Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

Welke olie voor mijn c5 3.0 v6.
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=5&t=18159
Pagina 1 van 2

Auteur:  janynse [ 09 okt 2016 09:54 ]
Berichttitel:  Welke olie voor mijn c5 3.0 v6.

heb sinds een week een c5 3.0 v6 en wil hem graag een beurt geven.
nu is er bij koude start de klepstoters hoorbaar bij een paar keer goed gas geven is het weg.
nu heb ik gelezen dat de standaard olie 5w40 is.
ook heb ik gelezen dat met 5w30 de stoters minder hoorbaar zijn kunnen jullie mij advies geven.
en hebben jullie idee wat ik allemaal even moet checken als ik toch bezig ben.

mvg

Jan

Auteur:  willy4 [ 09 okt 2016 10:11 ]
Berichttitel:  Re: Welke olie voor mijn c5 3.0 v6.

je kunt de motor ook een spoelbeurt geven met een produkt daar voor

Auteur:  Zeevijver [ 19 dec 2016 18:24 ]
Berichttitel:  Re: Welke olie voor mijn c5 3.0 v6.

janynse schreef:
nu is er bij koude start de klepstoters hoorbaar bij een paar keer goed gas geven is het weg.

Jan


Is het probleem al opgelost?
Een kennis heeft een peugeot met dezelfde motor en dito probleem. Uiteindelijk bleek het bij hen te liggen aan de variabele kleptiming. Hij heeft het laten zitten omdat dit een kostbaar onderdeel was en op zich niet zoveel kwaad kon.

Auteur:  Rvs63486 [ 20 dec 2016 11:09 ]
Berichttitel:  Re: Welke olie voor mijn c5 3.0 v6.

Dat geluid hoort bij de V6 omdat het even duurt voordat de stoters gevuld zijn met olie.

Auteur:  H_H [ 20 dec 2016 18:41 ]
Berichttitel:  Re: Welke olie voor mijn c5 3.0 v6.

Hoe lang zou zoiets moeten duren dan? Lijkt me toch niet heel gezond als dat een paar minuten duurt. Ik vraag het omdat ik zelf ook net een V6 heb en het valt mij ook op dat het geluid na koude start anders is dan als hij warm is. Geen idee hoe klepstoters moeten klinken trouwens, ben diesel gewend dus dat pingelt altijd wel een beetje.

Auteur:  Zeevijver [ 20 dec 2016 20:19 ]
Berichttitel:  Re: Welke olie voor mijn c5 3.0 v6.

De ph 1 heeft iig dit euvel. De ph 2 heeft volgens mij een andere grwijzigde sq doorontwikkelde motor.

Klepstoters kunnen bij een koude start even kort hoorbaar zijn dit is slechts kort. Geen tientallen seconden.

Auteur:  willy4 [ 20 dec 2016 20:26 ]
Berichttitel:  Re: Welke olie voor mijn c5 3.0 v6.

een klepstoter kan veel langer tikken dan 10 sec , ik heb er zo eentje :(
zelfs enkele minuten

Auteur:  Zeevijver [ 20 dec 2016 21:37 ]
Berichttitel:  Re: Welke olie voor mijn c5 3.0 v6.

Oh dat zou best kunnen. Uitzonderingen zal je altijd wel hebben. Dat de genoemde v6 een probleem heeft is meer de regel en algemeen bekend.

Auteur:  BJG [ 21 dec 2016 00:23 ]
Berichttitel:  Re: Welke olie voor mijn c5 3.0 v6.

Er lopen hier in dit draadje twee dingen door elkaar als het over klep stoters gaat.

De klepstoter die gedeeltelijk leeg loopt bij stilstand al dan niet onder spanning van een geopende klep. En die zich vult na de start in een aantal seconden.

De klepstoter die leeg loopt en erg moeilijk vult door vervuiling en of slijtage. Die kan langer tot erg lang tikken.

Het eerste is niet zo heel erg. Het tweede wordt vervelender.

De nokkenas verstelling kan ook geluid maken na de koude start. Ook dat komt voor. Ik kan me voorstellen dat voor een leek niet meteen duidelijk is wat het is. Overigens is de verstelling van de oude motor aan uit. En de nieuwe variabel.

Dan is er nog de stoter die niet leeg loopt bij het afkoelen van de motor. Dit komt door vervuiling. De klep sluit dan bij koude motor niet goed waardoor er misfire ontstaat. EW motoren hebben dit regelmatig. Gelukkig heeft de V6 deze kwaal niet.

Auteur:  Zeevijver [ 21 dec 2016 08:41 ]
Berichttitel:  Re: Welke olie voor mijn c5 3.0 v6.

Klopt BJG.

Wat degene opviel en wat hier ook aangeven wordt is dat na een paar keer gas geven het geluid weg is.
Wat hem te horen viel was dat dit bij de oudere v6 eigenlijk altijd te maken heeft met de variabele kleptiming. Hij had er ook last van met een warme motor als hij de auto opnieuw starte.

Auteur:  c5maarten [ 21 dec 2016 09:21 ]
Berichttitel:  Re: Welke olie voor mijn c5 3.0 v6.

Misschien flushen voordat je de olie doet vervangen. Hiermee voorkom je een hoop ellende omgaande dit.

Auteur:  Zeevijver [ 21 dec 2016 09:43 ]
Berichttitel:  Re: Welke olie voor mijn c5 3.0 v6.

Ik heb begrepen dat het probleem niet zozeer te maken heeft met vervuiling. Hier op het forum is daar ook wat te vinden van leden die een poging gedaan hebben met flushen.

Auteur:  BJG [ 21 dec 2016 12:00 ]
Berichttitel:  Re: Welke olie voor mijn c5 3.0 v6.

De oorzaak van het probleem is nog niet bekend, het kunnen zowel stoters als nokkenasverstelling maar evengoed ook nog iets anders zijn.
Wat wel duidelijk lijkt is dat het met smering/olie te maken heeft. Een goede techneut laten luisteren is dus aan te bevelen.

Wil je zelf iets doen, dan kun je beginnen met verversen en een goede flush. Er ontstaan best wel wat problemen door vervuiling ook bij de V6. Geen garantie op succes, maar wel het enige dat je zelf zou kunnen doen.

Auteur:  toeter20 [ 06 okt 2017 13:24 ]
Berichttitel:  Re: Welke olie voor mijn c5 3.0 v6.

Ik heb ook een klepstoter die wat langer tikt.
Nu zie ik hier dat i.p.v. de 5w40, de 5w30 en optie is.
Maar was 0w40 niet de betere optie? Ik weet nog dat
mijn 2.0 16v daar heerlijk op liep.

Auteur:  simmetje [ 07 okt 2017 10:17 ]
Berichttitel:  Re: Welke olie voor mijn c5 3.0 v6.

Ik heb er nu 5w30 in en binnen de 10 tellen geen stoters meer te horen.

De mijne draait op GM 5w30. Gek genoeg loopt ie daar rustiger op dan op de Total. Hoop dat pas die olie lijn van Opel ook gaat voeren.

Pagina 1 van 2 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/