Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

Vaag versnellingsbak probleem AL4, NU echt probleem!!!
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=5&t=5465
Pagina 1 van 2

Auteur:  JHV [ 21 aug 2009 21:08 ]
Berichttitel:  Vaag versnellingsbak probleem AL4, NU echt probleem!!!

Ik heb een vaag probleem met mijn versnellingsbak, automatische 4 bak uit onze HDI 110pk, auto uit 2004(net nog fase1).

Ik heb de indruk dat de lockup niet op tijd of helemaal los komt af en toe.
Wanneer ik 's ochtends met de auto wegrij uit de straat kom ik na 200m op een voorrangs kruispunt. Daar minder ik dan vaart om de ringweg op te rijden. Wanneer de snelheid afneemt merkt ik een wat niet echt te omschrijven gevoel in de auto. Net alsof je met een auto rijdt met een gewone versnellingsbak, en dan het toerental te laag laat worden. De motor draait dan afzakkend van een 1400 toeren in de twee naar een 1000 toeren. Hij blijft dan ook even hangen op 1100 toeren. Dit gedrag alleen wanneer de motor koud is en 1 maal op een dag. De bak geeft geen storingen of meldingen hiervan.
Mijn gevoel zegt dat de lockup even niet op tijd los komt. Ik moet dan echt remmen. dat heb ik daarvoor nog niet gedaan. Wel rustig aan komen rijden en gas los.
Vandaag de tijd genomen om een en ander eens flink te onderzoeken met rijden.
Na een tijd in de S rijden, en ook veel manueel schakelen, vanaf een 50 km af laten zakken naar stationair in de twee, werd het wat anders.
Daarvoor was bij manueel in 2 de lockup niet uit te krijgen tot een 1100 toeren. Wanneer ik dat gas gaf ging het toerental niet snel omhoog maar duidelijk gekoppeld aan de snelheid. Na dit een 15 a 20 minuten manueel rijden, werd dit echt anders. Afzakkend in snelheid tot een 1200 - 1400 toeren, manueel in de twee, schoot bij gas geven het toerental omhoog. Omdaarna dan bij te terkken middels de koppelomvormer natuurlijk. En vervolgens voelde ik dan de lockup inschakelen. Ik heb een tijdje gelden de remschakelaar vervangen en dacht toen verbetering te ervaren. Maar na een vakantie met caravan is het toch weer terug. En echt storend voelbaar bij koude motor. Daarna nog slechts iets voelbaar, en soms ook niet!
na deze rijdende behandeling was er nog iets raars, het was net alsof de remmerij scherper reageerde.
De auto heeft net een grote beurt gehad, de foutmeldingen zijn uitgelezen en verwijderd, remmerij is een 15000km geleden vervangen, en de vorige week gangbaar genmaakt en onderhouden.
En eigenlijk is het niet net alsof de remmerij scherper reageert, het is gewoon zo!
Met de lexia is een foutmelding uit de bak gehaald. Een fout die ontstaan was na een samenloop van verschillende dingen.
Ik reed in de auto een week of twee geleden toen ik zonder enige aanleiding, of bonken oid, de melding kreeg: "storing automatische versnellingsbak" .

Is er iemand die naar aanleiding van mijn ervaring een tip heeft of weet wat te doen. Ik weet wel dat ik een eerdere vraag hierover aan een garage ook te horen kreeg dat wij erg zuinig en rustig rijden. En dat het laagste schakelprogramme deze klachten wel eens zou kunnen geven.

Of moet ik gaan denken aan nogmaals de olie laten verversen, is een 30000km gelden gebeurd. Of gaan de klepjes/regelunit van de bak om aandacht vragen?
Of is dit en eigenwijs punt van de C5 en zal ik er mee moeten leven. De garage zag geen aanleiding voor storingen of problemen. Het enige zou dan kunnen zijn het uitgebreidt testen van de bak bij Autrans oid.
Ik hoor wel reacties.
Johan

Auteur:  frank65 [ 21 aug 2009 22:09 ]
Berichttitel:  Re: Vaag versnellingsbak probleem AL4

JHV schreef:
Ik heb een vaag probleem met mijn versnellingsbak, automatische 4 bak uit onze HDI 110pk, auto uit 2004(net nog fase1).

Is er iemand die naar aanleiding van mijn ervaring een tip heeft of weet wat te doen. Ik weet wel dat ik een eerdere vraag hierover aan een garage ook te horen kreeg dat wij erg zuinig en rustig rijden. En dat het laagste schakelprogramme deze klachten wel eens zou kunnen geven.

Ik hoor wel reacties.
Johan


Zit er genoeg en juiste olie in de bak ?
Doet ie het ook als je na de start de bak direct in "sport" zet"?

Als je een wat forsere rijstijl hanteert (was sneller optrekken bijvoorbeeld) wordt het dan beter ??

Auteur:  JHV [ 22 aug 2009 20:27 ]
Berichttitel:  Re: Vaag versnellingsbak probleem AL4

Genoeg olie in de bak: JO heeft de olie ververst een 15 a 20000km gelden.

Nee, in de sport stand heb ik hem niet hierop kunnen betrappen.

Ik ben een wat andere rijstijl, lees meer scheuren voor mijn gevoel, aan het hanteren. Wil dit een week doen en dan weer goed opletten. Ik doe dit niet gelijk met het werken met de "S" omdat ik wil zien of er verschil is.

Gisteren dus veel met manueel schakelen gewerkt. Vandaag heb ik de bak niet kunnen betrappen op dat blijven hangen van de lockup. Zo noem ik mijn vaag probleem maar even tot het een andere naam krijgt.
Merkte vanavond wel dat na het rijden, en de bak in "D", ook in de tweede versnelling er een langere tijd is dat de lockup nog net werkt. Net als bij het afzakken in snleheid in de 30km zone. Bij het gas geven schiet dan de toerenteller omhoog, en daarna trekt de snelheid ook bij. Dat wa sdeze week anders. Kortom, ik blijf goed opletten en misschien nog een dag manueel schakelen. Misschien gewoon wat viezigheid. En ik ga overleggen met JO of nog een olieverversen misschien goed zou zijn.
Johan

Auteur:  JHV [ 23 aug 2009 14:43 ]
Berichttitel:  Re: Vaag versnellingsbak probleem AL4

Nog weer een update:
Deze ochtend merkte ik weer een verandering. Wanneer ik nu met koude motor ga rijden en dan vaart minder om de ringweg op te rijden, zag ik aan de toerenteller dat de lockup bij een 1300 a 1400 toeren, "loskoppeld".
Dus de toeren zakken langzaam bij het gas los laten en de bak in "D". Tot een 1300 a 1400 toeren, dan zakt het toerental naar stationair. Bij gas geven is er dan ook niet de directe koppleing tussen snelheid en toerental.
Misschien dat even manueel schakelen en nu wat meer "scheuren" de oplossing is.
Of eigenlijk reden we dus te rustig.
Johan

Auteur:  Menno [ 24 aug 2009 10:52 ]
Berichttitel:  Re: Vaag versnellingsbak probleem AL4

Bij koude bak schakelt de C5 niet altijd zoals je zelf wilt .... oplossing is S-stand ( oppassen voor te hoge toerentallen bij koude motor ) of gewoon zelf in de bak roeren en schakelen ... danwel meer gas geven.
Of voor lief nemen ;) ... zijn meer draadjes over 'nukkige' bak bij koude toestand :mrgreen:

Auteur:  JHV [ 27 aug 2009 09:36 ]
Berichttitel:  Re: Vaag versnellingsbak probleem AL4

Onze C5 dame is weer om te strelen :citrofiel na een paar dagen manueel schakelen, in
de "S"rijden, en zelfs in de sneeuw stand, is het schakelen stukken beter en soepeler. Het nare gevoel dat de lockup niet ontkoppeld heb ik niet meer gehad. Zelfs ervaren dat de lockup in de 3e versnelling werkt!!!! Normaal was het schakelen van de 2 naar de 3 en gelijk vanaf een 1400-1500 toeren aankomen in de 3 en lockup vast. te zien aan d ekoppleing toerental en oplopende snelheid. Nu is het zelfs mogelijk om het toerental op te laten lopen en niet direct de snelheid daar aan gekoppeld te zien in de 3e versnelling. Even overleg gehad met PSA automatische bakken specialist, en die gaf ook aan dat dit aan het zelflerend vermogen van de bak kon liggen. En dat we dus eigenlijk te rustig reden. De combinatie C5/110pk HDI vraagt af en toe om even doorrijden. Wist wel dat we rustige rijders waren, ons verbruik was met een automaat vrij laag.
We reden wel altijd mee in de stroom, nu ben ik vaker het snelst weg(sneller weg) terwijl ze nog meer in huis heeft.

En het leuke is om te merken dat het loskoppelen van de lockup ook voelbaar is aan de remmen. Het remmend vermogen is weer niveau: "pas om anders klappen je tanden op het stuur". Althans wanneer ik stevig rem.
Kortom, ons vaag probleem met de versnellingsbak lijkt enkel de vraag van onze dame om iets meer aangepakt te willen worden.
Net als onze logeerhond, een Akita Inu, wil ze graag dominant naar die opeltjes en golfjes zijn blijkbaar. De logeerhond trouwens naar andere honden :lol: :lol:
De C5 is een dominante teef ipv een dame :smt203 :smt023
Johan

Auteur:  Kapitein Rob [ 27 aug 2009 16:10 ]
Berichttitel:  Re: Vaag versnellingsbak probleem AL4

JHV schreef:
De C5 is een dominante teef ipv een dame :smt203 :smt023
Johan


Toch SM, Johan? :mrgreen:

Mooi dat het opgelost is :smt023:

Auteur:  JHV [ 28 aug 2009 08:32 ]
Berichttitel:  Re: Vaag versnellingsbak probleem AL4

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja maar dan wel deze voor 4 personen.
Afbeelding
Johan

Auteur:  JHV [ 16 sep 2009 15:53 ]
Berichttitel:  Re: Vaag versnellingsbak probleem AL4, NU echt probleem!!!

Deze ochtend gaan rijden met onze dame. Ze had een paar dagen stilgestaan. En dus maar weer eens manueel schakelen. Waren nog maar net de straat uit of het probleem was er weer, en nu in heftiger mate. Schokken/bokken en voelbaar wilde de Lock-Up niet loskomen. Ook niet toen ik daarna op automaat had gezet. En even niet willen schakelen van 2 naar 3 terwijl ik daar wel opdracht toe gaf. Vrouwen :evil:
Tot ze weer warm was. Daarna geen probleem. Maar geen brandende lampjes van de S en sneeuwstand. Overleg met de huisdealer JO. De volgende week staat ze daar op de brug en krijgt nieuwe klepjes. Uiteraard eerst even doormeten, maar nieuwe klepjes lijkt de oplossing.
Al het anders schakelen/rijden van de afgelopen maanden tenspijt, het is nu van kwaad tot erger geworden. Gelukkig gaf Johan aan dat ze problemen als deze heel erg prettig vinden :citrofiel . Wel zouden ze even met me mee huilen natuurlijk om te laten zien dat ze zich inleven in de klant :lol: .
Zal ook gelijk de APK laten doen. Is vorig jaar ook gebeurd bij Jo omdat ik toen de versnellingsbak olie liet vervangen.
Kortom het vage probleem is een stuk duidelijker. En het is geen onbekende klacht om bij een 2 ton deze kleppen te moeten vervangen heb ik gelezen en begrepen. Bij een schakelauto de koppeling, bij een automaat C5 de klepjes.

En een ander punt: Rene, zorg dat je dinsdag de koffie klaar hebt, ik heb een leenauto en breng je Twinny load bij je thuis!
Johan

Auteur:  Ronald [ 16 sep 2009 17:51 ]
Berichttitel:  Re: Vaag versnellingsbak probleem AL4, NU echt probleem!!!

Succes JHV :smt023
Was van de week nog bij JO, mijn accu werd echt slecht.
Toen hoorde ik ze achter fluisteren: accu vervangen lukt nog wel, maar van automaten weten we helemaal niks en volgende week komt die man van de club al.
:lol: :lol: :lol: :lol:
Komt vast goed.
Mijn bak, de ZF, is nog net zo onjofel als 3 jaar geleden, dus dat gaat voorlopig wel goed. :?

gr. Ronald

Auteur:  Klussie [ 16 sep 2009 18:00 ]
Berichttitel:  Re: Vaag versnellingsbak probleem AL4, NU echt probleem!!!

Ronald schreef:
accu vervangen lukt nog wel, maar van automaten weten we helemaal niks en volgende week komt die man van de club al.
:gr. Ronald

Is er geen super udate voor die automaten? :smt080 :lol:

Auteur:  henkie HDI [ 16 sep 2009 19:18 ]
Berichttitel:  Re: Vaag versnellingsbak probleem AL4, NU echt probleem!!!

Jullie zijn slecht ! :smt190

Auteur:  JHV [ 17 sep 2009 11:46 ]
Berichttitel:  Re: Vaag versnellingsbak probleem AL4, NU echt probleem!!!

Ik heb alle vertrouwen in Johan. Onze C5 zou bij hen in goede handen zijn:
Afbeelding

:lol: :lol: :lol:
En die super Update komt er idd bij.

Inmidddels oa via problemcar wat meer informatie over de AL4 bak gevonden. Ik begreep dat de beide kleppen die vervangen worden van Borg Warner komen, en een zwaardere uitvoering zijn. Ook zou de aansturing niet meer door een 50 hertz gebeuren, maar door 100 hertz. Klinkt in mijn oren als een technische verbetering in elk geval.
En het schijnt bij een 200000 a 220000km vaker voor te komen dat de klepjes af zijn. De ervaringen na het vervangen van de klepjes, op problemcar en op dit forum, zijn in elk geval vertrouwen wekkend. Oldenhaghe was daar ook heel duidelijk over gelukkig. Met 220000km aan levenservaring is dit nog steeds een heerlijk rijdende auto en willen we er nog lang gebruik van maken.

Ronald,
oja, over die accu's, heb je een nieuwe gekocht of heb je een gekregen. Johan heeft achter een hele stapel accu's staan die nog erg goed zijn. Maar omdat het hardnekkige gerucht gaat dat de accu regelmatig vervangen moeten worden, vervangen ze die dus veel. Voor mensen die ze aardig vinden, hebben ze dus goede gebruikte accu's staan.
Ik begreep dat jij een nieuwe hebt moeten kopen? :mrgreen: :mrgreen: :smt203 :smt203

Johan

Auteur:  JHV [ 23 sep 2009 13:45 ]
Berichttitel:  Re: Vaag versnellingsbak probleem AL4, NU echt probleem!!!

Die handjes heb ik niet gezien in de garage. Maar de terugrit en het rijden deze ochtend was een stuk prettiger!
Hij schakelt veel soepeler. Geen kleine klapjes of bonken meer :citrofiel :citrofiel :citrofiel :citrofiel :citrofiel :citrofiel
En gewoon bij gas geven terugschakelen.

Mijn vrouw is er nu meer weg, ben benieuwd naar haar ervaring. heb een klepje mee naar huis genomen, gewoon nieuwsgiering hoe zoiets in elkaar steekt en wat erin zit.
Johan

Auteur:  Harm [ 23 sep 2009 14:02 ]
Berichttitel:  Re: Vaag versnellingsbak probleem AL4, NU echt probleem!!!

Plaats eens een plaatje?

Pagina 1 van 2 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/