Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

onderhoud en airco
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=4&t=501
Pagina 1 van 1

Auteur:  Ronald [ 05 nov 2006 00:43 ]
Berichttitel:  onderhoud en airco

Dealers (ook Citroen) hebben soms acties voor (klein) onderhoud: winterbeurt, zomerbeurt en bedenk ze maar.
Dit kan allerlei redenen hebben:
Reguliere ondehoudsintervallen liggen tegenwoordig zover uit elkaar dat een veelrijder zelfs niet meer dan 1x per jaar hoeft. En de zomerruitensproeiervloeistof kan toch in de winter heel erg niet goed werken.
Tevens is het natuurlijk commercieel interessant om de niet onderhoudsklanten voor een beurtje van een paar tientjes weer even in huis te hebben.
Kortom, niks mis mee lijkt me.
Zo is er ook de airco-check/beurt. Lijkt me geheel valide op basis van bovenstaande.

Maar ik hoor nu signalen dat de airco geen onderhoud cq inspectie zou krijgen als je je auto via het onderhoudsschema laat vertroetelen.
Je zou dus je auto moeten brengen voor een aparte aircobeurt, en dan nog wel op dat moment dat Citroen het actietijd vind.

Nee toch Oldenhage, dat begrijp ik toch helemaal verkeerd ?

Gr. Ronald

Auteur:  Oldenhage [ 05 nov 2006 01:36 ]
Berichttitel: 

:wink:

Airco controle.... in de gewone onderhoudsprogramma's komt er wel ee soort van controle in voor. Visuele controle, ruiken of ie niet stinkt en het vervangen van het pollenfilter en gewoon voelen.

De laatste jaren (commercieel.. :wink: ) zien we dat airco's ook langzaam leeglopen. Vergelijk het met je banden, die moet soms weer even op druk gebracht worden. Datzelde is er aan de hand met de airco, er zit een bepaald gewicht koudemiddel in (R134a) dat loop langzaam weg via bijvoorbeeld de keerring van de pomp. Wil je dus optimaal onderhoud plegen (ook commercieel gezien) adviseer je de klant om het systeem om de zoveel tijd eens te laten controleren. Alleen de interval van controle.. tja.. daar kan over gediscusieerd worden.

Het zal in de toekomst wel een extra punt worden voor de onderhoudsbeurten.

Bij mij wordt het geen extra punt omdat ik bewust geen STEK erkenning wil hebben.

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/