Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

EGR probleem
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=5&t=8987
Pagina 1 van 2

Auteur:  vosje [ 09 feb 2011 10:22 ]
Berichttitel:  EGR probleem

Meer dan een half jaar geleden verscheen af en toe op mijn C5 diesel break van januari 2003 een geel motortje op het display. Soms bleef het een paar dagen of langer zichtbaar, dan was het een paar weken weg. In het rijden merkte ik niets. De Citroengarage zei dat het vermoedelijk de EGR klep was. Het zou een vrij kostbare reparatie worden, waar ik uiteraard niet veel zin in had omdat ik er geen last van had. Diverse anderen bevestigden dat de EGR klep waarschijnlijk de oorzaak was.
Een half jaar geleden attendeerde iemand mij op het bestaan van een spuitbus die het inlaatgedeelte, inclusief de EGR klep, kon schoonmaken.
Dus zo'n bus gekocht en volgens de instructie op het busje het luchtfilter eraf gepakt. En dan maar een keer of 20 bij draaiende motor een paar seconden via het bijgeleverd slangetje spuitbusgas in de inlaat spuiten. Al snel bleek dat de motor een beetje toeren moest maken want inspuiten tijdens stationair draaien leidde tot een heftig gestoot in de motor alsof alles uit elkaar ging klappen. Na 5 minuten was alles gepiept. Luchtfilter er weer op. Het gele motortje op het display was verdwenen en sindsdien, 30.000 verder, nooit meer teruggeweest. Inmiddels is de km stand 315.000 en mijn C5 rijdt nog steeds als een comfortabel zonnetje.

Auteur:  JW-C5 [ 09 feb 2011 11:01 ]
Berichttitel:  Re: EGR probleem

En dan komt de vraag natuurlijk: welke spuitbus was dat?
Heb je 'm nog en kun je er dan een plaatje van maken?

Groet,
JW

Auteur:  vosje [ 10 feb 2011 17:40 ]
Berichttitel:  Re: EGR probleem

Sorry, maar ik weet niet meer welk merk ik gebruikt heb. Maar in de auto-onderdelen winkel wisten ze meteen wat ik bedoelde. Ik meen me te herinneren dat het busje zo'n 15 euro heeft gekost. Op onderstaande link staat een vergelijkbaar spuitbusje om de EGR klep schoon te maken: link
Succes!

Auteur:  Peebee [ 10 feb 2011 18:03 ]
Berichttitel:  Re: EGR probleem

Heb even gekeken op de link die je meldt,
kan geen product vinden dat in aanmerking komt,
graag een aanwijzing,
heb nml. ook storing uitlaatgas met motortje in display,
vandaar de vraag,

Peter

Auteur:  Peebee [ 10 feb 2011 18:11 ]
Berichttitel:  Re: EGR probleem

En zie nu dat het een diesel betreft,
zou het bij een benzine / gas auto ook gebruikt kunnen worden?
Zal ze eens een mailtje sturen,
of er moet iemand zijn met ervaring i.c.m. benzine / gas,

Peter

Auteur:  vosje [ 10 feb 2011 20:56 ]
Berichttitel:  Re: EGR probleem

Hoi Peter,
Als je naar de site bardahl.nl gaat kun je daar als zoekargument EGR-klep Reinigingskit intoetsen. Er komt dan een lijstje van de beschikbare reinigingskits. De bovenste is vergelijkbaar met wat ik gebruikt heb. Of dat ook geschikt is voor benzine motoren weet ik niet. Maar in de tekst wordt zowel over diesel als benzine gesproken. Als leek denk ik dat het niet veel verschil kan uitmaken of het nu om een een diesel of een benzinemotor gaat.
In ieder geval succes!

Auteur:  Peebee [ 10 feb 2011 21:02 ]
Berichttitel:  Re: EGR probleem

Dank je, had ik al gezien,
zal ze morgen eerst maar eens bellen,

bedankt zover, Peter

Auteur:  BJG [ 10 feb 2011 22:53 ]
Berichttitel:  Re: EGR probleem

Een tip:
loop niet te hard van stapel met een experiment met een spuitbus.

Bij een branden motorlampje zijn er tot wel 50 mogelijke storingen.

TS had geluk met zijn spuitbus. Bij een diesel is de kans op storing door vervuiling in het inlaatcircuit redelijk reeel, dus hij had succes.

Bij en lpg auto is de kans dat dit het probleem is minder dan 1%.
Laat hem gewoon eerst uitlezen.

Auteur:  Peebee [ 11 feb 2011 08:04 ]
Berichttitel:  Re: EGR probleem

Dat staat ook op de planning, :idea:
maar " als " Bardahl en dergelijke (goedkope) oplossing biedt.... :smt017
maar ja goedkope oplossingen zijn er idd meestal niet in autoreparatieland, ;)

Peter

Auteur:  EvilTwin [ 11 feb 2011 10:43 ]
Berichttitel:  Re: EGR probleem

Dit soort onzin valt bij mij in de categorie chocolade-eitje in de koelvloeistof als lekstopper.

Auteur:  vosje [ 11 feb 2011 14:39 ]
Berichttitel:  Re: EGR probleem

Hoi BJG,
Ik was dus een lucky boy? Dan heb je waarschijnlijk over het hoofd gezien dat ik vooraf bij mijn vaste citroen garage ben geweest.
Groeten

Auteur:  EvilTwin [ 11 feb 2011 17:58 ]
Berichttitel:  Re: EGR probleem

Die garage snapt er sowieso weinig van als ze je zonder de foutmelding uit te lezen wegsturen met de opmerking dat het wel de EGR zal zijn. :roll:

Auteur:  CitrofielHans [ 20 feb 2011 23:57 ]
Berichttitel:  Re: EGR probleem

Vanavond reed ik bij Amersfoort, dook een onduidelijke diesel Peugeot uit '88 vlak voor mij de linker baan op. Een enorme zwarte roetwolk kwam uit zijn uitlaat en enkele kilometers verder kreeg ik tegelijk de melding van ESP/ASR en emissiestoring. Aan de trekkracht was niets te merken, eenmaal thuis ging bij opnieuw starten het ESP/ASR lampje niet meer aan; de emissiemelding kwam meteen terug.
Opties: Emissie en ESP hebben niets met elkaar te maken; softwarestoring: accuklem loshalen.
Of: spuitbus met onduidelijk spul in de luchtinlaat spuiten en hopen dat deze motor ook niet uit elkaar klapt.
Of: naar de dealer en alvast sparen voor 1 van de 49 andere mogelijke oorzaken.
Of: op de Duitse Autobahn het zaakje goed doorblazen, lees: 200km/u proberen.

Wat zou jij doen?

Auteur:  Rene [ 21 feb 2011 00:38 ]
Berichttitel:  Re: EGR probleem

Nou, die is simpel.
Naar de dealer om uit te lezen.

Een spuitbus is om verf te spuiten
Op de duitse autobahn kan het hele zaakje zomaar kapot gaan.

Eigenlijk allemaal onzinnige oplossingen.

De dealer vindt meestal 1 van de 49 storingen.

Of het is gewoon de inruil-indicator :lol:

Auteur:  Menno [ 21 feb 2011 09:05 ]
Berichttitel:  Re: EGR probleem

Even goed doorblazen kan geen kwaad hoor ... en wil soms prima helpen tegen dit lampje ;)

Pagina 1 van 2 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/