer problemen.
Mijn eigen garage (gespecialiseerd in Citroën) kon dit niet verhelpen zodat de auto naar een officiële dealer is gebracht. Die hebben de software gereset/geupdate(?) met gevolg dat er nu helemaal niets meer te zien zou zijn op het scherm. De auto staat nog steeds bij die dealer en zij gaan morgen weer verder.

Nu moet ik maar afwachten of die dealer het probleem opgelost krijgt; mogelijk moet het hele spul opgestuurd worden naar Frankrijk (?).
Ik weet eigenlijk niet goed welk standpunt ik in moet nemen in deze zaak. Heeft iemand soortgelijke ervaringen
Eigenlijk ben ik alleen bereid om een nieuwe HD en montage hiervan te betalen.

Bedankt.

Auteur:  BJG [ 14 maart 2013 23:50 ]
Berichttitel:  Re: Advies bij problemen Navidrive

Niet te snel op de zaken vooruitlopen,
dit lijkt mij gewoon een kwestie van telecoderen (ook wel eens zoiets bij de hand gehad)

in principe zou ik ook het standpunt innemen dat alleen het vervangen, telecoderen en inleren van de unit wordt betaald volgens de procedure die citroen voorschrijft, en de daarbij horende tijd.

Auteur:  Oyk [ 14 maart 2013 23:57 ]
Berichttitel:  Re: Advies bij problemen Navidrive

Zou me er inderdaad nu nog niet te druk om maken. Juist omdat het bij een merkdealer is. Ze kunnen je niet de rekening voorleggen van hun eigen misser.

Als ze alleen je olie zouden verwisselen en ze rijden blikschade op de brug moeten ze dat toch ook zelf fixen?

Klinkt als een heel slecht voorbeeld, maar hadden wij vorig jaar écht! :)

Auke (C5 Tourer Exclusive ph3, '08)

Auteur:  JW-C5 [ 15 maart 2013 00:17 ]
Berichttitel:  Re: Advies bij problemen Navidrive

Bij het vervangen van de harde schijf van een RT4 moeten er op een bepaalde manier partities aangebracht worden op die harde schijf.
Als dat niet, of niet op de goede manier gebeurt, gaan er veel zaken mis.

Op Planète Citroën is daar een boel over geschreven, ook hoe die partities aangebracht moeten worden.
Een deskundige RT4 reparateur weet hoe hij dat moet oplossen.

Groet,
JW

Auteur:  ArjanL [ 15 maart 2013 09:02 ]
Berichttitel:  Re: Advies bij problemen Navidrive

Zou dat niet vanzelf gebeuren bij herstel van software?
De dealer heeft voor zo ver ik begrepen heb de software bijgewerkt.

Ik wacht vandaag maar af.

Auteur:  EvilTwin [ 15 maart 2013 09:04 ]
Berichttitel:  Re: Advies bij problemen Navidrive

Bij dit soort dingen heb je weinig aan een dealer, behalve als die een MM specialist in dienst heeft die zelf de hobby-sites in de gaten houdt.

Software zit ingebakken in firmware, dus het zal denk ik om een firmware update/restore gaan. Maar wat JW beschrijft gaat dieper.

Auteur:  JW-C5 [ 15 maart 2013 11:06 ]
Berichttitel:  Re: Advies bij problemen Navidrive

Inderdaad, dat gaat dieper.
Er moeten 4 partities aangebracht worden op de 30 GB schijf, elk met een gedefinieerde grootte.
Dat is zoiets als wat je bij je harde schijf doet in je PC. Daar zet je een C en een D partitie op je harddisc, bij de RT4 zijn dat er 4.

Die partities worden voor onderscheidelijke zaken gebruikt, zoals de jukebox, de navi en de verschillende auto functies.
Als dat niet goed geregeld is zullen functies ontbreken.

Wat ik van Planète begrepen heb is dat men daar eerst een image maakt van de oude HDD door 'm aan een PC te koppelen.
Die image wordt dan ingespeeld op de nieuwe HDD, daarbij ontstaan die partities vanzelf.
Als de oude HDD niet meer te imagen is moet dit met de hand gedaan worden, via een PC.

Hoe dat hier gedaan is weet ik dus niet.

In een ander draadje schreef exroosje dat het ook rechtstreeks kan, maar daar heb ik geen onderbouwing van gevonden.

Groet,
JW

Auteur:  JW-C5 [ 15 maart 2013 14:01 ]
Berichttitel:  Re: Advies bij problemen Navidrive

In dit draadje is te lezen hoe het zit met die partities:
Citaat:
au pire si il n'y a rien a faire
en trouver un neuf
faire les 4 partitions en fat32
injecter le contenu du cd de maj soft en partition E
maj carto en partition F
mira
valise

E : 1,95G
F : 11,10G
G : 1,11G
H : 16,6G

E --> système
F --> carto
G --> libre
H --> Jukebox


Er is te lezen dat ná het inspelen van de Firmware de VIN ingegeven moet worden om het systeem aan de praat te krijgen. Dat gebeurt met de Lexia3, in het Frans heet dat ding Valise
Dat hoeft niet gedaan te worden als de nieuwe HDD via de image van de oude HDD volgespeeld wordt.

Groet,
JW

Auteur:  JW-C5 [ 15 maart 2013 14:41 ]
Berichttitel:  Re: Advies bij problemen Navidrive

In dit overzicht is nog te lezen dat die 1,1GB die in dat franse verhaal als libre, vrij aangeduid werd, gebruikt wordt voor:
Citaat:
1,1 Gb voor opslag van de fiches van de telefoondirectory en de gesproken benamingen, de configuratie van de gebruiker


In dat verhaal wordt vermeld:
Citaat:
USB-connector, voorbehouden aan Magneti Marelli. (geen toepassing)

Dat is inmiddels achterhaald.
Die USB aansluiting kan, via een speciale kabel, gebruikt worden om MP3's af te spelen en aanpassingen te maken in het besturingssysteem. Je kunt via die aansluiting ook "flitspalen" inspelen.

Groet,
JW

Auteur:  Menno [ 15 maart 2013 15:20 ]
Berichttitel:  Re: Advies bij problemen Navidrive

MichielC5 heeft ook een kopie van de hardeschijf gemaakt ... ( met suc6 )

Auteur:  ArjanL [ 15 maart 2013 15:36 ]
Berichttitel:  Re: Advies bij problemen Navidrive

Ik hoop dat de dealer dit hele verhaal ook kent....
Over 1,5 uur weet ik meer.

Auteur:  ArjanL [ 15 maart 2013 18:06 ]
Berichttitel:  Re: Advies bij problemen Navidrive

Helaas :smt093
Het probleem is niet opgelost en daarom wordt het apparaat opgestuurd naar een servicecentrum. Is al eens eerder gebeurd wegens een defecte potmeter. Toen duurde het 5 weken....

Geen goede reclame voor Citroën.

Auteur:  Herman [ 15 maart 2013 18:11 ]
Berichttitel:  Re: Advies bij problemen Navidrive

Tja zo vergeet je zijn naam niet! :lol:

Auteur:  JW-C5 [ 15 maart 2013 20:01 ]
Berichttitel:  Re: Advies bij problemen Navidrive

Ik was er al bang voor :smt089
Een gewone dealer heeft niet de kennis in huis om zoiets goed op te lossen.

Groet,
JW

Auteur:  BJG [ 18 maart 2013 23:59 ]
Berichttitel:  Re: Advies bij problemen Navidrive

Jammer :smt089
Bij het trainingscentrum van Citroen werkt iemand die ook erg handig is met dit soort dingen. Dat verhaal dat JW schrijft over die partities heb ik ook eens van hem gehoord inderdaad. Hij experimenteerde toen met een grotere HD.

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/