Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

P0245, diafragma testen en wie kent het onder op de foto?
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=5&t=16617
Pagina 1 van 1

Auteur:  bittybong [ 01 jul 2015 07:24 ]
Berichttitel:  P0245, diafragma testen en wie kent het onder op de foto?

Bijlage:
Foto Diafragma turbo_jpg.jpg
Gisteren heb ik het diafragma van de Turbo Wastegate getest omdat ik af en toe stoei met een P0245 melding. De test heb ik gedaan door het vacuumslangetje los te halen en er een 50 cm lang 4 mm benzineslangetje op te doen en dan even te zuigen. Het stangetje ging netjes op en neer en als ik vacuum had gezogen en het vacuum vasthield dan bleef het stangetje ook netjes op zijn plek en schoot terug als ik het vacuum opened. Dus goed nieuws. Wat ik wel tegen kwam is een gescheurd bochtje op een vacuumslangetje wat er vlakbij op een onderdeel zit. Op de foto in de bijlage, zie je het onderdeel linksonder bij het diafragma van de Turbo.Weet iemand waar dit onderdeel voor dient?. Ik heb het bochtje gefixed en de eerste test gisteravond zag er goed uit, geen noodloop meer. Even afwachten dus aankomende tijd of de storing P0245 wegblijft.

Auteur:  Herman [ 01 jul 2015 07:41 ]
Berichttitel:  Re: P0245, diafragma testen en wie kent het onder op de foto

Foto blijft wel erg klein als je er op klikt!

Auteur:  willy4 [ 01 jul 2015 07:59 ]
Berichttitel:  Re: P0245, diafragma testen en wie kent het onder op de foto

als de druk aan de turbo te hoog word gaat er een klep open

Auteur:  akooiman [ 01 jul 2015 08:43 ]
Berichttitel:  Re: P0245, diafragma testen en wie kent het onder op de foto

Het zou een waste gate kunnen zijn, maar de foto is erg onduidelijk.

Auteur:  BJG [ 01 jul 2015 10:09 ]
Berichttitel:  Re: P0245, diafragma testen en wie kent het onder op de foto

Deze storingscode kan goed met vacuüm lekkage te maken hebben inderdaad. Controleer ook even de versteller van de Swirl-klep. Deze wordt eveneens vacuüm bediend en gaat vaak lek bij de 2.2.

Het plaatje dat je laat zien is de wastegate van de turbo.

Auteur:  bittybong [ 03 jul 2015 00:41 ]
Berichttitel:  Re: P0245, diafragma testen en wie kent het onder op de foto

Inmiddels van Brian van GJO begrepen dat het een regelklep is ( dat zwarte bolletje onder de wastegate) er schijnen er nog drie van dat type in mijn dame te zitten. In ieder geval voor nu is het probleem opgelost en zweven we weer over de wegen zonder antivervuiling systeem meldingen.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/