Citroen C5 club forum
https://www.c5club.nl/c5forum/

Wie van het forum kan een roetmeting doen?
https://www.c5club.nl/c5forum/viewtopic.php?f=4&t=11363
Pagina 1 van 1

Auteur:  roberto [ 15 apr 2012 15:16 ]
Berichttitel:  Wie van het forum kan een roetmeting doen?

Hoi even een vraagje over de roetmeting mijn C5 is afgekeurd daar de waarde 3,6 was terwijl dit 3 moet zijn.
Wat heb ik nu gedaan.
ik heb voorzichting tegen de bus van de uitlaat getikt en daarna toen de motor goed warm was veel gas gegeven waardoor er berhoorlijke zwarte wolken de uitlaat uit kwamen.
Daarna heb ik een toevoeging bij de diesel gedaan en ben een heel eind gaan rijden met regelmatig hoge toerentallen. (0ngeveer 250 km).
Nu als ik stilsta en de proef weer doe door in keer keer veel gas te geven komt er nog wel steeds zwarte rook uit maar niet meer zoveel als de eerste keren.

Nu de vraag hoe kan ik eventueel zien of meten dat dit binnen de norm valt? of is er iemand in de buurt die dit voor mij kan meten?
Want voor de herkeuring wil ik dit wel goed hebben.
Groeten,
Roberto

Auteur:  Jay Jay [ 15 apr 2012 15:38 ]
Berichttitel:  Re: Wie van het forum kan een roetmeting doen?

Als je de motor goed warm rijdt, en af en toe in de 2e versnelling door trekt tot de motor zijn maximale toerental bereikt zul je in je spiegel zien dat ie minder gaat roken. Dan weet ik zeker dat ie daarna glansrijk door de roetmeting komt!

Auteur:  GW-tje [ 15 apr 2012 15:44 ]
Berichttitel:  Re: Wie van het forum kan een roetmeting doen?

Tripje naar onze Oosterburen en even lekker een potje gasgeven op de Autobahn......

Auteur:  JHV [ 15 apr 2012 17:46 ]
Berichttitel:  Re: Wie van het forum kan een roetmeting doen?

Of op de snelweg manueel in een lagere versnelling eenstuk rijden, deed ik ook met onze HDI en de AL4, en nu ook zo af en toe met de HDIF en de Aisin6.

Auteur:  roberto [ 16 apr 2012 19:28 ]
Berichttitel:  Re: Wie van het forum kan een roetmeting doen?

Even een vervolg op de roetmeting.

Vandaag bij de keurmeester geweest voor de herkeuring op de roetmeting. Nu was de K waarde 1,5 !

Dat wil dus zeggen dat het 2 punten gezakt is door alleen maar wat reinigingsspul bij de diesel te doen en een flink eind rijden.

Ik weet dus wel dat ik volgend jaar een paar weken voor die weer gekeurd moet worden er weer wat bij gooi en weer even ga stampen op de snelweg.
groet,
Roberto

Auteur:  dallyman [ 19 apr 2012 15:41 ]
Berichttitel:  Re: Wie van het forum kan een roetmeting doen?

een halve liter benzine er in :cit4

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/