Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

telefoonkaartje SOS
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=56&t=6432
Pagina 1 van 1

Auteur:  mobilhomertje [ 25 jan 2010 18:36 ]
Berichttitel:  telefoonkaartje SOS

Om de SOS functie van de C5 te activerren, dient men een GSM kaartje in het handschoenkastje in een speciaal houdertje te zetten.

Mag dat een gewoon kaartje zijn, of moet er een GSM-abonnement aan verbonden zijn ?

Is het dan ook mogelijk om bij diefstal van de C5 via dit kaartje te wagen op te sporen ,

Paul

Auteur:  arendonk [ 25 jan 2010 20:28 ]
Berichttitel:  Re: telefoonkaartje SOS

Ik heb RT4 en daar zit de SIMkaart, die ook voor de telefoonfunctie wordt gebruikt, in het dashboard. Of er iets in het handschoenenkastje zit weet ik niet.

Auteur:  Ccinq [ 26 jan 2010 01:19 ]
Berichttitel:  Re: telefoonkaartje SOS

ik heb er een prepaykaartje van Telfort ingestopt ,moest ik toch kopen bij deze ladenlichters om een telfort/toestel te kunnen unlocken..Wordt gewoon herkend, heb er verder niet mee gebeld omdat ik mijn bluetooth PDA daarvoor gebruik. Ik neem aan dat je de auto er globaal mee kunt lokaliseren zolang de dief het er niet uithaalt tenminste. Ze zouden het nog veel mooier kunnen maken met een camera die automatisch beelden doorgeeft etc. , maar dan is UMTS wel aan te bevelen.

Auteur:  royfb [ 27 jan 2010 14:13 ]
Berichttitel:  Re: telefoonkaartje SOS

Als je een simkaart in het dashboardkastje hebt, en een telefoon aan de bluetooth, wordt er
dan wel gebeld als je op SOS drukt, of een aanrijding krijgt?

Als ik in het 'geheime' menu van de NG4 kijk dan zie ik in een subscherm
de volgende regels:

Trace configuration
Active trace profile

Kunnen wij hier iets mee? Aangezien de auto gps heeft zou de locatie toch bekend moeten
zijn wanneer deze gestolen wordt?

gr. Roy

Auteur:  Ccinq [ 27 jan 2010 16:35 ]
Berichttitel:  Re: telefoonkaartje SOS

Ik ga er van uit dat daar toch over nagedacht is :roll: . Zo dom kun je als programmeur bijna niet zijn (hoewel..) Anders heb je er niet veel aan als bluetoothgebruiker. Dit zou ergens gedocumenteerd moeten zijn, maar leuke vraag voor de importeur (duurt wel een weekje voor je antwoord krijgt). Ik heb nog niet voor de lol op SOS of service gedrukt bij ingeschakelde bluetooth. Maar dat is dan weer geen reƫle test, bij een zwaar ongeval zou het immers wel eens zo kunnen zijn dat je niet op die knoppen kunt drukken.

Auteur:  royfb [ 27 jan 2010 17:42 ]
Berichttitel:  Re: telefoonkaartje SOS

bij het uitgaan van de airbags zou de auto de alarmcentrale automatisch moeten
bellen, heb alleen nooit begrepen waarom dit niet via bluetooth kon.

Auteur:  mobilhomertje [ 04 feb 2010 19:18 ]
Berichttitel:  Re: telefoonkaartje SOS

Moet een prepaykaartje niet regelmatig geupdate worden ?

Auteur:  mobilhomertje [ 04 feb 2010 19:33 ]
Berichttitel:  Re: telefoonkaartje SOS

Ik bedoel met uploaden het volgende:
Als een prepaykaartje niet wordt gebruikt vervalt het bedrag dat er op staat na 12 maanden, dan kan de SOS functie door vergetelheid niet meer gebruikt worden.

Auteur:  Ccinq [ 05 feb 2010 14:49 ]
Berichttitel:  Re: telefoonkaartje SOS

mobilhomertje schreef:
Ik bedoel met uploaden het volgende:
Als een prepaykaartje niet wordt gebruikt vervalt het bedrag dat er op staat na 12 maanden, dan kan de SOS functie door vergetelheid niet meer gebruikt worden.


natuurlijk, maar het lijkt me niet erg veel moeite om 1x per jaar voor 10 euro te updaten. Even in je agenda zetten. Je kan ook een duo-sim nemen, met de bekende voor- en nadelen (steeds mob. telefoon uitzetten bij starten en omgekeerd). Dat lijkt mij veel onhandiger dan 1x per jaar kaartje opladen.

Auteur:  gvwijnen [ 05 feb 2010 15:06 ]
Berichttitel:  Re: telefoonkaartje SOS

ALs je de master in de wagen steekt en de slave in je gsm is er toch ook geen probleem.

Auteur:  spike-chico [ 18 feb 2010 20:50 ]
Berichttitel:  Re: telefoonkaartje SOS

Heb begrepen dat wanneer je sos wilt gebruiken dit apart aan moet melden.

Ik weet niet of deze optie ook in nederland werkt

Hij geeft bij mij regelmatig een sos melding en geeft dan aan dat er geen sim is geplaatst als het wel werkt en ik er een simkaart in had gehad, had ik een hotline gehad met de hulpdiensten :D .

Hij belt waarschijnlijk niet alleen uit in een noodsituatie maar ook met andere situaties maar niemand kan mij vertellen wanneer hij dit doet

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/