Bonjour,
Na al vele malen hier te hebben rondgestruind een profiel aangemaakt.
Mijn C-5-historie: 1 x een 2.0 automaat benzine met LPG.
Dat was geen gelukkige aankoop, motorisch liep het niet lekker, wisselende toerentallen. En natuurlijk was ondergetekende zo stom om de gastank helemaal leeg te rijden op de Autobahn. Pas achteraf weet je dat dit een doodzonde is.
Met de huidige 2.0 diesel automaat ben ik heel tevreden: heeft een fijne soepele motor. Tijdens de vakantie is 1:17 haalbaar.
Supercomfortabele auto; zat verleden week nog in een gloednieuwe RN Megane bij een collega, nou nee dat is het dan toch effe niet.
Wel wat "huis tuin en keuken-probleempjes" met de C5-en: zo kraakt de automatische versnellingsbak vooral bij koud weer tijdens de 1e kilometers. (Bij beide C5-en) Mijn remedie: rustig rijden gedurende 2-3 km.
De boordcomputer meldt dan weer: voldoende olie en een volgende keer 5 streepjes (onvoldoende olie)
Controleer zelf braaf 1 maal per 2-3 weken en het peil is altijd in orde.
In het 1e model flikkerde de binnenspiegel naar beneden; natuurlijk gebeurt dat ook in de vakantie
en gisteren hield ik de portierhandle bestuurderskant in mijn handen, brak spontaan af.
Was tevens de aanleiding om op het forum aan te melden.
Of ik nog lang ga C5en? Afstanden rijd ik niet zo meer dus de wegenbelasting, E124 per maand is wel een aanslag op de beurs. Tevens lopen de rekeningen voor onderhoud wel wat op de laatste jaren. Met een schuin oog zijn we,
mijn echtgenootte heeft ook enige invloed, naar een C3 of een DS3 aan het kijken, maar nog niets besloten.