
Re: Batterij (volt) meter
johnboy schreef:
Dus op contact is de staat van de batterij en draaiende motor is hoe vol de batterij nog is?
Bij mijn auto staat meter altijd hetzelfde bij draaiende motor, bij contact heb ik nog niet gecheckt.
Nee bij draaiende motor geeft hij de laadspanning weer, die kan ook redelijk zijn met een slechte accu.
Bij alleen contact geeft hij de accuspanning weer, maar die kan ook redelijk zijn met een slechte accu.
Dit zijn de standen:
viewtopic.php?p=164383#p164383" onclick="window.open(this.href);return false;
Code:
vier posities, van links naar rechts
spanning (V) motor uit/motor loopt
P1 10 /10
P2 11,5 /13
P3 13 /15
P4 16 /16
Het is een goede indicatie, maar meer ook niet. Een ding is zeker als hij te laag staat (contact aan of uit P2) dan is er iets mis. Een digitale geeft niet echt meer zekerheid. Hoe weet je nu of 14,5V of 14,7V de juiste spanning bij draaiende motor is?
Waar het om gaat is dat (bij het starten) de accuspanning niet beneden een bepaalde drempel zakt (en compu's uitvallen, ontsteking slecht) en dat hij voldoende stroom (vermogen) levert om de boel rond te draaien. Dat instorten is exact wat men bij een accumeting test.
Het kan zijn dat net dit wel lukt, maar dat tegelijkertijd de spanning beneden de 9V stort. Dan werkt het nog steeds niet, omdat de compu's etc. weigeren.