Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

Waarschuwing bij update verkeersinfo
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=56&t=10220
Pagina 1 van 1

Auteur:  harold [ 08 sep 2011 13:16 ]
Berichttitel:  Waarschuwing bij update verkeersinfo

Sinds een aantal maanden ben ik een tevreden C5 rijder. Wat ik echter jammer vind is dat ik geen waarschuwing krijg wanneer er een update komt van de verkeersinfo. Ik zie nu alleen een icoontje in mijn Navi scherm dat er "iets" maar zou graag een geluidsignaal krijgen. Ook wanneer er nieuwe updates zijn. Heb ik iets gemist in de handleiding of zit het er gewoon niet op?
Harold

Auteur:  Henk2304 [ 08 sep 2011 17:10 ]
Berichttitel:  Re: Waarschuwing bij update verkeersinfo

Als je een MyWay hebt (zoals ik) dan is er geen geluidssignaal. Ik mis dat vooral wanneer wordt voorgesteld om om te rijden. soms zie ik pas als het al (bijna) te laat is. Een geluidssignaal is er dan weer wel als je een flitspaal nadert ... ;)

Auteur:  GSPallas [ 08 sep 2011 19:51 ]
Berichttitel:  Re: Waarschuwing bij update verkeersinfo

Ik ben blij dat er geen geluidsignaaltjes zijn; In de spits zou je er stapelgek van worden denk ik.
Als er iets in het schermpje gebeurd (met name de vraag of je'een andere route wilt rijden) dan valt me dat eigenlijk direct op.

Auteur:  harold [ 08 sep 2011 20:43 ]
Berichttitel:  Re: Waarschuwing bij update verkeersinfo

Dank voor jullie antwoorden. Ik heb inderdaad een MyWay. Hoe kan ik instellen dat er een alternatieve route voorgesteld wordt. Dat heb ik namelijk ook nog nooit ervaren.

Auteur:  GSPallas [ 09 sep 2011 18:43 ]
Berichttitel:  Re: Waarschuwing bij update verkeersinfo

Nou succes met het menu, ik ben er nog steeds niet aan gewend. ik zou in de auto moeten gaan zitten om het je uit te kunnen leggen.

Maar: Als het goed is geeft ie zelf een melding als er een bericht binnenkomt van bv. een file :smt023 of een snelheidscontrole :smt017 (wilt u 3 uur omrijden?, er komt straks een snelheidscontrole :? )

Auteur:  Henk2304 [ 13 sep 2011 10:32 ]
Berichttitel:  Re: Waarschuwing bij update verkeersinfo

harold schreef:
Dank voor jullie antwoorden. Ik heb inderdaad een MyWay. Hoe kan ik instellen dat er een alternatieve route voorgesteld wordt. Dat heb ik namelijk ook nog nooit ervaren.

Heb je al wel eens gezien dat het pictogrammetje (van een weg) links onder in het scherm geel/oranje wordt? Dat is een indicatie dat er ergens in de buurt of op de route (net wat je hebt ingesteld) een "verkeersbelemmering" is. Dat kan een file zijn. maar ook een snelheidscontrole of een aanduiding van wegwerkzaamheden. Het verkleuren van dat pictogram geeft aan dat er ergens op de route iets aan de hand is. Of je al dan niet een voorstel krijgt om om te rijden (dynamsich de route aanpassen - zoals bij TomTom die steeds de snelste route berekend - is er helaas niet bij) hangt af van of er inderdaad alternatieven zijn. Je krijgt zo'n voorstel enkele kilometers voordat je het - eerste -punt bereikt waarvandaan je zou kunnen omrijden.

Het instellen gebeurt via een menu dat je bereikt via de knop "Traffic" op de MyWay. Ik heb ingesteld dat ik route-aanpassingen "semi-dynamisch" in beeld wil krijgen. Via die knop kun je ook zien welke TMC-zender door de MyWay gebruikt wordt voor het ophalen van verkeersinformatie. Gek genoeg (?) werkt dat ook als je de radio hebt ingesteld op een AM-zender (TMC-info wordt alleen via FM-zenders uitgezonden), maar dat heeft waarschijnlijk te maken met de dubbele tuner waarover MyWay beschikt.

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/