Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

Koppeling ingetrapt -> auto blokkeert
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=5&t=996
Pagina 1 van 3

Auteur:  carlo72 [ 05 maart 2007 15:25 ]
Berichttitel:  Koppeling ingetrapt -> auto blokkeert

Hallo Allemaal,

afgelopen week hebben we op de afrit van de snelweg een aanrijding gehad met onze C5 break. Bij het terug schakelen bleef het koppelingspedaal ingedrukt en blokeerde / remde de auto tot stilstand. Met als gevolg dat er bij ons een auto achterop reed, en daarop botste ook weer een auto. Het rempedaal is niet aangeraakt en de remlichten hebben ook niet gebrand.

Toen het bergingsbedrijf arriveerde heeft de berger door onder de auto te wrikken het pedaal weer los gekregen.

Hoe kan de auto blokkeren wanneer de koppeling is ingetrapt. Je zou denken dat de auto dan vrij loopt en de wagen uit zou rollen.

Hij staat nu bij de garage maar zij kunnen niets vinden, en weten geen reden te benoemen.

Auteur:  Rene [ 05 maart 2007 15:54 ]
Berichttitel: 

Ik denk dat het lager door de vingers heen is getrapt.

Auteur:  cloudje [ 05 maart 2007 17:15 ]
Berichttitel: 

tjee hee,
dat is echt vett balen hebben jullie zelf verder niets? en de andere weggebruikers?
zat je soms in die kettingbotsing hier vlakbij in enspijk [ A2]

hopelijk vinden ze wel iets bij citroen desnoods even citroen nederland bellen want zoiets wil je liever geen tweede keer meemaken toch?

Auteur:  Rene [ 05 maart 2007 17:18 ]
Berichttitel: 

Citroen nederland? waarom?

Je kan je dealer waar hij in onderhoud is toch bellen?

Auteur:  cloudje [ 05 maart 2007 17:20 ]
Berichttitel: 

Rene schreef:
Citroen nederland? waarom?

Je kan je dealer waar hij in onderhoud is toch bellen?

Tuurlijk kan dat maar is daar ook bekend of het misschien al een keer eerder voorgekomen is en misschien weten citroen nederland wel iets meer [ denk dat een dealer dat zelf ook wel doet hoor].

in iedergeval je kan altijd navragen een telefoontje is zo gepleegd

Auteur:  Rene [ 05 maart 2007 17:21 ]
Berichttitel: 

Ik denk dat ze telefonisch niet gaan gokken.

Ik vrees dat ze zeggen dat je even langs een dealer moet gaan!

Zou haast gaan wedden :lol:

Auteur:  cloudje [ 05 maart 2007 17:28 ]
Berichttitel: 

cloudje schreef:
hopelijk vinden ze wel iets bij citroen desnoods even citroen nederland bellen want zoiets wil je liever geen tweede keer meemaken toch?


Ik Zelf ben eigenlijk al in de veronderstelling dat deze auto bij een Citroen Garage staat hoor!!
En met bellen bedoel ik alleen even navragen of ze misschien weten of het meer keren gebeurd is aangezien de garage niets vinden kan,
Dan zouden ze evt de garage die er al een keer mee te maken heeft gehad kunnen bellen en vragen of ze iets meer weten.

Auteur:  carlo72 [ 06 maart 2007 10:42 ]
Berichttitel:  Oorzaak

De auto staat inderdaad bij een Citroen dealer. Ze belden gisteren om nog een keer te vragen wat er precies was gebeurt. Ze hebben tot nu toe nog niets kunnen vinden.

En zoals cloudje schreef: zoiets wil je niet nog een keer meemaken. Nu gebeurde het met 50 km op de uitvoegstrook. Straks gebeurt het op de linker baan als je net een vrachtwagen wil inhalen.

Er is gelukkig niemand gewond geraakt. Maar de auto achter onze auto (ook een C5) zat goed in elkaar aan de voor en achterkant. De auto daar weer achter kan ook worden afgeschreven. Bij ons valt de schade enorm mee omdat de auto in het midden de grootste klap heeft opgevangen.

Het was op de afslag A27 naar A59 richting Raamsdonksveer en natuurlijk meteen een file op de A27.

Auteur:  EW [ 06 maart 2007 14:02 ]
Berichttitel: 

Typisch geval van twee mensen die dus niet genoeg afstand hielden..................
Normaal moet je het namelijk wel kunnen afremmen als iemand blokkeert (tenzij je er inderdaad zo dicht opzit dat je de rookwolken niet ziet die iemand dan produceerd). De remmen remmen namelijk normaalgesproken harder dan een paar blokkerende wielen.

Auteur:  Rene [ 06 maart 2007 14:03 ]
Berichttitel: 

Maar géa©n remlicht he!

Auteur:  Harm [ 06 maart 2007 14:17 ]
Berichttitel: 

Dat alles duidt m.i. op een blokkeren van de motor? Of ben ik te pessimistisch?

Auteur:  R1200C [ 06 maart 2007 14:20 ]
Berichttitel: 

Harm van Beek schreef:
Dat alles duidt m.i. op een blokkeren van de motor? Of ben ik te pessimistisch?


Ik mag hopen van wel ja...

Auteur:  Harm [ 06 maart 2007 14:20 ]
Berichttitel: 

Ik hoop het ook... :shock:

Auteur:  EW [ 06 maart 2007 14:23 ]
Berichttitel: 

Of een vastgeslagen versnellingsbak.


Dan mag je hopen dat de koppeling ook is overleden.

Auteur:  carlo72 [ 06 maart 2007 15:52 ]
Berichttitel:  Weer los

De mederwerker van het bergingsbedrijf heeft het koppelingspedaal weten los te wrikken. Daarna heeft hij een klein stukje gereden om te kijken of dat wilde.

Rijden was gewoon weer mogelijk. De auto moest namelijk zo snel mogelijk van de snelweg af om de file niet nog langer te laten worden.

Het bergingsbedrijf reed voor de auto en de politie op gepaste afstand achter onze auto ;) We zijn zo met een vaartje van ongeveer 90 km naar Nieuwendijk gereden, er leek toen niet aan de hand met motor of versnellingsbak!

Maar er moet toch een aantoonbare reden zijn voor het blokeren lijkt mij.

We hebben na het opnemen van verklaringen door de politie niet meer zelf gereden en de auto door de berger bij de garage af laten leveren. Ik wil er pas weer in rijden als duidelijk is waardoor dit heeft kunnen gebeuren en het "euvel" verholpen is.

Pagina 1 van 3 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/