Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

laag niveau additief brandstof
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=5&t=15402
Pagina 1 van 1

Auteur:  Zwever [ 16 aug 2014 12:08 ]
Berichttitel:  laag niveau additief brandstof

Hoi allen,

ik rij al ongeveer 25000 km rond met de melding "laag niveau brandstof additief". Gaat even aan na het starten en blijft dan weg. Na uitlezen op de lexia bij de garage komt de melding gewoon weer terug na een paar honderd kilometer. Het additieftankje zit nog voor ongeveer 50 % gevuld. Ik denk dus dat deze melding geen kwaad kan en ik gewoon kan doorrijden. Echter las ik laatst ergens op het forum dat dan mogelijk geen additief meer wordt ingespoten zodra de melding er is.

Wie weet of dit kwaad kan ? De km stand is 233000 en er zijn nog geen problemen met het originele roetfilter.

Zwever

Auteur:  Zwever [ 22 aug 2014 20:02 ]
Berichttitel:  Re: laag niveau additief brandstof

Iemand een idee?

Auteur:  KarelE [ 22 aug 2014 20:26 ]
Berichttitel:  Re: laag niveau additief brandstof

Voor wat mijn gefilosofeer waard is: Als er te weinig additief wordt ingespoten zal een regeneratie van het roetfilter niet goed verlopen. Dan gaat het roetfilter dus snel verstopt zitten. Is er iets over de laatste regeneratie te vinden met de Lexia?

Auteur:  Roman [ 22 aug 2014 20:55 ]
Berichttitel:  Re: laag niveau additief brandstof

Dan krijg je een andere melding..
Emissiestoring...
Bij mijn ph2 werd ook geen add toegevoegd en dan kreeg emissiestoring...

Auteur:  KarelE [ 22 aug 2014 22:08 ]
Berichttitel:  Re: laag niveau additief brandstof

Zwever schreef:
Echter las ik laatst ergens op het forum dat dan mogelijk geen additief meer wordt ingespoten zodra de melding er is.
Zwever


Gezien de reactie van Roman mag je er dan vanuit gaan dat er voldoende additief wordt ingespoten.
Heeft het additief-tankje een niveausensor, of wordt de inhoud 'berekend'?
In het eerste geval zou ik het gaan zoeken in in de richting van het sensor-circuit, in het tweede geval zou je verwachten dat de inhoud op een of andere manier met de Lexia kan worden gereset.

Auteur:  Zwever [ 23 aug 2014 20:13 ]
Berichttitel:  Re: laag niveau additief brandstof

KarelE:

ik weet niet hoe het niveau berekend wordt. De storing is al een keer verholpen en uitgelezen met een lexia bij de garage maar komt vrolijk terug. Binnenkort heb ik de auto weer op de brug voor een oliewissel, ik zal dan eens kijken of er minder additief in zit dan de vorige keer, dan zal er geen probleem zijn en is er vermoedelijk een kapotte sensor o.i.d.

De regeneratie vindt overigens keurig plaats eenmaal per 500 km.

Zwever

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/