Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

achterruit demonteren
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=4&t=256
Pagina 1 van 1

Auteur:  1c5 [ 18 jul 2006 16:06 ]
Berichttitel:  achterruit demonteren

Kan iemand mij vertellen hoe ik de linker achterruit en het elektronisch/mechanisch systeem kan blootleggen? Mijn ruit hangt er nl los in: hij gaat wel omhoog, maar niet naar beneden: blijft hangen. Er zit duidelijk iets niet goed!

Auteur:  Harm [ 18 jul 2006 17:24 ]
Berichttitel: 

Vaak moet je de binnenbekleding en het isolatiemateriaal demonteren.

Er zitten her en der Torx-schroeven die je moet verwijderen, vaak verborgen onder dekseltes en zo. Nadere details weet ik ook niet, maar dit is een begin.

Auteur:  Pieter1974 [ 20 jul 2006 00:27 ]
Berichttitel: 

Gewoon ff puzzelen en schroeven. NIet botweg gaan trekken als het niet los wil. Soms is een harde hand noodzakelijk maar meestal niet.

Auteur:  Menno [ 20 jul 2006 06:59 ]
Berichttitel: 

Er zitten schroefjes achter de deurgreep , bij de speaker en achter bij het slot , onder het kapje , verder moet je de deurhendel verwijderen , 1 schroefje , en dan de rest voorzichtig lostrekken ..... die plastic houdertjes willen nog wel eens breken , gewoon even een paar bij de dealer halen .....

Auteur:  1c5 [ 20 jul 2006 14:04 ]
Berichttitel: 

Bedankt mensen! Het is gelukt. Mijn raam zit nu weer vergrendeld met een wit busje in het mechanisme en funtioneert weer perfect. Hieronder mijn ervaring voor anderen eventueel....:

1. Torx schroef losdraaien in deurklink
2. Kapje ervan loswippen met schroevendraaier
3. Voorste grijze kapje van lange handgreep loswippen (loodrecht wegtrekken) eventueel met schroevendraaier
4. 2 torx bouten losdraaien in deurklink
5. langgerekt driehoekig kapje tegen raam aan achterzijde: aan de onderzijde iets naar voren wippen en vervolgens naar boven schuiven tot hij los is.
6. knop vd bediening elektrisch raam met schroevendraaier naar boven wippen en plug losnemen.
7. Nu gaan we het gehele paneel afnemen. Geheel onder beginnen: Voorzichtig met schroevendraaier tussen plastic kap en metalen frame. Schuif met schroevendraaier naar links tot je extra weerstand voelt, dan voorzichtig kap loodrecht eraf wrikken. De knal zegt dat de klemplug is losgeschoten. Zo zitten er pak ‘m beet een stuk of 8 over het volledige paneel. Eerst naar links werken dan van onderaf weer beginnen en dan naar rechts (andersom mag ook). Bovenkant zit nu nog vast. De hele onderkant is nu los.
8. schuif het hele paneel voorzichtig omhoog, zodat hij van de deurrail loskomt. Pas op voor de luidspreker!! Deze is nog aangesloten.
9. Maak plug luidspreker los. En neem paneel volledig weg.
10. Kunstof bekleding losmaken. Hierachter zit het raammechanisme.
11. Om het glas volledig uit te nemen: Het raam zit met een witte ring geborgd in het witte raammechanisme bijnma helemaal onderaan het raam ergens in het midden. Deze ring gaat door een gat in het mechanisme en door een gat in het raam +/- 8mm doorsnede. Deze witte borgring naar buiten toe uitnemen. Als het goed is zit deze vrij strak. De ring bestaat eigenlijk uit een doorgesneden witte ring waarin weer een andere doorgesneden witte ring past/zit. Hoe harder deze binnenste ring in de buitenste wordt gedrukt, hoe dikker de borgring wordt en zich dus inklemt in de holte van het raam.
12. Om het raam werkelijk helemaal uit te kjunnen nemen moet de rubber strip bovenlangs de buitenkant vh raam en aan de weerszijden ervan worden weggenomen: begin bovenaan en druk de strip naar buiten toe weg totdat hij loskomt. Het hele bovenste gedeelte en vanaf de bovenkant aan de zijkanten tot +/- 80% moet worden weggetrokken. De onderste 20% kan blijven zitten. Het glas kan nu uitgenomen worden door hem geheel naar boven te bewegen en buitenlangs uit te nemen.

Auteur:  pvanessen [ 20 jul 2006 21:10 ]
Berichttitel: 

Uiterst handige omschrijving, lijkt me er een voor in het digitale plakboek....

Auteur:  fengels [ 17 aug 2006 21:40 ]
Berichttitel: 

Handleiding om het deurpaneel loste maken is niet helemaal kompleet tussen punt 6 en 7 moet nog staan:
Deksel voor luidspreker weg halen en luidspreker met 4 schroeven los maken, hierachter zitten nog twee schoefjes waamee het paneel aan het metaal van de deur vast zit.

Groet
Frank

Auteur:  City2C5 [ 08 jun 2008 15:18 ]
Berichttitel:  Re: achterruit demonteren

Het is al een oude draad, maar wil toch even reageren:
Wat betreft de handige handleiding:
wat is de deurklink? ik zie nergens een torx
wat is de lange handgreep?
eerst moet je 1 torx losdraaien in de handgreep, daarna nog 2?

ik snap het gewoon nog niet. Wie kan me een handje helpen?

Auteur:  Menno [ 10 jun 2008 10:53 ]
Berichttitel:  Re: achterruit demonteren

Bij de deurklink zit een (klein) dopje , hierachter zit een torx , dit is alles meer zit hier niet , ... achter de rubber greep zitten er 2 ( deze greep kun je gewoon lostrekken ) , voordeur heeft aan de zijkant ( onder het slot ) ook nog een schroefje ...

En de speaker natuurlijk , ... 4x en hierachter nog 2 ...

Verder met beleid lostrekken ...

Auteur:  JoeBarTeam [ 29 jul 2011 23:52 ]
Berichttitel:  Re: achterruit demonteren

Nu weet ik dat dit al een heel oud draadje is, maar wil de vraag toch stellen. (sry mod.. misschien moet ik beter een nieuw draadje maken)
Is het witte kunstof deel (de houder van het raam zeg maar die over/langs de rail naar boven en beneden schuift) los te verkrijgen? Bij mij is er een nokje afgebroken waardoor, vermoedelijk, nu elke keer dat ronde dopje onder in het raam eruit schiet.

Auteur:  Klaverblaadje [ 30 jul 2011 13:16 ]
Berichttitel:  Re: achterruit demonteren

Wacht een week of zo tot ons clublid "Klussie" terug is van vakantie, die weet er alles van en heeft ook her en der wat onderdelen liggen.

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/